Ukraina yra viena didžiausių Europos eksportuotojų. Dauguma siuntų Europoje siunčiamos į Vokietiją, Šveicariją, Prancūziją, Nyderlandus ir Belgiją, o pagrindinės tarptautinės kryptys yra ne ką mažiau susijusios su Ukraina. Pervežimas į Ukrainą, vis populiarėjanti siuntų gabenimo kryptis. Šiais laikais yra labai svarbu domėtis kokie reikalavimai ir kokios taisyklės nustatytos, transportuojant ar bet kokiu kitu būdu siunčiant prekes į Ukrainą. Visa laimė, mes turime nemažai kurjerių tarnybų, kurios pasiruošusios mums padėti, kad mūsų siuntos kuo sklandžiau keliautų.
Kai tik siunčiate siuntinį per šalies sienas, esate laikomas eksportuotoju. Tai reiškia, kad ypač siunčiant siuntinius į Europos Sąjungai nepriklausančią šalį, reikia atkreipti dėmesį ir į taikomus muitinius formalumus. Kadangi prekės laisvai keliauja tik ES bendrijos teritorijose. Siunčiant už bendrijos ribų, gali būti taikomi tam tikrų prekių ar kiekių apribojimai. Jei siunčiate siuntas už ES ribų, turite nurodyti savo produkto (-ų) prekę (dar vadinamą tarifo kodu). Visas prekės kodas yra ne trumpesnis kaip šeši skaitmenys ir gali būti iki 10. Kuo daugiau skaitmenų yra tarifo kodo eilutėje, tuo konkretesnis produktas identifikuojamas. Visi produktai yra klasifikuojami pagal prekės kodą ir dokumentuojami Suderintoje sistemoje (SS). Prekės kodas užtikrina vienodą produktų klasifikaciją visame pasaulyje ir yra būtinas oficialiuose gabenimo dokumentuose, kad būtų galima įvertinti taikomus mokesčius. Atlikdami šį veiksmą taip pat pagalvokite apie sertifikatus, kurių jums gali tekti pateikti pristatant tam tikros rūšies produktus, pvz., Jūros gėrybes, pieno produktus, vaistus, kosmetiką ar alkoholį.
Svarbi pastaba: tai reikia padaryti nepriklausomai nuo to, ar siunčiate krovinius Europos Sąjungoje, ar už jos ribų. Verta patikrinti įgaliotas institucijas, pvz., HM Revenue and Customs, kurios gali suteikti daugiau informacijos apie tai, kokių dokumentų jums reikia konkrečiam eksportuojamam produktui. Taip pat patvirtinkite savo produkto vertę, kurios reikalaujama daugelyje muitinės dokumentų, ir tai padės apskaičiuoti muitus ir mokesčius.
Pasitarkite su Prekybos rūmais dėl prekybos susitarimų, kuriuos Ukraina turi sudariusi su importuojančia šalimi. Prekybos susitarimai nustato tarifus ir muitus, kuriuos šalys taiko importui ir eksportui. ES prekybos pagalbos tarnyba yra jūsų vadovas, kaip importuoti taisykles ir mokesčius Europos rinkose ir už jos ribų. Prekybos susitarimai taip pat turi įtakos muitinės procesams, todėl verta patikrinti „Incoterms“. „Incoterms“ yra taisyklių rinkinys, nustatantis pardavėjų ir pirkėjų atsakomybę pristatant prekes ir apimantis pristatymo, rizikos ir išlaidų taisykles. Įtraukdami sąskaitas faktūras į savo sąskaitą, jūs įsitikinsite, kad jūsų klientas netikėtas papildomas pristatymo mokestis. Svarbu žinoti, kad nustačius bet kokį slenkstį šalyje, į kurią siunčiate, užtikrinsite, kad galėsite optimizuoti siuntimo trukmę ir greičiau išvalyti muitinę (nes muitinė nerenka jokių muitų ir mokesčių). Daugiau informacijos apie muitus ir mokesčius rasite, kiekvienos šalies oficialiose svetainėse.
Komercinė sąskaita faktūra naudojama kaip muitinės deklaracija. Jį pateikia asmuo ar verslas, gabenantis prekes per tarptautines sienas, ir apibūdinamos prekės bei jų vertė, padedanti nustatyti mokėtinus muitus. Tokiu atveju, kai prekes gabena kurjerių tarnyba, galite būti ramūs dėl visų formalumų.