Nors apie šlapimo nelaikymą žmonės nėra linkę daug ir atvirai kalbėti, visgi su šia problema susiduria kur kas daugiau žmonių, nei dažnas įsivaizduotų. Jis nėra visiems vienodas ir turi skirtingus tipus, kurie iš esmės skiriasi vienas nuo kito. Įtampos šlapimo nelaikymo tipas yra bene dažniausias, jam esant, šlapimas nevalingai išteka dėl staiga padidėjusios fizinės įtampos pilvo ertmėje: čiaudint, kosint ar juokiantis arba atliekant staigius judesius, kuomet reikia daugiau fizinės jėgos. Jautrios šlapimo pūslės sindromas taip pat yra priskiriamas prie šlapimo nelaikymo tipų, jam pasireiškus, kyla dažnas noras šlapintis tiek dienos, tiek nakties metu. Su šiuo tipu gali būti susiję ne tik šlapimo pūslės uždegimai, bet ir įvairios neurologinės ligos. Neretai žmonės turi mišrųjį šlapimo nelaikymo tipą, kuriam būdingi abiejų, anksčiau minėtų, tipų požymiai. Šlapimo pūslės persipildymo tipo šlapimo nelaikymas yra bene labiausiai varginantis, nes prisipildžius pūslei, nevalingai išteka visas joje esantis šlapimas. Tokį bei kitus šlapimo nelaikymo tipus gali sukelti nusilpę šlapimo pūslės raumenys, dubens raumenų nusilpimai ar pažeidimai, padidėjusi prostata, menopauzė ar šlapimo pūslės vėžys. Kalbant apie mitybą, ji taip pat gali būti susijusi su šlapimo nelaikymo problema. Turint polinkį į šlapimo nelaikymą, vertėtų vengti šlapimo pūslę dirginančių medžiagų, tokių kaip kofeinas, alkoholis ir rūgštus maistas bei valgyti daugiau skaidulų turintį maistą, kuris gali užkirsti kelią vidurių užkietėjimui, kuris taip pat yra viena iš šlapimo nelaikymo priežasčių.
Nėštumas ir gimdymas yra vienos iš priežasčių, kodėl šlapimo, bent kurį laiką nėštumo metu ar po vaiko gimimo, dalinai nelaiko dažna moteris. Nėštumas gali tapti šlapimo nelaikymo priežastimi dėl stipriai pakitusių hormonų ar didelio vaisiaus svorio. Tuo tarpu gimdymas per makštį gali susilpninti šlapimo pūslės kontrolei reikalingus raumenis ir pažeisti šlapimo pūslės nervus bei dubens dugno raumenis. Šiems raumenims sutvirtėjus, dažniausiai ši problema dingsta. Visgi, jei šlapimo nelaikymas vargina ilgą laiką, reikėtų nepamiršti, kad tiek moterims, tiek vyrams, ši problema su amžiumi tik ryškėja. Šlapimo pūslės raumenų senėjimas gali sumažinti šlapimo pūslės gebėjimą kaupti šlapimą, dėl ko dažniau norisi šlapintis. Be to, senstant dažnėja nevalingi šlapimo pūslės susitraukimai.
Šlapimo nelaikymas – ne visada išvengiamas, tačiau norėdami sumažinti riziką, visuomet galite imtis prevencinių priemonių, tokių kaip sveiko kūno svorio palaikymas ir dubens dugno pratimų praktikavimas. Dubens dugno stiprinimui skirti pratimai, kitaip vadinami Kėgelio pratimais, yra bene veiksmingiausi, siekiant sustiprinti dubens dugno raumenis. Galvojantiems, kad dubens dugno pratimų atlikti neišeina arba tai daryti tiesiog pamiršta, REVÙ CLINIC siūlo išbandyti itin veiksmingą prietaisą, skirtą dubens raumenų stiprinimui – EMSELLA Kėgelio pratimų krėslą. Jo dėka, net nenusirengus viršutinių drabužių, dubens dugno raumenys susitraukia rekordišku dažniu ir stiprumu, ko neįmanoma pasiekti valios pastangomis. O priklausomai nuo problemos sudėtingumo, REVÙ CLINIC specialistai patars, kiek EMSELLA procedūrų prireiks konkrečiu atveju ar nukreips, kaip tikslingiausia būtų tęsti gydymą.
Užsak. Nr. 638