Gimtadienius įprasta švęsti linksmai – smagi kompanija, vaišės, dovanos, balionai, linkėjimai… Vasario 16-ąją – Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną taip pat galima pavadinti gimtadieniu – juk 1918 m. vasario 16-ąją „gimė“ Lietuvos valstybė. Tik dažnai mes nežinome kaip švęsti tą gimtadienį – geriausiu atveju nueinama pažiūrėti, kaip miestų ir miestelių aikštėse pakeliama valstybinė vėliava, tikintieji užsuka į bažnyčią, nueina į koncertą…
„Anykšta“ pašnekovų teiravosi, kaip jie švenčia Lietuvos gimtadienį? Gal šeimose turi metai iš metų susiformavusių tradicijų? Aš šią šventę švenčia smagiai, ar vis dėlto tai labiau rimties, susikaupimo diena?
Šarūnė KALIBATAITĖ, Kavarsko seniūnijos seniūnė:
– Esu įsitikinusi, kad šią dieną reikia švęsti ir džiaugtis valstybės atkūrimu, nors, mano manymu, kiekvienas asmuo pasirenka – švęsti, minėti ar tiesiog tik prisiminti Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Gražu, kai žmonės savo šeimose turi valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, kai visa šeima joms ruošiasi, tačiau, manau, labai prasminga tokias visiems mums svarbias datas paminėti ir bendruomenėse. Netgi sakyčiau, kad mažesnėse bendruomenėse daugiau tikrumo, šilumos. Pavyzdžiui, Kavarsko seniūnijoje Vasario 16-osios minėjimas prasideda Šv. Mišiomis, po jų pakeliama trispalvė. O tada jau visi keliaujame į Kultūros centrą, kur vyksta šventinis koncertas.