Nuo kitų metų valstybiniai brandos egzaminai bus išskaidyti į dvi dalis, kurios bus laikomos vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėje, išimtis bus pritaikyta šiemet tarpinius patikrinimus laikiusiems vienuoliktokams.
Ketvirtadienį vykusios spaudos konferencijos metu viceministras Ignas Gaižiūnas paskelbė, kad tarpinių patikrinimų pavadinimo atsisakoma.
Išskaidytas valstybinis brandos egzaminas susidės iš dviejų dalių. III gimnazijos klasėje bus laikoma egzamino pirmoji dalis, kurioje gautas rezultatas sudarys 40 proc. brandos egzamino rezultato, ir IV gimnazijos klasėje laikoma antroji dalis, kurios rezultatas sudarys 60 proc. galutinio rezultato.
Brandos egzamino pirmosios dalys bus organizuojami birželio mėnesį, vyks lygiai taip pat, kaip dabar organizuojami brandos egzaminai – moksleiviai juos laikys ne savo mokykloje, o paskirtame egzamino centre.
Išimtys bus taikoma lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui, jo pirmoji – kalbėjimo – dalis bus verta 30 proc., antroji – 70 procentų, kalbėjimo dalis bus organizuojama mokinio mokykloje.
Išimtis taip pat bus taikoma matematikos egzaminui, kurį sudarys ne dvi, o trys dalys – pirmąją dalį, vertą 20 proc., vienuoliktokai laikys kovo mėnesį, antroji ir trečioji dalis bus laikoma jau IV gimnazijos klasėje, atitinkamai sausio ir birželio mėnesiais, jos sudarys 20 ir 60 proc. galutinio rezultato.
Pagal naująją tvarką, vienuoliktokai iki lapkričio 25 dieną turės apsispręsti, kurių dalykų egzaminus laikys.
Išimtys bus taikomos ir dabartiniams vienuoliktokams. Jie nelaikys matematikos brandos egzamino antros dalies ir laikys tik galutinę egzamino dalį, kuri bus verta 80 proc. galutinio įvertinimo, jie taip pat galės perlaikyti pirmąją egzamino dalį kartu su kitų mokslo metų vienuoliktokais.
Laikinai švietimo, mokslo ir sporto ministrės pareigas einanti Monika Navickienė sakė, kad tarpiniai patikrinimai buvo sugalvoti norint sumažinti krūvį abiturientams.
„Bet įgyvendinimas nebuvo toks, kokio tikėjomės“, – sakė M. Navickienė.
Pasak jos, dar nesibaigus šių metų tarpinių atsiskaitymų sesijai buvo suburta darbo grupė, kurią sudarė moksleivių, mokytojų, mokyklų atstovai, kiti švietimo bendruomenės nariai.
„Norėdami rasti kuo platesnį sutarimą, kaip turėtų atrodyti išskaidytas egzaminas kitais metais, subūrėme grupę ekspertų“, – kalbėjo ministrė.
„Turime gerą karkasą, ant kurio galime statyti“, – pridūrė ji.
Dėl tarpinių patikrinimų anksčiau pavasarį kilo moksleivių, jų tėvų ir dalies mokytojų nepasitenkinimas. Anot jų, dalis užduočių buvo nekorektiškos.
Nesutardamas su premjerės komanda, kaip turėtų būti sprendžiamos šios problemos, balandį iš švietimo ministro pareigų pasitraukė Gintautas Jakštas.
Privalomas vienuoliktokų žinių patikrinimas šiemet surengtas pirmą kartą. Jo rezultatai turėjo būti sudėtinė brandos egzaminų rezultatų dalis, tačiau kilus pasipiktinimui dėl užduočių, nutarta leisti moksleiviams rinktis, ar įskaityti jų gautą vertinimą į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą, ar jie norės kitąmet laikyti visos apimties valstybinį brandos egzaminą.
Nesąmonė…išskaidžius krūvį padidins stresą…kas geriau?