10 metų gyvuojantis Anykščių socialinės gerovės centras išgyvena sunkų laikotarpį.
Dėl sumažėjusio finansavimo šį mėnesį pranešta, kad centras iš gyventojų nebepriims drabužių labdarai.
Centriukas vos kruta
Anykščių socialinės gerovės centro vadovas Sigitas Petravičius „Anykštai“ sakė, kad centras siaurina savo veiklos sritis, nes yra gavęs mažą finansavimą.
„Vos ne beveik užsidarymas dabar, centriukas vos kruta. Net sau algos nebeužsidirbu. Tik iš savivaldybės dabar turiu tokį projektėlį miniatiūrinį už 3 tūkst. eurų – teikiame skalbimo paslaugą, tačiau už tiek neišgyvensi“, – prisipažino S. Petravičius.
Pašnekovas sakė, kad rašydamas savivaldybei projektą, nurodė, kad skalbimo paslauga reikalinga 26-iems vargingai gyvenantiems anykštėnams.
„Skyrė lėšų, kad išsiskalbti rabužius galėtų kokie 13 žmonių, net poreikis yra didesnis“, – sakė S. Petravičius.
Paslaugas perdavė be konkurso
Anykščių socialinės gerovės centro vadovas S. Petravičius sakė, kad anksčiau centras išsilaikydavo teikdamas šeimoms kompleksines paslaugas, tačiau be jokio konkurso jas dabar teikia Anykščių rajono socialinių paslaugų centras.
„Pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos reikalavimus, šis projektas turėjo būti perduotas arba nevyriausybinėms organizacijoms, arba be jokio konkurso jas galėjo teikti savivaldybės įstaiga. Tai viską susitvarkė be jokio konkurso savivaldybės įstaiga“, – kalbėjo S. Petravičius.
Šiuo metu Anykščių socialinės gerovės centre dirba vienintelis S. Petravičius. Kaip jis pats sako, jo darbas dabar prilygsta kone savanoriavimui.
Anykščių socialinės gerovės centras veikia Anykščių parapijai priklausančiame pastate Vilniaus gatvėje. Anksčiau centras naudojosi kone visomis pastato patalpomis, tačiau, pasak S. Petravičiaus, nuo šiol jis darbuosis viename kabinete.
Beje, anot S. Petravičiaus, paaukotų drabužių į Anykščių socialinės gerovės centrą pasiimt ateidavo nemažai žmonių.
„10–15 asmenų per dieną ateidavo pasirinkti drabužių. Būdavo, vieni atveža labdarą, kiti pasiima, gaudavosi tokie kaip ir mainai. Labdarą centrui siūlė ir Švedijos bendruomenė iš Odeshog miesto. Bet labdaros paprasčiausiai teko atsisakyti dėl finansavomo trūkumo“, – sakė S. Petravičius.
Lankytojai net verkia
Jis prisiminė ir vieną nutikusį jautrų įvykį.
„Važiuodamas pro šiukšlių konteinerius, sutikau vieną šeimą, kuri ten ieškojo drabužių. Pakviečiau juos prie bažnyčios į mūsų centrą. Nuo to laiko šeima reguliariai pas mane lankosi, džiaugiasi parama, kuri būdavo visiškai nemokama. Kai sužinojo, kad nebegaus nemokamos drabužių labdaros, moteris net apsiverkė“, – pasakojo S. Petravičius.
Centras veikia 10 metų
Priminsime, kad Anykščių socialinės gerovės centrą 2014 metais įkūrė šiuo metu Užimtumo tarnyboje dirbantis Donaldas Vaičiūnas. Jis kurį laiką buvo šio centro vadovu, vėliau jame savanoriavo.
Geriausius finansinius laikus Anykščių socialinės gerovės centras išgyveno 2017 metais, kuomet paaiškėjo, kad trejus metus vykdys už Europos Sąjungos lėšas finansuojamą projektą „Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje“. Kartu su Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centru tuomet Anykščių socialinės gerovės centrui projektui įgyvendinti buvo skirta 221 513 Eur.
Minėto projekto tikslas buvo sudaryti sąlygas visoms Anykščių rajono šeimoms, auginančioms vaikus, gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, siekiant įgalinti šeimas įveikti iškilusius sunkumus ir krizes.
Projekto metu Anykščių socialinės gerovės centre šeimos turėjo galimybę gauti nemokamas psichologo, socialinio darbuotojo konsultacijas, taip pat taikinamojo tarpininkavimo (mediacijos) paslaugas.
Sigitą Petravičių ir Socialinį centrą Gerovė visada palaikysiu.
Geras tai centras ir geras vadovas. Į centrą daugybė žmonių nešė nebereikalingus drabužius, daiktus ir kita daugybė žmonių naudojo visa tai, suteikdami drabužiams bei daiktams antrus gyvenimus.
Visada gali keliolika ir keliasdešimt žmonių užsukti į Centriuką išgerti kavos, pabendrauti prie kavos.
Žodžiu, Centriuką reikia vystyti, didinti veiklas, o be mažinti.
Centrui sunkūs laikai,bet Ukrainai Anykščiai turi iš ko aukoti,tai tegu centrui paaukoja
Siguti Petravičiau kaip Tėisėjos užpakalis iš Vilniaus ą.
Iš patografijos centro direktorius visai nenusiminęs. Stovi laimingas, kaip 500 eurų po kojom radęs :). O kad užsidarys, tai vietoje jo kiti atsidarys, kurie geriau moka dirbti. Maža bėta, ponas centro vadovas turi bičiulį, centro įkūrėję Užimtumo tarnyboje, kuris nepaliks be socialinės paramos netekusio darbo bičiulio.
tokiom imonelem kaip piktybiniais augliais ,senai juos visus naikint reikejo