Šeštadienį tautinių šokių kolektyvas „Gojus“ minės 25-ąjį jubiliejų. Į Anykščių kultūros centrą susirinks buvę ir esami kolektyvo nariai, nors kaip pati „Gojaus“ vadovė Jūratė Uselienė sako, buvusių šokėjų nėra – visi priklauso didelei „gojiečių“ šeimai. Jie kartu repeticijose, festivaliuose, kelionėse, jie kartu ir kai norisi dalintis džiaugsmu, ir kai reikia draugiško peties šalia…
Anykščių kultūros centre J. Uselienė choreografe įsidarbino dar 1989 m. (ji Klaipėdos konservatorijoje yra įgijusi baletmeisterės-pedagogės specialybę – aut.past.). Pirmajame jos suburtame tautinių šokių kolektyve „Voruta“ šoko vyresnio amžiaus žmones. O jau 1991 m. atsirado „Gojus“ – jaunimo šokių kolektyvas. Į pirmąją repeticiją atėjo per dešimt moterų bei merginų ir tik vienas vaikinas – ši tendencija, pasak J. Uselienės, nekinta iki šiol – jeigu šokančių merginų dar užtenka, tai rasti joms partnerius nelengva užduotis ir dabar. Vos susikūręs „Gojus“ pradėjo draugauti su šokėjais iš Maduonos (Latvija), nuo šio Latvijos miesto ir prasidėjo tolimesnės „Gojaus“ kelionės po pasaulį. Paklausta, ar mūsų kaimynų šokiai labai skiriasi nuo lietuvių liaudies šokių, J. Uselienė sako, kad kiekviena šalis turi tik jai būdingus šokius, tačiau netrūksta ir panašumų. „Dar pastebėjau ir tai, kad latviai šoka daug daugiau nei mes, ten atrodo, kad šoka visi“, – sako „Gojaus“ vadovė.
„Gojus“ kūrėsi sudėtingu laikotarpiu – Lietuvos nepriklausomybės aušroje – kai daugelis stiprių kolektyvų buvo naikinami, tad šiam kolektyvui buvo svarbu ne tik išlikti, bet ir demonstruoti kuo profesionalesnį šokį. „Stengėmės šokti. Kad pasitikrintumėm savo gebėjimus, ne kartą dalyvavome profesoriaus Juozo Gudavičiaus tautinių šokių kolektyvų konkurse „Klumpakojis“, kuris vyksta kas dveji metai ir du kartus iš eilės pelnėme pirmąsias vietas“, – pasakoja „Gojaus“ vadovė.
Šventinis koncertas vyks šeštadienį 15 val. Anykščių kultūros centre.
Plačiau apie „Gojaus” istoriją skaitykite šeštadienio „Anykštoje”.