Penktadienį sostinėje prasideda ir iki sekmadienio vyks Nacionalinis Gailestingumo kongresas.
Popiežius Pranciškus į šį renginį atsiunčia Vatikano valstybės sekretorių kardinolą Pjetrą Paroliną (Pietro Parolin), kuris sekmadienį dalyvaus procesijoje ir vadovaus šv. Mišioms Katedros aikštėje.
„Tai – pagrindinis Lietuvos Gailestingumo jubiliejus, prasidėsiantis penktadienį vakarine malda, tada – šv. Mišiomis Katedroje. Renginio kulminacija – sekmadienio procesija iš Nepriklausomybės aikštės į Katedros aikštę meldžiant Lietuvai, pasauliui gailestingumo”, – pristatydamas renginį, kalbėjo Vilniaus arkivyskupas metropolitas, Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas Gintaras Grušas.
Arkivyskupas pabrėžė, kad į Lietuvą atvykstantis P. Parolinas yra kaip Vatikano premjeras, Popiežiaus Pranciškaus dešinioji ranka. Jo vizitas – valstybinio lygio. P. Parolinas susitiks su Prezidente Dalia Grybauskaite, Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, Seimo Pirmininke Loreta Graužiniene. Taip pat lankysis NATO bazėje Šiauliuose.
P. Parolino vizitas į Lietuvą reikšmingas keliais aspektais. Vienas jų, kaip akcentavo arkivyskupas G. Grušas, – tas, kad šis vizitas padės sustiprinti krikščionių bendrabūvį čia, Lietuvoje, ir pasaulyje. Kad mes, krikščionys, taptume kaip viena krikščioniška šeima.
Arkivyskupas neatmetė prielaidos, kad po tokio aukšto asmens vizito į Lietuvą gali atvykti ir Popiežius Pranciškus.
Anot vienos iš kongreso organizatorių Tomos Bružaitės, į Gailestingumo kongresą susirinks apie 10 tūkst. piligrimų. Grupė lietuvių atvažiuoja iš Punsko, bus piligrimų ir iš Prancūzijos. Iš anksto užsiregistravusius piligrimus Lietuvos kariuomenė vaišins kareiviška košei. Iš toliau atvykusius piligrimus po savo stogu priims vilniečių šeimos ir Vilniaus mokyklos. Kongrese talkins apie 300 savanorių.
„Kongresas – tai piligriminė kelionė. Žmonės bus kviečiami lankyti vietas, susijusias su Dievo Gailestingumu, nes būtent iš Vilniaus į pasaulį išplito gailestingumo pamaldumas. Piligrimystė yra maldos kelionė, tad visus kviečiame atnešti užrašytus savo maldos prašymus į Katedros aikštę. Šiomis intencijomis melsimės viso renginio metu”, – sakė T. Bružaitė.
Arkivyskupas G. Grušas kviečia visus dalyvauti sekmadienį procesijoje nuo Seimo rūmų į Katedros aikštę. Procesijoje bus nešamas Gailestingojo Jėzaus paveikslas, nutapytas pagal šv. Faustinos regėjimus Vilniuje. Dienoraštyje Faustina pasakoja regėjusi paveiksle atgyjantį Jėzų, laiminantį visą miestą bei sutraukantį nuodėmės tinklus.
Dauguma Gailestingumo kongreso renginių vyks Vilniaus senamiestyje, o pagrindine susibūrimo vieta taps Katedros aikštė.
Penktadienio vakarą kongreso dalyviams siūlomi septyni vakaro pasirinkimai nuo koncertų ir kitų muzikinių pramogų iki spektaklių ar piligriminio žygio po Vilnių. Šeštadienį vyks net 47 paskaitos, pokalbiai ir diskusijos. Popietę Katedros aikštė pasikeis neatpažįstamai – ji taps bažnyčia po atviru dangumi. Keli šimtai kunigų iš visos Lietuvos lauks norinčių atlikti išpažintį ar pasikalbėti su kunigu.
Visą penktadienio naktį žmonės laukiami Dievo Gailestingumo šventovėje, o šeštadienio naktį – Vilniaus katedroje. Čia bus galima susikaupti maldai prie Švenčiausiojo Sakramento.
Šeštadienio vakaro koncerte bus galima išgirsti vienuolę iš Italijos Kristiną Skučiją (Cristina Scuccia). Pasaulį nustebinusio balso savininkė pribloškė garsaus projekto „Italijos balsas” teisėjus ir žiūrovus, pasirodžiusi scenoje su vienuolės abitu ir kryžiumi ant kaklo. Dalyvauti projekte vienuolė ryžosi, kad galėtų liudyti tikėjimą. Koncerte taip pat dalyvaus Jurga Šeduikytė, Mantas Jankavičius, „Saulės kliošas”.
Sekmadienį visą renginį vainikuos liudijimas miestui ir šaliai – vyks iškilminga procesija nuo Seimo į Katedros aikštę, kur šv. Mišias aukos Popiežiaus legatas kardinolas P. Parolinas.
Ypatingasis Gailestingumo jubiliejus, Popiežiaus Pranciškaus paskelbtas bule „Misericordiae Vultus”, prasidėjo 2015-ųjų gruodį, o baigsis 2016-ųjų lapkritį.
Laiške Popiežius džiaugiasi sumanymu gegužės 6-8 dienomis Vilniuje švęsti Nacionalinį Gailestingumo kongresą. Jis akcentuoja, kad miestas tinkamai pasirinktas, „nes būtent Vilniuje įstabi šventoji sesuo Faustina pasirūpino, kad būtų nutapytas Gailestingojo Jėzaus paveikslas. Ten dar yra verta būti garsinama šventovė, skirta Gailestingumo Motinai”.
Kongresą organizuoja Vilniaus arkivyskupija ir Lietuvos vyskupų konferencija. Kongreso partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė ir Valdovų rūmai.