Skirtingose Anykščių vietose pristatyta metalinių konstrukcijų, primenančių aukurus, o gal šiukšliadėžes. Kūriniai dar nėra baigti, įrengti tik pagrindai, ant kurių bus montuojami taktiliniai maketai.
Taktiliniai maketai bus įrengti prie Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios, prie Okuličiūtės dvarelio, prie Antano Baranausko klėtelės, Arklio muziejuje, prie Šeimyniškėlių piliakalnio, prie Laimės žiburio, prie Puntuko akmens bei prie Anykščių siaurojo geležinkelio stoties.
Prie kiekvieno iš lankytinų Anykščių objektų bus sumontuotos skirtingos plokštės, užrašus ant kurių galės perskaityti regėjimo negalią turintys asmenys. O aikštelėje, priešais „Bikuvos“ parduotuvę, bus sumontuotas taktilinis Anykščių miesto žemėlapis.
Anykščių miesto taktiliniai ženklai – bendro Anykščių, Molėtų ir Zarasų rajonų savivaldybių projekto dalis. Už 340 tūkst. eurų šiose trijose savivaldybėse iš viso bus įrengta 30 neįgaliesiems pritaikytų ženklinimo priemonių taktilinių maketų: 3 taktiliniai miestų žemėlapiai (Anykščių, Molėtų, Zarasų) ir 27 taktiliniai maketai. Kiekvienoje savivaldybėje bus įrengta po lygiai, t. y. po 10 taktilinių maketų.
Nurodoma, kad maketai bus gaminami iš nerūdijančio sendinto metalo ir bronzos. Kiekvienas taktilinis ženklas bus pastatytas taip, kad aplink jį būtų galima apeiti, apvažiuoti, sėdint neįgaliojo vežimėlyje ir pasiekti liečiamą objektą ranka.
Visi ženklinami objektai, žemėlapiai turės lentelę su užrašu lietuvių ir anglų kalbomis, lentelę Brailio raštu bei garsinius ženklus, kuriuos palietus pasigirs garsinė informacija apie šį objektą. Visa tai yra reikalinga, siekiant sukurti vientisą universalaus dizaino turizmo ženklinimo sistemą, kuri palengvintų neįgaliųjų pažinimo galimybes prie lankytinų objektų.
249,3 tūkst. eurų projektui įgyvendinti skyrė Europos Sąjunga. Savivaldybės prisidėjo 51 tūkst. eurų.
Taktilinių maketų įrengimo darbus planuojama baigti artimiausiais mėnesiais.
Jei atsisakoma kurorto visi kam mums šitos baro kėdės? Tegul Ignalina pasiima.
pasakykit ir TUBIS velkaltas tai kiek sigutes sutve sudo primale kiek dar islis nesamoniu
Nudurnêjai visai.
Projektas su dideliu trūkumu: visų gatvių pavadinimus taip pat reikia sužymėti Brailio raštu šalia užrašo lietuvių kalba ant pastatų. Pasinaudojus taktiliniu Anykščių žemėlapiu būtų lengviau orientuotis mieste.
gal straipsnio korespondentas gali patikslinti informacija iš miesto ir rajono vadovų, kurie atsakytų kaip žie ženkali padės judėjimo negalią turintiems piliečiams pasikelti laiptais į tuos objektus, kuriuos minite straipsnyje?
Kaip į savivaldybės bendrai valdomos įstaigos „Siaurasis geležinkelis” keleivių vagoną patekti žmogui, sėdičiam vežymėlyje dėl negalios judėti savo kojomis? Ar rašydami A pamiršta kitas raides ir iš karto deda tašką valdininkai, atsakingi už miesto ir rajono viešųjų vietų infrastruktūrą ir pritaikymą visiems negalia turintiems asmenims galimybe naudotis viešosiomis paslaugomis.