
Anykščių rajono valdžia ketina samdyti ekspertus, kurie tirtų, dėl kieno kaltės dešiniojo Šventosios kranto takas smenga, vos jį pradėjus eksploatuoti. Greičiau dėsningumas nei išimtis, jog dėl valdiškų projektų kyla problemų. Ir dėl Anykščių kultūros centro, ir dėl Jono Biliūno gimnazijos pastatų renovacijų būta rimtų problemų. O Anykščių medinės pilies statybos baigėsi pamatų polių įgręžimu (ir jų demontavimu) į Šeimyniškėlių piliakalnį.
Pašnekovų klausėme, kodėl, jų nuomone, problemos dėl statybos darbų kokybės išskirtinai kyla valstybės sektoriuje. Retai kada privatininkai skundžiasi, jog samdyti statybininkai nesugeba kokybiškai atlikti darbų.
Vladas PUSVAŠKIS, Alantos technologijų ir verslo mokyklos direktorius:
,,Esminė problema – rangovo pasirinkimas. Viską lemia mažiausia kaina, bet kas gali garantuoti, kad tas rangovas bus patikimas. Taip pat ir projektų ,,nelankstumas“, atsiranda menkas pakeitimas – ir jau reikia papildomų pinigų. Mūsų mokykla atliko ne vieną projektą. Žiūrėk, kažkokia paklaida, ir jau reikia lėšų, kasdami gruntą, atkasė šiluminę trasą – ir jau papildomos išlaidos. Tiesiog nuo pirmųjų dienų yra užprogramuoti nesklandumai. Ir dėl projektuotojų klaidų atsiranda vadinamasis žmogiškasis faktorius. Kažką ne taip suskaičiavo – arba liks objektas nebaigtas, arba mokėk papildomas lėšas. Projektuose būtinas rezervas, tačiau jeigu jį numatysi – bus įžvelgtos korupcijos apraiškos.
Versle projektus įgyvendinti yra žymiai paprasčiau. Deriesi, tariesi, apžiūri objektą. Jeigu kažko nesužiūrėjo patys statybininkai – pačių garbės reikalas problemą išspręsti“.