![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2015/12/41714_50823_regular_dsc08693.jpg)
Šį rytą streikuoja Anykščių Jono Biliūno gimnazijos ir Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos pedagogai. Streikas vyksta per pirmą ir antrą pamokas.
Tai, kad mokytojai streikuoja, iš pirmo žvilgsnio net nepastebėtum. Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje apie tai neužsimenama nei puse žodžio. Anykščių Antano Vienuolio progimnazija apie streiką skelbia savo interneto svetainėje, mokyklos foje kabo apie tai informuojantis plakatas, prie streiko prisijungusiems pedagogams išduodamos specialios kortelės.
Streike dalyvaujantys pedagogai įsipareigojo užtikrinti mokyklos turto apsaugą, ugdytinių saugumą.Mokytojai, turintys pirmą ir antrą pamokas, būna su umokiniais kartu klasėse. Per pamokas nevykdomos ugdomojo proceso veiklos, mokiniai žiūri filmus, skaito knygas, piešia, klausosi muzikos. Tiesa, kai kurie net ir streikui pritariantys mokytojai pamokas veda kaip įprasta.
Anykščių Antano Vienuolio progimnazijoje šį antradienį streikuoja 44 mokytojai, Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje – 38.
Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorė Jurgita Banienė „Anykštai“ sakė, kad atlyginimų klausimas šios mokyklos mokytojams ypač skaudus. Mažiausiai į rankas čia mokytojai gauna 120 – 200 Eur. Daugiausiai mokytojai uždirba 600 Eur. Vidutinis progimnazijos pedagogų atlyginimas siekia 300 – 400 Eur.
Progimnazijos pedagogai sako, kad ypač sunku tapo po rajono mokyklų tinklo pertvarkos, nes ženkliai sumažėjo pamokų skaičius. Kai kurie mokytojai per savaitę turi vos po penkias pamokas, todėl priversti darbo ieškotis už mokyklos ribų.
Šios mokyklos pedagogai taip pat stebėjosi, kad nestreikuoja Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokytojai. „Šioje mokykloje tikrai yra problemų“, – sakė kalbinti mokytojai. Kaip jau skelbėme, streikui Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla tik pritaria, kaip ir Anykščių muzikos mokykla.
Anykščių Jono Biliūno gimnazijos direktorei Reginai Drūsienei, pamačiusiai „Anykštos“ žurnalistą, panašu rūpėjo visai ne streiko, o mokyklos higienos reikalai. Po visuomenės sveikatos centro specialistų konstatavimo, kad mokyklų tualetuose nėra tualetinio popieriaus, R.Drūsienė ragino užeiti į tualetus ir tai patikrinti bei tikino, kad daugiau pinigų iš moksleivių tėvų pirkti tualetiniam popieriui neberinks…