Vasario 16-ąją, Anykščiuose Lietuvos šimtmečio proga vienam vakarui atgimė senasis Anykščių restoranas „Puntukas“. Anykščių Naujų vėjų bei Jurzdiko bendruomenės anykštėnus ir miesto svečius pakvietė į renginį, kurį pavadino „Suneštinis“.
„Suneštinis“ reiškia, kad visi esame šventės dalyviai ir kūrėjai. Rezultatas bus siurprizas mums visiems, nes visa programa, maistas, dekoracijos ir nuotaika bus tokia, kokią mes pajėgsime kartu sukurti ir vieni kitiems padovanoti. Prisidėti galima įvairiai: dalyvaujant talkoje, atsinešant savo kepinių, dainuojant, grojant ar kitaip kuriant šventę. Registruokitės, siūlykite savo idėjas, kvieskite draugus, kaimynus, ir linksminkimės kartu“, – prieš renginį kvietė „Suneštinio“ organizatoriai.
Kvietimas į neįprastą Anykščiuose renginį buvo išgirstas. Viena iš „Suneštinio“ organizatorių Monika Peldavičiūtė „Anykštai“ sakė, kad penktadienį atgimusiame senajame Anykščių restorane „Puntukas“ apsilankė maždaug 300 žmonių. Į renginio pradžią buvo užsukęs ir Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, o jo patarėjas Donaldas Vaičiūnas renginyje laiką leido beveik iki paryčių. „Suneštinis“ vyko dvejose patalpose – ten, kur anksčiau veikė restoranas bei buvusioje valgykloje. Valgyklos patalpoje įkurta vaikų bei senolių erdvės, o restorano patalpoje vyko pagrindiniai muzikiniai renginiai.
Kultūrinėje programoje susirinkusieji supažindinti su senaisiais baltų papročiais, skambėjo sutartinės, smuikais griežė Kristina Domarkienė su jaunaisiais anykštėnais Tadu ir Oskaru. Anykščių senjorai visus išjudino pristatydami liaudiškus šokius, estafetę iš jų perėmė Anykščių kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Gojus“. Programą tęsė jaunimas – koncertinę programą atliko Urtė Jovaišaitė, Titas Obelenis, skambėjo grupės „Viešintų jaunimo ansamblis Saulės Zuikiai” kūriniai. Vakarą užbaigė anykštėnų muzikos grupė „Kely“, kurių kai kurie nariai labai seniai yra groję dar veikiančiame restorane „Puntukas“. Iki 3 valandos ryto renginyje skambėjo DJ muzika.
„Suneštinis“ buvo labai gausus. Žmonės labai gausiai visko atsinešė, tai daugiausia buvo pačių gaminti skanėstai“, – pasakojo viena iš „Suneštinio“ organizatorių M.Peldavičiūtė, minėdama bene visas populiariąsias Anykščių viešojo maitinimo įstaigas, kurios taip pat pasirūpino vaišių gausa.
„Suneštinio“ organizatorė M.Peldavičiūtė sakė, kad renginyje alkoholio ant bendro stalo nebuvo, nebent pavieniai žmonės atsinešė naminio vyno ar alaus, tačiau nesiafišavo.
Į renginį žmonės kviesti atvykti paisant specialaus aprangos kodo – pasipuošus tautiniu ar trispalviu akcentu.
Buvusio Anykščių restorano „Puntukas“ patalpos šiuo metu priklauso anykštėnams, kurie geranoriškai sutiko užleisti patalpas išskirtiniam renginiui. M.Peldavičiūtė pasakojo, kad 15 metų nenaudojamose patalpose teko nemažai paplušėti, kad jos būtų jaukios ir tinkamos „Suneštiniui“- pasiruošimas renginiui užtruko mėnesį.
Renginio organizatoriai skaičiuoja, kad suneštinio organizavimas jiems kainavo daugiausiai 100 Eur. Visa kita – vietos verslininkų bei pačių žmonių indėlis.
„Tai taip natūraliai susiformavusi šventė… be „sintetinio“ patoso, nesuvaidinto scenarijus, o visa teatralizacija – tiesiog bendruomenės dvasingumo „suneštinis“. Jei kitose masinėse šventėse žmogus lyg ir dingsta minioje, kadangi nėra kaip ir kuo jam pasireikšti – belieka likti stebėtoju, tai šioje šventėje visi žmonės tarpusavyje buvo suartinti neformaliais ryšiais. Tai neformatas šių dienų tėkmėje“, – „Suneštinio“ idėją įvertino Kristina Juknevičienė.
„Įspūdžiai tiktai patys geriausi. Galbūt pradžioje šiek tiek skeptiškai buvau nusiteikęs apie pačią programą, bet viskas pasiteisino. Viskas vyko labai sklandžiai. Man labai aktualu, kad alkoholio ten praktiškai nebuvo, o jei ir buvo, tai labai minimaliai. Vien tai labai gerai nuteikia, kad viskas vyko blaiviai. Labai geras „oldstyle‘as“. Viskas labai puikiai“, – renginį įvertino mero patarėjas D.Vaičiūnas.
929403 261671I like this web site because so a lot helpful stuff on here : D. 63858