Šią savaitę „Anykšta“ rašė (ŠMIGELSKAS V., „Anykščių ligoninėje nebuvo kas susiūtų pirštą“) apie tai, kaip anykštėnas verslininkas Domantas Makauskas, persipjovęs pirštą, nuvyko į Anykščių ligoninę, bet žaizdos susiūti nebuvo kam ir jam teko vykti į Ukmergės ligoninę.
Situaciją komentavęs Anykščių savivaldybės ligoninės direktorius Dalius Drunga sakė, kad chirurgų ir traumatologų ligoninėje lapkričio mėnesį nebus dar 6 dienas.
Informacija, kad budinčio gydytojo nėra, išgąsdintų
Anykščių rajono savivaldybės Sveikatos reikalų koordinatorė Vaiva Daugelavičienė sakė apie minėto verslininko atvejį ir aprašytą kelionę, kad susiūtų pirštą, mačiusi „Anykštos“ interneto puslapyje, tačiau viso straipsnio perskaityti negalėjusi, nes jis mokamas.
V. Daugelavičienė žino, kad ligoninėje specialistų trūksta, tačiau kas kada dirba ar nedirba, savivaldybė nėra informuojama.
„Kad trūksta specialistų budėjimui – taip, savivaldybė žino šitą problemą, tokia situacija yra. Bet tvarkos, kad nėra budėjimo ir mane informuotų, nėra“, – kalbėjo V. Daugelavičienė. Pasiteiravus, ką daryti ligoniams, atvykusiems gauti skubios pagalbos, kurios gydymo įstaigoje nėra, savivaldybės gydytoja, nutikus nelaimei, patarė visų pirma kviesti greitąją pagalbą.
„Vykti pačiam buvo to žmogaus sprendimas. Aš patarčiau kviesti greitąją pagalbą. Jie pirminę informaciją suteikia, veža ten, kur arčiau, kur pagalba bus suteikta. Jei iš karto gyventojus įspėtume, kad budinčio gydytojo nėra, tai būtų žmonių pagąsdinimas. Nes ne visada jo nėra, tokio grafiko nepadarysi. Būna ir budėjimas namuose, liga. Manau, tokios informacijos kol kas nereikėtų skelbti“, – apie tai, ar nereikėtų perspėti gyventojų, kad budinčių gydytojų ligoninėje nėra, kalbėjo V. Daugelavičienė.
Priminsime, jog ligoninės direktorius Dalius Drunga „Anykštai“ apie šią situaciją yra sakęs: „Per didžiąsias šventes pritrūko gydytojų. Viena iš gydytojų traumatologių nedarbingume 6 savaites, iš tų šešių savaičių praėjo pusantros. Turime nemenką trūkumą, sukamės, kaip galime.“
„Iš tiesų vadovas tikrai stengiasi, bet to skyriaus ateitis nėra aiški, yra numatyta, kad teritorinės ligonių kasos nustos finansuoti, jei nebus 1100 operacijų per metus, o pas mus jų tiek tikrai nėra. Tai prisikviesti gydytojus, esant tokiai situacijai, yra sunku. Mes labai tikimės, kad ateis kitas ministras, nauja valdžia ir kažkas bus pakeista. Tokia situacija, tai, kas vyksta, – ne vien vadovo atsakomybė. Jis negali užtikrinti budėjimo. Vienas suserga, kitam dar kas nutinka ir nebėra kuo pakeisti. Ir, žmogiška prasme – ką daryti? Vienam darbe, kai žmogus suserga, yra kuo jį pakeisti, o čia nei nuotoliu padarysi, nei pakeisi. Suprantu ir vadovą, ir jus suprantu, kad norite žinoti situaciją. Bet ji yra sudėtinga. Viskas mažinama, o žmonės nori tokių paslaugų kaip anksčiau. Man, kaip gyventojai, irgi skauda širdį dėl to, kaip viskas vyksta“, – apie susiklosčiusią situaciją kalbėjo V. Daugelavičienė.
Pastangų turi dėti visi
Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys, Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos komiteto pavaduotojas, konservatorius Dominykas Puzinas sakė, kad problema – kompleksinė ir atsakomybę dėl to, kad ligoninė neteikia paslaugų, turi prisiimti tiek savivaldybė, tiek ir ji pati.
„Dabar vyksta natūrali kartų kaita, kai daugiau specialistų išeina į pensiją, nei spėjama jų paruošti. Dėl to ir keitėme ligoninės direktorių, kad keistųsi visa sistema ir viskas Anykščių ligoninėje. Tačiau norint viską iš esmės pakeisti, reikia laiko. Jei neklystu, naujasis ligoninės direktorius jau prikalbino devynis naujus specialistus – čia turbūt rekordas, kurio Anykščių ligoninė nematė daugybę metų. Situacija po truputį keičiasi, bet labai apmaudu, kad įvyko toks dalykas“, – kalbėjo D. Puzinas.
„Ir aš pats deruosi su viena skubios medicinos gydytoja, kad atvyktų pas mus, ir direktorius derasi su įvairių sričių specialistais. Kiek žinau, Anykščių ligoninėje dirba trys chirurgai. Ir tai juos turime naujojo Anykščių ligoninės vadovo dėka. Bet jų vis trūksta. Jei ligoninėje turėtume ne vieną skubiosios pagalbos gydytoją, o tris, vėl būtų kitaip, nes jie daro viską, kas reikalinga – siūna, konsultuoja. Jie – universalūs. Dabar įvyko taip, kad turėjusi budėti gydytoja susirgo ir kito specialisto nebuvo, todėl turim, ką turim“, – sakė Tarybos narys.
„Sakyčiau, kad mes, savivaldybės darbuotojai, administracija, Tarybos nariai, turėtume daugiau dėmesio ir finansavimo skirti Anykščių ligoninei, kad taptume patrauklūs atvykti naujiems gydytojams. Jei jau atvyko tiek specialistų, vadinasi, kažkokį proveržį darome, o dėl to, kas įvyko, turėtume prisiimti atsakomybę visi: tiek administracija, tiek Taryba, tiek ligoninė. Matyt, nededame tiek resursų, kiek turėtume, kad vietos būtų užpildytos“, – sakė Tarybos narys.
Pasiteiravus, ar žmonės turėtų būti perspėti, kad reikalingo specialisto ligoninėje neras, D. Puzinas teigė abejojantis tokia praktika:
„Viešumas reikalingas, bet nemanau, kad tokiose vietose. Manyčiau, kad tokia informacija nepasiektų tikslo. Mano žiniomis, tokie dalykai vyksta retai ir toks atvejis – labiau išimtis, nei taisyklė. Situacija apmaudi, reikia galvoti, kaip mes, kaip politikai, galime suformuoti tą dirvą, kad galėtume sėti sėklą, kad galų gale iš to išaugtų specialistai.
Turime ir mediciną studijuojančių anykštėnų, kurie, matyt, mieliau rinksis darbą Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ar Panevėžyje. Reikia galvoti, ką galime padaryti, kad Anykščiuose būtų patrauklios sąlygos dirbti. Šiuo metu labai sunku pritraukti jaunus specialistus, o senieji, turbūt, nebėra tokios jėgos, kad galėtų budėti kelias dienas iš eilės.“
Chirurgo neranda
Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Savickienė „Anykštai“ pasakojo antradienį, lapkričio 5-ąją, kalbėjusi su ligoninės direktoriumi D. Drunga apie buvusį įvykį.
„Susidarė tokia situacija, kad viena gydytoja susilaužė koją ir ligoninė negauna specialisto, kuris ją „uždengtų“. Man taip paaiškino ligoninės direktorius. Bet specialistų ieškoma, dar ir šiandien (lapkričio 5 dieną – aut. past.) direktorius patikino, kad į Kauno klinikas kreipėsi, jie sako, kad patys nesusikomplektuoja. Šių gydytojų trūksta. Dabar Anykščiuose likę du chirurgai, kurie negali ištisas paras budėti, bet direktorius specialisto ieško. Jis imasi iniciatyvos, pritraukia gydytojus – keli atvyksta iš Utenos, iš Vilniaus. Bet viskas vyksta ne per vieną dieną. Veiklos turime…“ – sakė A. Savickienė.
„Jei yra susižeidęs žmogus ir nėra chirurgo, ligoninėje registruoja įvykį, nuskausmina, suteikia pirminę pagalbą ir jei reikalinga chirurginė intervencija, kviečia greitąją, ji veža į artimiausią gydymo įstaigą, kuri tą paslaugą gali suteikti. Šiuo atveju, nežinau, ar žmogus atvyko su savo mašina, ar jam buvo pasiūlyta ši paslauga. Sakykime, Kupiškis iš viso neturi chirurginio skyriaus ir bet kokiu atveju pacientus veža į Panevėžį. Jei yra rimtas sužeidimas, geriau važiuoti su greitąja, lydimam medikų. Tačiau ir priimamajame gali nereikėti siūti, gal pačiam žmogui atrodo baisiau, nei yra, – kalbėjo vicemerė ir pritarė tam, kad gyventojai turėtų būti informuojami apie tai, kad ligoninėje nėra budinčių specialistų: – Ligoninės tinklapyje gali būti informacija, kad šiandien nėra budinčio chirurgo, bet jei jau pacientas atvažiavo iki ligoninės, ten bus suteikta pirminė pagalba. Mes pasikalbėsime, apsvarstysime tokį dalyką.“
A. Savickienė apgailestavo, kad chirurgijos skyriaus, jei nepasikeis įstatymai, jau kitąmet čia gali iš viso nelikti.
„Man baisiausia yra tai, kad situacija yra sudėtinga ir karo atžvilgiu, ir esame ta savivaldybė, kuri priima gyventojus iš pakraščių, ir niekas nekeičia rodiklių (reikalingų 1100 operacijų per metus, kad chirurgijos skyrius galėtų veikti – aut. past.). Gal kažkas pasikeis, į Sveikatos apsaugos ministeriją atėjus kitiems žmonėms, bet praktiškai mums nuo kitų metų rugpjūčio chirurginio skyriaus iš viso ligonių kasos nekompensuoja. Gali likti tik dienos chirurgija.
Rodiklių nepasiekiame, taip buvo ir su Vaikų ligų skyriumi, kurį turėjome uždaryti“, – sakė rajono savivaldybės vicemerė. Ji tikino, kad dedamos didelės pastangos gydytojams pritraukti.
„Savivaldybė turi skatinimo programą jauniesiems gydytojams, atitinkamiems gydytojams yra savivaldybės būstai, meras imasi veiksmų dėl gydytojų pritraukimo. Lapkritį darysime kolegiją, savivaldybės gydytoja turi parengti medžiagą su kitų rajonų patirtimi, bandysime tobulinti gydytojų pritraukimo tvarką – tiek per sveikatos centrą, kur yra atitinkamos programos, skatinimas gydytojams; galima pradėti dirbti su rezidentais, kur dalis atlyginimo yra apmokama. Priemonių yra, bet… Viena gydytoja išvažiavo, atsisakė dirbti po konfliktų, kai dvi seserys gydė tėvą – viena kalbėjo vienaip, kita – kitaip. Gydytoja pasakė, kad atsisakau dirbti, išeinu į niekur būtent dėl artimųjų pageidavimų, jų veiksmų“, – kad jauni gydytojai ne tik nenori atvykti dirbti nedidelių miestelių ligoninėse, bet ir iš jų išeina, pasakojo A. Savickienė.
Publikacija sulaukė didžiulio rezonanso
Medicininės pagalbos Anykščių ligoninėje negavęs anykštėnas D. Makauskas, kilus diskusijoms dėl Anykščių ligoninės veiklos, po publikacija naujienų portale anyksta.lt parašė savo nuomonę, kodėl svarbu viešai kalbėti apie gydytojų trūkumą Anykščių ligoninėje:
„Laba diena,
Čia aš tas žioplys, kuris nemoka su peiliu elgtis 🙂 Beje, žodis verslininkas ir man nepatinka.
O kas dėl piršto, tai čia irgi anokia reklama, nes pats dėl savo kvailumo susižalojau pirštą ir dėl to nė kiek nesiskundžiu, o greičiau bandau iš savęs pasijuokti. Kas nori prisijungti – prašom, tikrai yra dėl ko 🙂
Tai jei kažkas sako, kad aš pats kaltas – sutinku, aš tikrai pats kaltas. Bet aš galiu būti pats kaltas ir dėl to, kad nugriuvau nuo motociklo, mano vaikas gali būti pats kaltas, kad sugalvojęs kokią nesamonę, su dviračiu persipjovė koją taip, kad kraujas bėga upeliu… Ir tuomet jau kaip ir nesvarbu, kas kaltas, nes reikia sutvarkyti pasekmes. Šiuo atveju slaugytojas, terapeutas ar psichologas nepadėtų – reikia specialisto, o specialisto… nėra.
O dėl šito aš jau nekaltas. Ir esantis ligoninės personalas nekaltas, nes man atrodė, kad jiems buvo labiau „nesmagu“ nei man, kad mane paleidžia su „kiaura“ ranka. Ir iš tikrųjų, tai net nežinau, kas kaltas: gal ligoninės vadovas, gal savivaldybė, gal ministerija, o gal visi kartu, o gal tiesiog situacija, kad viskas keliasi į didmiesčius, bet šiuo atveju jokio skirtumo, nes mano klausimo esmė buvo ne „kas kaltas?“, o „ar čia normalu ir įprasta, kad Anykščių ligoninėje nėra budinčio specialisto, galinčio susiųti žaizdą?“
Man tai neatrodo normalu, kad jo ten nėra, nes įsivaizduokit situaciją, kad žmogus, gyvenantis kažkur Svėdasuose, susižeidžia ir sako: „Anykščiai arčiau, davai greičiau varom ten“, o ten atvažiavus sako, „sorry, tik psichologas šiandien…“ Tai jei Jūs žinote, kad Anykščiuose pagalbos negausite, iškart važiuosite ten, kur žinote, kad ją gausite. Aš nežinojau, bet dabar jau žinau. Džiaugiuosi, kad sužinojau persipjovęs pirštą, o ne su rimtesne problema.
Tikiuosi, po mano įrašo socialiniame tinkle ir dar kažkas sužinojo. Jei situacija susitvarkys, sekantį kartą aš tikrai važiuosiu į Anykščių ligoninę, nes tiesiog arčiau ir greičiau gauti pirmąją pagalbą, visuomet važiavau, vaikus vežiau, bet dabar, kol situacija tokia, kokia ji yra… Na, ne šioje srityje reikėtų loterijoje žaisti: ar rasi chirurgą šiandien, ar ne.“
Taip, greitąją iškvietus, nuveš ten kur pagalbą suteiks. Bet kaip grįžti, pvz iš tos pačios Ukmergės ar Panevėžio? O jei vakare ir autobusų nebėra? Greitoji atgal veža jau už pinigus…
Jonas kada galėsiu papulti pas echoskopijai dėl kojos kelio peršvietė be echosk.pas traumatologą nepriimą
O ką neteistas ir visai nekaltas meras K.Tubis dabar suoks, ar ir vėl – kad kaltas buvęs direktorius? Kur tas suoktas ligoninės proveržis? Gaila, kad akivaizdus to”proveržio” vektorius – tik blogyn…
Oi puziniuk, tu puziniuk, esi ne tik NEpėsčias MELAGIS, bet ir neišmanėlis ! Sakai, naujasis direktorius net 3 (?) naujus chirurgus atvedė, nors vicemerė tvirtina, kad dabar iš VISO tik 2 belikę…(?) Tai kur tie 3 nauji ir dar tie, kurie prie Vaigino buvo (ir beje, jie užtikrindavo nepertraukiamą 24/7 formatu-VISĄ PARĄ IŠTISUS METUS chirurginę-traumatologinę pagalbą, kaip TAI PRIVALU pagal įstaigos licenciją !) Kita vertus, ”pateisindamas” neveikimą 2 paras dėl vieno gydytojo ligos, turėtum ir išmanyti Darbo kodekso nuostatas, kad nepertraukiamo darbo laiko trukmė negali viršyti 24 valandų ! Žodžiu, ”modernusis” politikas neatsiejamas nuo melagysčių.
Nepyk ant puzelos jis jaunas jis dar tik mokinasi meluoti, su laiku ismoks geriau meluoti
„Vykti pačiam buvo to žmogaus sprendimas. Aš patarčiau kviesti greitąją pagalbą ”
Bet jei kiekvienas pradės kviesti greitąją pagalbą ar užteks greitosios pagalbos automobilių visiems aptarnauti? Nebus taip, kad kol veža siūti piršto į Ukmergę, kitas, labai rimtas ligonis, belaukdamas grįžtančio automobilio, ir negavęs skubios pagalbos laiku, gali ir numirti?
Primename, kad Sveikatos apsaugos ministerijos potvarkiu (SAM) nuo 2020 m. spalio 30 d. veikia trumpasis telefono numeris 113, skirtas neskubiai medicininei informacijai ar konsultacijai gauti. Juo galima skambinti, kai reikalinga tik medicininė konsultacija, t. y. situacija nekelia pavojaus žmogaus gyvybei ar sveikatai, kad atvyktų greitosios medicinos pagalbos (GMP) brigada.
Atkreiptinas dėmesys, kad staiga iškilusios grėsmės sveikatai ar gyvybei atvejams ir toliau yra skirtas skubiosios pagalbos numeris 112, o numeriu 113 gyventojai gali kreiptis dėl medicininių konsultacijų.
Meluoti tapo populiaru. Per politikų melą net aukščiausią valdžią pasiima partija. Taigi, melo pinklės vyksta ir visai šalia mūsų, kai ir dėl objektyvių priežasčių įstaiga negalėdama organizuoti paslaugų su valdžios ir politikų palaikymu nesako tiesos, apgaudinėdami ne tik paciantus bet ir patys save, vykdydami apgaulingą t.y. melagingą veiklą ir tiesioginį neveikimą.
Ar yra norinčiu po mirties patekti į rojų? Nes kai stosim į Dievo teismą po mirties,jau rinktis bus per vėlu.Susimąstot apie tai kada? Sakot nieks nežino,kaip ten bus? Daug žmonių apie Dievą liudija.Bet ar mes norime Dievą pažinti skaitydami Biblija-Naujajį testamentą? Ir ar skaitydami prašom Dievo,kad duotų suprast kas ten parašyta bei pažinti tikrą tiesą? Ar turim širdyje nuoširdų troškimą pažinti Dievą? Nes jei to nepadarysime būdami gyvi,tai po mirties to tikrai nebepadarysim.Ir tada atsiradęs mūsų tikėjimas jau niekuom nebepadės. Nes jei nesusitaikysim su Dievu per Jo sūnų Jėzų Kristų,tai mūsų laukia tik amžina kančia pragare.Dievas davė laisvą valią rinktis mums.Tad rojus ar pragaras? Tik du keliai.Trečio kelio nėra.Neapsigaukit ir nepražūdykit savęs amžinybėje.Dievas tikrai yra,pragaras taip pat.Iš pragaro įšėjimo nėra ir niekada nebus.
Į panašią situaciją buvo pakliuvęs ir mano vyras Kupiškio rajone. Susižalojęs pirštus ir negavęs pagalbos artimiausioje ambulatorijoje,(nors tą dieną joje dirbo atvykstanti gydytoja), buvome perspėti,kad iškart važiuotume į Rokiškį,nes Kupiškyje chirurgo nėra. Ačiū ir už tai. Rokiškyje buvo suteikta kvalifikuota pagalba.
Susižeidė verslininkas, tad problema iškilo į viešumą, o kiek eilinių žmogelių negavo paslaugos niekas nežino, nes žmonės nežino kur kreiptis pagalbos.med.pagalbos jau nėra galimybės gauti nei viename mažame rajone, jau reikia vykti į apskrities centrą kuris būna nutolęs ir iki 100km
Ką kalbėt apie Anykščius jai pačiam Vilniui vizito reik laukt pusę metų ir dar nesulaukta
Uždarant ligonines ar jų skyrius mažesniuose miestuose, turėtų proporcingai didėti gydytojų ir lovų skaičius didmiesčių ligoninėse (uždarytose ligoninėse gydėsi ne po porą pacientų o po kelis šimtus), bet taip nėra, tad eilės vis ilgėja ir ilgės…
Kviesti greitąją pagalbą – ir mirtinai nukraujuoti belaukiant… Va čia tai metų patarimas. Kol ta greitoji apsireikš – tu jau būtum suspėjęs davažiuoti iki kokio Panevėžio.
Nebuvo net kam suleisti injekciją nuo stabligės, reikėjo vykti į Ukmergę
O kur prapuolė D.Vaiginas kaip traumatologas?Juk gavęs didelę išeitinę sakė jog ligoninėje pasiliks dirbti gydytoju nors ir mažu krūviu?Savo laiku jis buvo kompetetingas traumatologas.
Norint susiūti pirštą, reikėtų nors jau pirštą matyti
tegul nemeluoja, kad tik dabar nebuvo kam suteikti pagalbos, jau ir metų pradžioje važiavo piršto siūtį į Ukmergę išeiginėj dienoj
Siūlau uždaryt chirurgijos skyrių ir tada nereiks budinčių.
Nrseniai Širvintose neliko hudinčių chirurgų tai visi žino važiuoja į Ukmergę ar Vilnių
gaunami ligoninės pinigai nepakenkia ir be budinčiųjų….
Rajoną valdančiųjų taryboje ne vienas gydytojas dirba politinį darbą. Politinėje mero patarėjų komandoje yra patarėja, koordinuojanti sveikatos paslaugų veiklas.
Administracijoje sveikatos reikalų koordinatorė ataskaitas į sektuvus dėlioja.
Visi dirba. Net ir politinių mokslų specialistas, Tarybos narys, neturėdamas jokių administracijos įgaliojimų veda derybas su gydytojais dėl darbo ligoninėje. Tai ko dar trūksta? Gal veterinarus pasitelkti į budėjimas?
Šitos valdžios komanda pati silpniausia iš kada nors buvusių. Akis bado absoliutus neveiksnumas. Sveikatą kuruoja apie sveikatos reikalus žalio supratimo neturinti patarėja, ką ji gali patarti, sveikatos koordinatorė niekada nieko nežino, viena vicemerė dar kažką bando daryti. Prisisodino neišmanėlių veltėdžių kėdėms pašildyti, todėl visur bardakas, o kenčia visi rajono gyventojai.
Kapiec Anykštėnams ir Anykščiu rajonu gyventojams nėr daktaru tai ir nerėike nieko nebent skanesni duonos kąsni ten.
Kam reikalinga tokia sveikatos reikalų koordinatorė, jei nežino kas vyksta sveikatos įstaigose? Ar nebėra normalių specialistų?
Problemų esmė tame, kaip ir ją paviešinusio asmens pastebėjime yra ta, kad viešųjų medicinos paslaugų įstaiga dirba ne viešai, neinformuodama savo klientų apie laikinai neteikiamas paslaugas ir dėl to galimai apgaulingai veikdama pagal įstaigos nuostatus pažeidžia viešąjį interesą.
Deja, ir savivakdybės valdininkė ir politikas tokioms apgavystėms pritaria.
Gerai tik tiek, kad mero pavaduotoja racionaliai vertina aplinkybes ir nekalba kaip iš medžio iškritę kiti politikai ir valdininkai.
Štai jum ir smetonos laikai. Olius jei nesi vesrsilnykas..ir nebagotas- kapec tau. O greituske nevaIuoja ,arba reikia susimoket ir dar pakolioja
jog operacijos tik darbo dienomis, dabar pasistengsiu, jog traumos negaut savaitgali, apendicitu nesusirkt, gink dieve nes iseigines yra iseigines, pagal tokius komentatorius gal ir mirt ne darbo dienomis nebegalima?
1100 operacijų per metus. Per metus yra 264 darbo dienos. Per dieną 4 operacijos. Sveikatos ministerija, priiminėkite įstatymus tik būdami blaivūs.
o ką, jeigu ligoninėje pamainoje dirba 2-u chirurgai tai kiekvienam po 2-u pirštus susiūti ar po vieną lūžį surinkti su metalo įtvarais ir dar po vieną pūvinį išpjauti :).
Svarbu, kad rajono keliuose ir gamyboje traumų nepritūktų…
Tarybos nariai dėl kelių būklės neremontavimo jau yra susiderėję, o ir staybos darbuose, užsakomuose savivaldybės nelabai paisoma dėl darbų saugos reikalvimų laikymosi.
Lb normalus skaičius jei skyrius normaliai dirba
1100 operacijų per metus. Per metus yra 264 darbo dienos. Per dieną 4 operacijos. Sveikatos ministerija, priiminėkite įstatymus tik būdami blaivūs.
Nesuprantu sakinio “ Nėra būdinčio chirurgo” Ką jis turi būti ligoninėje 24 val nors jo paslaugų gali neprireikti. Gal tikslinga pasinaudoti policijos patirtimi. Policijoje būdavo sudaromos brigados, kurios būna namuose ir kurios yra iškviečiamos po darbo ir išeiginėmis dienomis esant reikalui. Būdavo, kad esu budinti šią savaitę, bet nebuvau iškviesta nė karto.
Minėtų atveju susiūti piršto ar nebuvo tikslinga iš namų iškviesti chirurgą. Tikiuosi , kad tokių atvejų per svaitę pasitaiko retai, o gal tik vienetinis atvejas. Aišku reiketų sutvarkyti tokio iškvietimo apmokėjimą. Antras variantas. Greitosios pagalbos automobilis veža į Ukmergę ar Panevėžį. Žodžiu atvykęs į ligoninę gali būti tikras, kad bus suteikta pagalba.
gali pasakyti didziajam protui?
Už budėjimus namuose reikia mokėti, ar važiuos daktaras iš Vilniaus ar Ukmergės piršto siųti???? Ir už kokius pinigus?