Liepos 12 dieną, trečiadienį, Anykščių Koplyčioje vyko dailininko Jono Rimšos darbų parodos ,,Gyvenimas klajonėse“ pristatymas. Jo darbams atskleisti sukurtas virtualios realybės filmas, kurį galės pamatyti anykštėnai.
Jonas Rimša (1903 m. – 1978 m.) iš Anykščių krašto kilęs, Svėdasuose gimęs dailininkas, jaunystėje išvyko į Pietų Ameriką ir ten praleido didžiąją dalį gyvenimo. Menininką traukė gamta ir senųjų inkų imperijos palikuonių gyvenimas bei kultūra. J. Rimša – pirmasis lietuvis tapytojas ieškojęs įkvėpimo primityviosios kultūros grožyje. Lietuvių tapybą praturtinęs egzotiniais motyvais, nepaprasta spalvos, ypač žalios ir raudonos jėga, ritmo galia tapyboje. J. Rimša vadinamas dailininku, nutapiusiu indėnų sielą, o jo surasta intensyvių spalvų dermė virto tropikų simboliu. Tapytojo gyvenimo tikslas buvo prilygti Poliui Gogenui (Paul Gauguin), t.y. ,,pagauti džiunglių dvasią“. Už didelius nuopelnus Bolivijos kultūrai šios šalies vyriausybė suteikė J. Rimšai Bolivijos Garbės piliečio vardą (1949 m.) ir apdovanojo jį Andų Kondoro ordinu (El Condor de los Andes) – garbingiausiu civiliniu šios šalies apdovanojimu (1950 m.). Bolivija buvo pirmoji šalis, kuri pripažino Rimšą kaip dailininką ir meno mokyklos Sukrė mieste įkūrėją, išauginusį naują dailininkų kartą. Menininko palikimą sudaro apie pusantro tūkstančio tapybos paveikslų. Lietuvai dailininkas padovanojo visus savo dirbtuvėje turėtus geriausius paveikslus.
Į parodą Anykščių Koplyčioje susirinkę meno gerbėjai turėjo galimybę pamatyti ne tik J. Rimšos originalius paveikslus, bet ir pažiūrėti maždaug dešimt minučių trunkantį virtualios realybės filmą apie menininko kūrybą. Filmas suteikia galimybę susipažinti su dailininko paveikslais, saugomais Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje, Nacionaliniame M.K. Čiurlionio muziejuje bei Lietuvos meno pažinimo centre TARTLE. Filmo režisierius Žilvinas Vingelis, dailininkas animatorius Rimas Sakalauskas, kompozitorius Edvinas Siliūnas.
Paroda skirta dailininko 120-osioms metinėms.
Anot Anykščių menų centro direktoriaus Tomo Tuskenio, parodos siekis buvo ,,pabandyti perkelti dailininko kūrinius į virtualią erdvę, parodos tikslas – edukuoti, šviesti žmones“.
Šią parodą galima aplankyti iki rugpjūčio 10 dienos ir nuo rugsėjo 11 iki 30 dienos. Lankytojai priimami nuo 10 iki 18 val. visomis savaitės dienomis.
Parodą remia Kultūros taryba. Informacinis rėmėjas „Anykšta“
Ale kam teip unt pavadinima rašant iškraipyt tikrū dailinika biografijų? Taigi, kas raštingas pasiskaito bibliotekoj ar internauti tikru biografijū ir mata kad su Svedasū mesteliu tik gimimo vieta registruota ir da vaikškas pirmos desetkos metū pralaistas vasaras pas senelius, atvežtam iš Kauna kur auga ir makyklan ėją ir užaugis kelis metus gyveną iki kol emigravo. Da paauglystėj Ukrainoj gyveno ir mokės ir gimnazijū tinai baigė ir paišyt pradėjo.