Švedijos akademija ketvirtadienį paskelbs 2014 metų Nobelio literatūros premijos laureatą.
Kam bus įteiktas garbingiausias pasaulyje literatūros apdovanojimas, iki paskutinės akimirkos laikoma didžiausioje paslaptyje. Patys Nobelio literatūros komiteto nariai svarstydami kandidatūras vartoja ne tikrąsias poetų ir rašytojų pavardes, o jų sugalvotus slapyvardžius. Pavyzdžiui, anglų dramaturgas Haroldas Pinteris (Harold Pinter) buvo vadinamas „Hariu Poteriu” („Harry Potter”), prancūzas Žanas Mari Gustavas Le Klezijo (Jean-Marie Gustave Le Clezio) – „Šatobrianu” („Chateaubriant”).
Visas šių metų nominantų sąrašas bus išslaptintas tik po 50 metų, ir su atitinkamais dokumentais bus galima susipažinti Švedijos akademijos archyve Stokholmo biržos pastate Senamiestyje 2064 metais.
Jau ne pirmus metus Nobelio komiteto psichologijos žinovai tarp pretendentų į Nobelio literatūros premiją mini japonų prozininką Harukį Murakamį (Haruki Murakami). Ekspertai taip pat pažymi, kad tarp laureatų seniai nebuvo Afrikos atstovų, tad apdovanojimą gali gauti rašytojas ir aktyvistas iš Kenijos Ngugis va Tiongas (Ngugi wa Thiong’o).
Interneto lažybų kontoros statymus dėl Nobelio literatūros premijos laureatų pradėjo priiminėti prieš 11 metų. Azartinių lošimų mėgėjai juos atspėjo net aštuonis kartus. Ketvirtadienį viršutinėse sąrašo eilutėse yra Ngugis va Tiongas (7:2), Harukis Murakamis (9:2) ir baltarusių rašytoja Svetlana Aleksijevič (6:1).
Ši premija šešis kartus atiteko literatams iš Azijos, po keturis kartus ją pelnė Lotynų Amerikos ir Afrikos atstovai, Šiaurės Amerikos rašytojai – 12 kartų, Europos – 83, Australijos – vieną kartą. 11 laureatų – moterys, 94 – vyrai. 24 iš jų rašė arba rašo anglų kalba, 13 – prancūzų, 11- vokiečių, septyni – švedų, penki – rusų ir vienas – kinų kalba.
878072 935720I always was interested in this topic and still am, thankyou for posting . 511479