1993 metais pradėjęs veikti Anykščių baseinas per beveik 30 gyvavimo metų tapo anykštėnų ir miesto svečių sveikatinimosi bei pramogų centru. Tarptautinių varžybų reikalavimus atitinkančiame 25 metrų plaukimo baseine vyksta ir aukšto lygio varžybos bei treniruotės. Mūsų vandenį yra išbandęs visas šalies plaukimo elitas – Rūta Meilutytė, Danas Rapšys, Vytautas Janušaitis, Andrius Šidlauskas ir kiti. Anykščių baseine „užaugo“ keturių olimpinių žaidynių dalyvis, Pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas Giedrius Titenis.
Nuo 2001-ųjų Anykščių baseiną valdo VšĮ „Sveikatos oazė 0147, o šiai įtaigai jau 13 metų vadovauja Sonata Veršelienė. Jos direktoriavimo metais įstaiga augo, buvo kuriamos naujos paslaugos bei pramogos ir VšĮ „Sveikatos oazė“ tapo svarbiu Anykščių traukos centru.
– Kiek dabar VšĮ „Sveikatos oazė“ turi etatų? Juk Jūsų įstaiga, matyt, yra ne tik Anykščiams svarbus pramogų objektas, bet drauge nemažas darbdavys.
Taip, laikome save labai atsakingu darbdaviu. Šiuo metu pas mus dirba 21 darbuotojas. Visi darbuotojai labai aktyvūs, ryžtingi, užsispyrę, turintys daug idėjų, norintys augti, mokytis ir tobulėti. Įstaiga eksploatuoja baseiną „Bangenis“, vieną moderniausių baseinų šalyje, teikia paslaugas, apimančias įvairiausio amžiaus grupių poreikius – nuo kūdikių plukdymo iki Trečiojo amžiaus universiteto dalyvių, profesionalių sportininkų, rūpinasi žmonių sveikatinimo ir laisvalaikio užimtumo klausimais.
– Kokios VšĮ „Sveikatos oazė“ teikiamos paslaugos yra populiariausios tarp anykštėnų ir tarp miesto svečių? Ar skiriasi vietinių gyventojų ir atvažiuojančių pramogautojų poreikiai?
Mes nuolat vystome ir plečiame savo mini SPA zoną, kurią labai mėgsta anykštėnai ir miesto svečiai. Sveikatinimo srityje turbūt nebederėtų komplekso vadinti „mini“, nes, užbaigus rekonstrukciją, SPA zoną sudaro 6 skirtingos pirtys (garinė druskų, turkiška, lietuviška, sausa, infraraudonųjų spindulių ir pirtis su Himalajų druskos siena), 2 hidromasažiniai baseinai, sūkurinė vonia, baseinėlis vaikams, šalto vandens kubilėlis, o sportuojantiems galime pasiūlyti treniruoklių salę. Siekiant sustiprinti pirčių poveikį, lankytojams pirtyse rengiamos pirties programos, o išskirtinis dėmesys tenka vantai. Pėrimasis vanta lietuviškoje pirtyje yra neribojamas nei laiku, nei savaitės diena, todėl tai BANGENIO SPA kompleksui suteikia išskirtinumą. Lankytojų poreikiai labai skirtingi ir kartu nukreipti į vieną tikslą – sveiką ir aktyvų poilsį. Miesto svečiai rečiau naudojasi treniruoklių sale, skiriasi ir buvimo baseine laikas. Svečiai renkasi ilgesnį paslaugų laiką, nuo 3 iki 4 valandų. Anykščių krašto gyventojai pas mus ilsisi vidutiniškai porą valandų. Pastebime, kad per paskutinius dvejus metus, ypač per moksleivių atostogas, padaugėja turistų, kurie lankosi su šeima ir naudojasi dienos paslaugomis.
– Ar Utenos regione yra daugiau plaukimo baseinų, kurie atitiktų tarptautinius reikalavimus?
-Utenos regione yra keli sporto kompleksai, pvz.:: Visagino sporto kompleksas, Ignalinos sporto ir pramogų centras, Utenos daugiafunkcinio sporto centro baseinas, Poilsio ir seminarų centras „Dubingiai“, tačiau kalbant apie plaukimo baseino tinkamumą tarptautinėms, Lietuvos čempionato ar Plaukimo federacijos plaukimo varžyboms, mūsų baseinas toks yra vienintelis.
-Vertinant tik pinigų ar finansinės naudos požiūriu, sporto objektų administratoriai dažnai tyliai ignoruoja sportininkus, nes didesnes pajamas generuoja ne sportininkai, o pramogautojai. Jums, regis, pavyksta suderinti abiejų pusių interesus… O gal aš neteisus?
– Didžiausią dalį pajamų tikrai generuoja lankytojai. Nemanau, kad sportininkus kažkas ignoruoja ar jų nenori, jų aktyvumas priklauso nuo mūsų požiūrio ir prioritetų. Mes visada stengiamės negalvoti, kad kažkas neapsimoka, kai kalbame apie plaukimo pamokų organizavimą, vaikų stovyklas ar galimybę treniruotis aukšto meistriškumo sportininkams. Mūsų dalininkai taip pat supranta sportininkų svarbą ir skiria lėšų jų mokymui, takelių nuomai. Žinoma, to nepakanka ir mes papildomai turime prisidėti iš savo komercinės veiklos, tačiau, mano nuomone, tai yra neįkainojama investicija į ateitį. Investicijos į vaikų sportą, jų gėrovę, užimtumą ir sveikatinimą pinigais nepamatuosi.
Mūsų kolektyvas yra labai ambicingas, turintis siekių judėti pirmyn, todėl tikrai dar nustebinsime savo lankytojus. Iš paprasto turizmo objekto mūsų baseinas virsta tikru sveikatingumo ir sporto kompleksu.
– Kaip keisis Anykščių baseino darbas vasarą?
– Birželio ir liepos mėnesiais baseinas veiks. Mūsų laukia intensyvi vasara – baseine treniruosis sportininkai, vyks vaikų vasaros stovyklos. Tradiciškai užsiėmimai baseine vasarą vyks neįgaliesiems, lankysis III amžiaus universiteto nariai. Sveikatingumui metų laikai įtakos neturi. Priminsiu, jog baseinas anykštėnams, turintiems Anykštėno kortelę, taiko 15 proc. nuolaidą. Nedirbsime tik rugpjūčio 1-22 dienomis. Šias tris savaites bus atliekami profilaktiniai darbai, ruošimės naujam sezonui. O likusią vasaros dalį lauksime anykštėnų ir miesto svečių. Tiesa, prisitaikant prie poreikių, kiek pakoreguosime baseino darbo grafiką.
Tikėkimės, kad Sonata bus naujas reikšmingas veidas mūsų politinėje padangėje. Linkiu sėkmės!
Ir aš tau pritariu ir linkiu sekmės
Nebus. Ji prieš anykštėnų kortelę. Nepasakė, bet panašu, kad auksinių durų irgi nenori.
Nu tik jau Sonatėlei nuopelnų neuždėkit. Pažiūrėkit kas darė progresą baseinai prieš 15 metu, kas skyrė pinigus ir kas buvo rajono vadovai.
O kad jau anykštoje perkamos politutinės reklamos, nors užslsptinamos po tokiais straipsneliais, tai negražu, nes bandoma apstumti rinkimų komisiją.
Nepamirškite gerbemieji koks buvo apleistas pastatas ir visai niekam nerūpėjo kol neatsirado Sonata ir viska pavertė aukščiausio lygio įstaiga.Tai jos ir jos komados stiprus ir vizualiai matomi darbo rezultatai.Klabėti gražiai gali daugelis,bet daryti konkrečius darbus ne visi.Sonata yra įrodžius,kad nėra nieko neįmanomo padaryti,svarbu reikia dirbti.
Kodėl ponia nesugeba sugyventi su patalpų nuomininkais? Iš vienos pusės nepaisyti kokias aukštas pareigas dabartinio mero komandoje užima nuomininkai ir nenuolaidžiauti yra gerai. Iš kitos puses, jei vyksta nesusikalbėjimas, tai labai blogai.