![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2014/07/32595_33787_regular_karunos-kelias.jpg)
Liepos 6-osios vakare Kaune, prie Kauno pilies, Valstybės dienos proga atgimė tai, ką anykštėnai dar mena kaip 2012-ųjų metų džiazo operą pagal Antano Žukausko-Vienuolio legendą „Šventavartė“.
Kaip pasaulinė premjera čia buvo pristatytas XIII tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ svarbiausias spektaklis – šviesos ir džiazo opera-misterija „Karūnos kelias“.
Anykščių – 2012-ųjų Lietuvos kultūros sostinės didžiausią muzikinį projektą ir šių metų pastatymą Kaune sujungė ne tik Antano Vienuolio kūrybiniai sumanymai. Abiejuose spektakliuose skambėjo kompozitorių Vaidos Striaupaitės-Beinarienės ir Sauliaus Šiaučiulio muzika, šioje naujoje redakcijoje praturtinta vokaliniais solo ir choriniais numeriais.
Kęstučio S. Jakšto režisuotam pastatymui Kauno pilies teritorijoje buvo panaudotas ir tragiškos lemties režisierės ir tautosakinės bei mitologinės tematikos spektaklių autorės dramaturgės Galinos Germanavičienės libretas. Režisierius, ruošdamas pastatymą Valstybės dienai, operą papildė nauja siužetine linija ir Justino Marcinkevičiaus dramos-poemos „Mindaugas“ teksto fragmentais.
Vis dėlto ryškiausia siužetine linija „Karūnos kelyje“ išliko A. Vienuolio legendinis pasakojimas apie narsią vaidilutę Vidą (jos vaidmenį sukūrė Kauno muzikinio teatro solistė (sopranas) Raminta Vaicekauskaitė), kuri šioje operoje pasiaukojo, paklaidindama priešų kariauną pelkėse ir išgelbėdama šalies valdovą Mindaugą. Kaip pripažino operos kūrėjų komanda, A. Vienuolio kūrinyje minimos senosios lietuvių pagonių apeigos paskatino kurti muziką, įtraukiant folkloro elementus: ir sutartines, ir liaudies instrumentų melodijas.
Iš „Šventavartės“ atlikėjų, prieš dvejus metus vaidinusių Dainuvos slėnyje, į „Karūnos kelią“ pateko vienintelis dainininkas. Tą patį kryžiuočių ordino magistro Volkevino vaidmenį ir Anykščiuose, ir Kaune sukūrė Kauno anykštėnas operos solistas (bosas) Tomas Ladiga.
786981 445105There is noticeably a great deal to know about this. I believe you created some nice points in attributes also. 801820