
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė sako palankiai vertinanti galimybę trumpinti mokslo metus.
„Vertinu palankiai, mes tikrai kalbėjome, buvome susitikę prieš gerą mėnesį su gerbiamo Navicko profesine sąjunga, vertiname palankiai, jau tada sakėme, kad galime pradėti diskusijas ir galvoti, kaip tą padaryti, esame ir ministerijoje nusiteikę tą daryti“, – BNS ketvirtadienį sakė R. Popovienė.
„Matome, kad ir egzaminų visas procesas tam ugdymo procesui kenkia, tiesiog trukdo, tas karštis vasaros, klimato kaita veikia, tikrai turime ieškoti tų galimybių, tai yra diskusijų klausimas“, – teigė ji.
Anot ministrės, sprendžiant šį klausimą, reikėtų galvoti ne tik apie mokslo metų trumpinimą, bet ir ugdymo programas, mokytojų darbo apmokėjimo tvarkas.
„Tai kompleksinės priemonės, bet nemanau, kad negalėtume to išspręsti“, – sakė R. Popovienė.
Kaip rašė BNS, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) ketvirtadienį kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) ir Vyriausybę dėl mokslo metų trumpinimo.
LŠDPS prašo Vyriausybės ir ŠMSM sutrumpinti ugdymo proceso trukmę pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas – bent iki birželio 10 dienos.
Šiemet mokslo metai vėliausiai baigsis 5–10 klasių mokiniams – birželio 20 dieną.
ar tikrai reikia tiek daug atostogų, galėtų užtekti tik žiemos
Jokiu budu netrumpinti.
seniai reikia. Gegužės mėnuo – ir turi būti baigta. nes vis tiek tevyksta veiklos imitavimas.