Lietuvos Respublikos ambasada Gruzijoje pranešė, kad gegužės 23 dieną Tbilisio Atoneli teatre įvyko renginys, skirtas paminėti Antano Žukausko-Vienuolio, gyvenusio Gruzijoje XX amžiaus pradžioje, 130-ąsias gimimo metines.
Lietuvos Respublikos ambasada Gruzijoje pranešė, kad gegužės 23 dieną Tbilisio Atoneli teatre įvyko renginys, skirtas paminėti Antano Žukausko-Vienuolio, gyvenusio Gruzijoje XX amžiaus pradžioje, 130-ąsias gimimo metines.
Į renginį buvo pakviesti lietuvių bendruomenės Gruzijoje nariai, ilgesnį laiką Gruzijoje gyvenantys lietuviai, Gruzijos rašytojai bei kiti kultūros veikėjai. Susirinkusieji klausėsi literatūriškai perpasakotų legendų gruzinų liaudies motyvais „Užkeiktieji vienuoliai” teatralizuoto skaitymo, akompanuojant styginių instrumentų kvartetui „Youth Nuevo Quartet” (programos režisierė Linda Urbonavičiūtė).
Lietuvos Respublikos ambasadorius Gruzijoje Jonas Paslauskas į renginį susirinkusiems svečiams pasakojo apie A. Žukausko-Vienuolio gyvenimą Gruzijoje.
„Daugelis užduoda klausimą, kur slypi Lietuvos ir Gruzijos draugystės ištakos. Antanas Vienuolis-Žukauskas yra šios gražios draugystės pavyzdys. Gyvendamas Gruzijoje, jis iš arti susipažino su jos sudėtinga istorija, kultūros ypatumais, ir tai įamžino savo kūryboje,” – renginio metu susirinkusiems žiūrovams sakė Lietuvos ambasadorius J. Paslauskas.
Valstybinio literatūros muziejaus direktorius Laša Bakradzė džiaugėsi, kad Gruzijos skaitytojai turi galimybę susipažinti su A. Žukausko-Vienuolio kūriniais gruzinų kalba. Anot jo, reikia ne tik prisiminti literatūrinį paveldą ir susipažinti su tuo, kaip lietuvis rašytojas matė Gruzijos kultūrą iš šalies, tačiau svarbu ir toliau tęsti gruziniškos ir lietuviškos literatūros vertimus.
Lietuvių literatūros klasikas A. Žukauskas-Vienuolis (1882-1957) Gruzijoje praleido gražiausius jaunystės metus. Būdamas 21-erių vaistininkas, baigęs mokslą Maskvoje, 1903 m. jis išvyko į Kaukazą atlikti privalomos vaistininko padėjėjo praktikos ir 1903-1905 m. dirbo vaistinėse: iš pradžių 1903 m. trumpai Železnovodske (Rusija), paskui 1903-1905 m. Ferdinando Oteno vaistinėje Tbilisyje (Gruzija) vaistininko padėjėju. 1905 m. Tbilisyje įsitraukęs į revoliucinį judėjimą, sausio 21 d. jis dalyvavo politinėje demonstracijoje Tbilisyje, už tai buvo suimtas ir du mėnesius kalintas Metecho tvirtovėje, išleistas į laisvę turėjo atsisveikinti su Tbilisiu. Vaistinės pastatas Tbilisyje, kur prieš šimtmetį dirbo A. Vienuolis, ir šiandien paženklintas atminimo lenta gruzinų ir lietuvių kalbomis, tose pačiose patalpose iki šiol veikia vaistinė.
166286 835888Some genuinely excellent info , Gladiola I observed this. 909891