Anykščių Sakralinio meno centre – Angelų muziejuje šeštadienio popietę atidaryta tekstilininkės Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės darbų paroda. Apie kūrėjos darbus, jų specifiką, meninę reikšmę kalbėjo menotyrininkė daktarė Jurgita Ludavičienė. „Severijos kūryba yra labai atpažįstama ir visų pirma dėl jos pačios atrastos, susikurtos technikos. Tai yra techniką, kurią iš karto atpažįsta kiekviena moteris, kuri bent kiek yra prisilietusi prie rankdarbių – tai tradicinis siuvinėjimas kryželiu, tuo pačiu kryželiu, kuriuo ir buvo anksčiau ir dabar siuvinėjamos staltiesėlės, takeliai, juostos. Pačioje technikoje nieko nėra sudėtingo, pribloškiančio, bet Severijos originalus matymas yra tame, kad ji tą kryželiu siuvinėtą techniką ir tuos motyvus, kurie irgi yra labai žinomi, labai atpažįstami – rožės, tulpės, pakalnutės, – ji juos perkelia ant įvairiausių daiktų. Ir štai šis derinys – tos banalios kryželiu siuvinėtos technikos ir to pagrindo, ant kurio Severija uždeda ornamentą – sukelia meninį efektą”.
Dr. J. Ludavičienė atkreipė publikos dėmesį į du itin originalius ekspozicijos darbus – tai ant automobilio dalių atsiradę siuvinėjimai. „Šis ciklas vadinasi „Rožėmis klotas kelias“ – tai ne tik originalūs darbai, jie kartu kalba ir apie būties tragiškumą. Yra paprotys avarijų vietose padėti gėlių krepšelius, žvakes ir tas „Rožėm klotas kelias“ gali turėti ir šią prasmę – gėlėm klotas kelias į mirtį…“
Pati S. Inčirauskaitė-Kriaunevičienė sakė nenorinti kalbėti apie savo darbus, o mieliau prisimintų ir kalbėtų apie Anykščius. Moteris gimė Anykščiuose, tačiau dar būdama visai maža su tėvais persikraustė gyventi į Telšius ir Anykščiuose pas senelius praleisdavo tik vasaras. Kai senelis Boleslovas Inčirauskas mirė, o močiutė Janina Inčirauskienė išsikėlė į Žemaitiją, atvažiuoti į Anykščius, pasak menininkės, būdavo vis mažiau ir mažiau priežasčių. „Pasiilgdavau tų vasarų, praleistų prie Šventosios upės, Anykščių šilelyje, netgi sapnuodavo Anykščius. Todėl labai džiaugiuosi, kad ši paroda tapo dar vienu pretekstu sugrįžti į gimtinę“ – kalbėjo moteris.
Dukros parodos atidaryme dalyvavo ir jos tėvas, taip pat menininkas, metalo skulptorius Romualdas Inčirauskas. Po šio renginio Angelų muziejuje, Inčirauskai „persikels“ į kitą gatvės pusę, kur šv. Mato bažnyčioje bus atidaryta R. Inčirausko paroda.
829209 611961Extremely intriguing subject , thanks for putting up. 768049