Prokurorų prašymu, pagyvenusius žmones telefonu apgaudinėjusiems ir išviliojusiems dideles pinigų sumas keturiems sukčiautojams paskirtos laisvės atėmimo bausmės, subendrintos su ankstesnėmis, jau atliekamomis už kitus nusikaltimus: 27 metų Tomui Marcinkevičiui – šešerių metų ir vieno mėnesio, 28 metų Rimvydui Čirbai– ketverių ir vieno mėnesio, 31 metų Mariui Špakauskui – penkerių metų ir anksčiau neteistam 30 metų Žilvinui Gribėnui – ketverių metų ir šešių mėnesių. Tokį sprendimą priėmė Anykščių rajono apylinkės teismas..
Prokurorų prašymu, pagyvenusius žmones telefonu apgaudinėjusiems ir išviliojusiems dideles pinigų sumas keturiems sukčiautojams paskirtos laisvės atėmimo bausmės, subendrintos su ankstesnėmis, jau atliekamomis už kitus nusikaltimus: 27 metų Tomui Marcinkevičiui – šešerių metų ir vieno mėnesio, 28 metų Rimvydui Čirbai- ketverių ir vieno mėnesio, 31 metų Mariui Špakauskui – penkerių metų ir anksčiau neteistam 30 metų Žilvinui Gribėnui – ketverių metų ir šešių mėnesių. Tokį sprendimą priėmė Anykščių rajono apylinkės teismas..
Griežtesnes bausmes – dvejais metais ar kiek daugiau kaltinamiesiems siūlęs skirti valstybinis kaltintojas – Anykščių rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras Ričardas Juozainis teigė, kad sukčiautojai buvo pasikėsinę apgaule užvaldyti didelės vertės svetimą turtą – 88 tūkstančius litų. Tokiomis nusikalstamomis veikomis kaltinamieji, siekdami pasipelnyti pagyvenusių žmonių sąskaita, padarė ne tik didelę turtinę žalą, bet ir privertė juos pergyventi dėl artimuosius ištikusių tariamų bėdų. Sukčiautojai taip pat padarė žalą valstybės tarnybos prestižui neteisėtai pasisavindami policijos pareigūnų vardą.
Bylos duomenimis, pernai pavasarį pataisos namuose bausmes atliekantys ir mobiliojo ryšio telefonus neteisėtai turėję nuteistieji, pasinaudodami pagyvenusių žmonių patiklumu, mulkindavo juos pramanytomis istorijomis apie jų vaikams, kitiems artimiesiems atsitikusias avarijas, kitas įvairias bėdas. Sukčiautojai, apsimesdami policijos pareigūnais, pažadėdavo tariamą pagalbą, tačiau reikalaudavo pinigų – dešimt ar daugiau tūkstančių litų, nors vėliau sutikdavo priimti ir mažesnes – dviejų trijų tūkstančių litų sumas. Pernai beveik per vieną pavasario mėnesį šie sukčiautojai sugebėjo apgauti Anykščių, Pasvalio, Pakruojo, Molėtų, Utenos, Širvintų, Zarasų rajonų 14 gyventojų. Jau atliekantiems bausmes už anksčiau padarytus nusikaltimus T.Marcinkevičiui. ir R.Čirbai laisvėje talkininkavo molėtiškiai Ž.Gribėnas. ir M.Špakauskas.
Šią sukčiautojų organizuotą grupę subūrė ir pats veikė laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose atliekantis T. Marcinkevičius, kuris jos nariams numatė vaidmenis: kartu kalintis R.Čirba paskambinęs nukentėjusiesiems prisistatydavo policijos pareigūnu ar nukentėjusiųjų artimu giminaičiu, laisvėje buvę M.Špakauskas. ir Ž.Gribėnas. vykdavo pas nukentėjusiuosius, prisistatinėdavo tariamais nukentėjusiaisiais, nukentėjusiųjų artimaisiais ar pareigūnais, imdavo iš nukentėjusiųjų apgaulės įtakoje perduodamas pinigų sumas, organizuodavo nusikalstamai veiklai naudojamų išankstinio mobiliojo ryšio abonentų sąskaitų papildymą.
Išpirkas iš įvairių rajonų gyventojų rinkdavęs automobiliu „Ford Mondeo” ir iki nuosprendžio paskelbimo laisvėje buvęs Ž. Gribėnas. – jam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, periodiškai registruotis policijos įstaigoje buvo pakeista į suėmimą, suimant teismo posėdžių salėje.
Įstatymas tiems, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.