Praėjusį sekmadienį Anykščiuose telefoninis sukčius iš Ramybės gatvės gyventojos išviliojo 300 eurų. Nusikaltėlis veikė prisidengdamas policijos pareigūno vardu.
Policija praneša, kad 1944 metais gimusi anykštėnė telefoninio sukčiaus skambučio sulaukė apie 13.50 val.Vyriškis pristatė policijos pareigūnu ir anykštėnę informavo, kad ši galimai atsiskaitė už komunalines paslaugas suklastotais pinigais.Sukčius pranešė, kad tuoj atvažiuos policijos pareigūnas ir patikrins jos turimus pinigus. Pinigus atvykusiam vyriškiui moteris atidavė net nekreipdama dėmesio, kad šis nevilkėjo policijos pareigūno uniformos.
Anykščių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Aušra Staškevičienė „Anykštai“ sakė, kad tokie atvejai, kai telefoniniams sukčiams žmonės atiduoda nemažas pinigų sumas, stebina.
„Nuostabą kelia pasitikėjimas sukčiais ir noras didžiulis atiduoti savus pinigus.Nežinau, iš kur tas naivumas mūsų žmonių.Nesuprantu aš to. Šitiek informacijos skelbima apie sukčiavimo atvejus. Ir „Anykštos“ laikraštyje bei portale anyksta.lt skelbta apie tai ne kartą“, – pastebėjo A.Staškevičienė.
Beje, patys sukčiai – taip pat pernelyg neišradingi ir dažniausiai naudojasi jau ne kartą išbandytais apgavysčių metodais.
„Praktiškai sukčiai, kurie iš žmonių vilioja pinigus, jie daugiausiai prisistato policijos pareigūnais arba bankų darbuotojais“, – atkreipė dėmesį A.Staškevičienė.
Anykščių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė A. Staškevičienė priminė, kad „pinigų grynų niekas nerenka – nei bankai, nei policininkai“ bei patarė kaip elgtis, sulaukus įtartino nepažįstamojo telefoninio skambučio.
„Nesivelti į kalbas. Arba visiems tokiems, kurie skambina ir praneša, kad kažkas atsiskaitę neva netikrais pinigais, per jų sąskaitas „vaikšto“ nežinia kokie pinigai, visiems pasiūlyti kreiptis pagalbos telefonu 112. Tokiu atveju skambinantieji pokalbį nutraukia ir nebevyksta jokios diskusijos“, – patarė A.Staškevičienė.
Pasak Anykščių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkės A.Staškevičienės, šiemet panašių sukčiavimo atvejų policija registravo nedaug.
„Užkimba žmonių vis mažiau ir mažiau, tačiau vienas kitas per du –tris mėnėsius vis pasitaiko“, – sakė A.Staškevičienė.
Dažniausiai žmonės apgaunami norėdami įsigyti vieną ar kitą prekę pagal internetiniuose portaluose skelbiamus skelbimus.
„Pinigus perveda, o prekės negauna. Iš tikrųjų žmonės turėtų suprasti, kad jeigu perka ne iš oficialių internetinių parduotuvių, turėtų būti susitarimas toks – gavau prekę, pervedžiau pinigus“, – kalbėjo A.Staškevičienė, pabrėždama, kad „jeigu patys savęs neapsaugosim, niekas mūsų neapsaugos.“
385717 655745Yay google is my king helped me to discover this outstanding site! . 66015