Prasidėjo vaikų vasaros atostogos. „Anykšta“ klausia – kaip, jūsų nuomone, dirbantiems tėvams reikėtų spręsti vaikų užimtumo problemą vasaros atostogų metu – juk iki šešerių metų amžiaus vaikų negalima palikti vienų, o stovyklos brangiai kainuoja.
Alytė OBELEVIČIENĖ, Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo pedagogė:
„Nelabai žinau, kaip tą klausimą išspręsti. Kavarske vaikų darželis užsidaro, kai baigiasi ugdymo procesas vyresniesiems, nes nebebūna maitinimo. Kai kurie darželinukų tėvai man taip ir sako: „Neturiu kur dėti vaiko…“ Be abejo, kad kai kuriems tėvams užsidaręs darželis vasarą – nemažas rūpestis.
Mūsų sprendimas – darželinukus priimtų į kažkuriuos Anykščių darželius. Ten vasarą jungia bendras grupes, bet ne visi tėveliai turi galimybes juos vežioti. O ir darželinukui vėl adaptuotis, pratintis prie visai naujų žmonių, kitos aplinkos, nebus taip jau paprasta. Kai kuriems vaikučiams reikia poros mėnesių, kol pripranta, o štai po tų dviejų mėnesių juk vėl reikės jam grįžti…
Tėvai sukasi taip, kaip išmano. Dabar daug kas dirba nuotoliu, ir tas nuotolinis darbas šiek tiek gelbsti. Gal vaikų tėtis namuose dalį laiko pabūna. Kitose šeimose, žinau, paeiliui ima atostogas: pirmiausia vienas, po to – kitas. Bet gi žmonės nori ir dviese paatostogauti…
Seneliai pagelbėja. Tiesa, irgi priklauso nuo to, ar seneliai tik ramiai ilsisi, ar vis dar dirba. Jei tik ramiai leidžia dienas, žinoma, kad mielai pabūna su anūkais. O jei močiutės darbas susijęs su mažais vaikais, kaip kad mano atveju, tai aš tikrai nenorėčiau visai vasarai turėti anūkų… Anūkų priežiūra – nėra taip paprasta. Jei visą vasarą aš pradirbčiau su anūkais, tai kaip pasitikčiau rugsėjo pirmąją? Tad to vieno, visiems tinkančio sprendimo tarsi ir nėra.
Pradinuko irgi negali palikti vieno. Stovyklų kad ir būtų, kad ir nelabai brangios, gi vis tiek negalėtum visą vasarą vien tik stovyklomis vaiko užimti“.