Prioritetiniu uždaviniu mūsų šalies valdžia laiko alkoholio vartojimo visuomenėje mažinimą, ir ją šioje srityje remia tiek valstybinės, tiek visuomeninės organizacijos. Pačiais įvairiausiais būdais kovojant prieš šį žalingą įprotį, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas jaunimui. Tik kaip pasiekti, kad blaivų gyvenimo būdą jauni žmonės rinktųsi patys ir sugebėtų sąmoningai atsisakyti žalingų įpročių? Kaip padėti švietimo įstaigose dirbantiems specialistams išmokyti moksleivius vertinti, kad šių dienų gyvenime yra tikroji vertybė, o kas – tik abejotinas malonumas?
Atsakyti į šiuos klausimus ėmėsi grupelė Lietuvos psichologų, sukūrusių ir sėkmingai įgyvendinančių projektą „Renkuosi pats“. Pirmiausia pradėta nuo paramos su jaunimu dirbantiems specialistams – mokytojams, auklėtojams, socialinių-pedagoginių tarnybų darbuotojams. Pasirinkta dešimt Lietuvos vietovių, kuriose organizuoti seminarai, suteikę lankytojams daug vertingų patarimų, kaip ugdyti dvasiškai ir fiziškai sveiką jaunimą. Seminarai vyko Ukmergės, Jonavos, Kelmės, Visagino, Vilniaus, Šalčininkų, Trakų, Švenčionių, Pasvalio rajonuose, rinkosi į juos ir Anykščių švietimo darbuotojai.
Per seminarus lankytojai buvo supažindinti tiek su metodologine medžiaga, tiek su užduotimis, kurias galima pateikti moksleiviams ir per pamokas, ir per užklasinius užsiėmimus. Visa ši medžiaga padeda skiepyti moksleiviams savivertiškumo jausmus, stiprinti jų pasitikėjimą savimi, moko juos tinkamai bendrauti su bendraamžiais ir aplinkiniais. Ugdyti pozityvų žmogų – svarbus šių dienų pedagogų uždavinys, nes tik moraliai tvirtas jaunas žmogus sugebės drąsiai ištarti „ne“ abejotiną malonumą svaigalų pavidalu siūlantiems bendraamžiams.
Projekto (administruojamo Sveikatos apsaugos ministerijos, finansuojamo Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, remiamo Lietuvos žurnalistų sąjungos ir vykdomo Lietuvos moterų draugijos bei UAB „Projektų įgyvendinimo grupės narių) organizatoriai nepaliko be dėmesio ir pačios jaunosios kartos. Jai yra sukurtas mobilus internetinis žaidimas „Renkuosi pats“. Jo tikslas – išmokyti pačius vaikus vertinti, kas šių dienų gyvenime yra gerai, o kas – blogai. Nestandartinės, kartais žaidėjus tiesiog intriguojančios ir nustebinančios žaidimo užduotys vėlgi leidžia vaikams suprasti, kurlink veda priklausomybė nuo žalingų įpročių ir kaip nuo jaunų dienų suformuotos netikros nuostatos gali skaudžiai atsiliepti visam tolesniam gyvenimui. Užduotys atkeliauja per specialią programėlę, ir moksleiviai jų nekantriai laukia. Mat stropiausi iš jų skatinami įvairiais prizais, o rugpjūčio mėnesį 72 aktyviausi žaidimo dalyviai vyks į nemokamą vasaros stovyklą Alytaus rajone.
63946 373801I got what you intend,bookmarked , really decent website. 875841