Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad trečdalis šalies pedagogų gauna mažesnį nei 500 eurų mėnesinį užmokestį.
Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje ministrė aiškino, kad didelės dalies mokytojų mažą daro užmokestį lemia nepakankamas krūvis.
Anot jos, tik apie 15 proc. mokytojų uždirba didesnį nei 1 tūkst. eurų (iki mokesčių) atlygį.
J. Petrauskienė taip pat teigė, kad didžiausi vidutiniai atlyginimai yra Jonavoje ir Akmenėje, mažiausi – Pakruojyje ir Lazdijuose.
Ji žadėjo, kad mokytojų padėtis pasikeis įvedus etatinį apmokėjimą, bet kartu patvirtino anksčiau premjero Sauliaus Skvernelio išsakytą planą etatinį apmokėjimą įvesti etapais. Anot jos, įvedus naują darbo apmokėjimo modelį mokytojams būtų mokama ne tik už pamokų vedimą ir pasirengimą pamokoms, bet ir už darbą su bendruomene.
„Tos veiklos gali būti įvairios: tai gali būti ir konsultacijos, ir darbas su klase, darbas su tėvais, kas irgi yra mokytojo darbo dalis, kuri šiandien nėra apskaitoma, metodinis darbas, mokyklos renginiai – tai yra tos atsakomybės, kurios šiandien realybėje yra mokytojo veikloje, bet šiandien mokytojams mes už tai nemokame“, – kalbėjo ministrė.
„Etatinis mokytojų apmokėjimas – tai perėjimas į naują sistemą ir priklausomai nuo finansinių valstybės pajėgumų jį galima įvesti per vienus metus, per dvejus metus ar per trejus metus. Tai va dėl to ir turime susitarti, tą turime aptarti ir su profesinėmis sąjungomis, kokios yra galimybės, kaip mes pasirengę įvesti etatinį apmokėjimą“, – dėstė ji.
Kartu ministrė pabrėžė savivaldybių atsakomybę taip formuoti mokyklas, kad švietimo lėšos būtų naudojamos racionaliai.
„Sprendimas dėl mokytojų apmokėjimo metodikos „nusikaskaduoja“ į savivaldybės, kaip mokyklos steigėjo, lygmenį, nes turėdama kapšelį pinigų savivaldybė jį gali išdalinti dešimčiai mokyklų arba penkioms mokykloms, lygiai taip pat mokyklos vadovas gali tą patį darbo užmokesčio fondą tam tikram kiekiui mokytojų arba dvigubai didesniam kiekiui mokytojų“, – dėstė J. Petrauskienė.
Spaudos konferenciją stebėjęs Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius apgailestavo, kad minsiterija atsakingomis už mokytojų padėtį vadina savivaldybes.
„Su statistika nesiginčiju, kaip galima su statistika ginčytis, bet aš visiškai nesutinku su interpretacija. Mokytojų krūvį nulemia ugdymo organizavimo dokumentai, tai nėra iš gamtos paimtas daiktas. Kada ministrė pasako, kad nuo ministerijos visiškai nepriklauso, ar bus mokytojai atleidžiami, ar ne, tai yra demagogijų viršūnė. Viskas šituose kabinetuose sukuriama, sukuriamos prielaidos ir po to savivaldybėms nuleidžiama“, – BNS ministerijoje sakė A. Jurgelevičius.
980803 99619Hi there! Nice stuff, please do tell me when you lastly post something like this! 592086