,,Užkeiktas žiedas‘‘ – antroji Traupio pagrindinės mokyklos 3 klasės mokinės Indrės Musteikytė pasakų knygelė. Joje keturiolika pasakų, iš kurių ,,Užkeiktas žiedas‘‘ pati ilgiausia, suskirstyta net į 13 skyrių.
,,Užkeiktas žiedas‘‘ – antroji Traupio pagrindinės mokyklos 3 klasės mokinės Indrės Musteikytė pasakų knygelė. Joje keturiolika pasakų, iš kurių ,,Užkeiktas žiedas‘‘ pati ilgiausia, suskirstyta net į 13 skyrių.
Jaunoji rašytoja toliau įgyvendina svajones patekti į stebuklingą pasaulį, kuris įdomus vaikui. O vaikui visada įdomu keliauti, pabūvoti ne tik tose vietose, apie kurias girdėta ar skaityta, bet ir patekti į fantastikos pasaulį. Todėl nuotykių pasakos ,,Užkeiktas žiedas‘‘ veikėjai leidžiasi į tolimą kelionę ieškoti Laimės žiedo, galinčio išpildyti visus norus. Po gausybės nuotykių kelionė eina į pabaigą ir tikslas pasiekiamas, todėl logiška, kad atburtojo žiedo prašoma parnešti namo…
Autorę galima pavadinti neįprastų vardų kūrėja. Vardų žodyno kūrimas įsibėgėja su kiekviena pasaka. Čia sutinkame Žaliakasnę – pagrindinę ,,Užkeiktojo žiedo‘‘ heroję, pabaisiuką Maramatuką ,,ilgomis ausimis, rožiniu kūneliu, pusžalėmis kojytėmis‘‘, pipiro dydžio Fūzoją, Adotafą – Adatonų tėtį, ir daugybę kitų keistų ir negirdėtų vardų, leidžiančių gėrėtis mergaitės vaizduote.
Iškalbingi pasakų vietovardžiai kalba patys už save: skaitant nuotykines pasakas galima patekti į Drugelynę, Stebuklaimį, Karatyrukus, Labirintinę girią ir net Traupio botanikos sodą. Beje, nuotykiai Traupio botanikos darže Cukriniam klevui , Edelveisams, Karijai , Magnolijai ir piktajai Maudai greitai baigiasi, nes juos sutramdo sodo šeimininkas…
Kai kurie veikėjai kalba tik jiems suprantama kalba. Pavyzdžiui, kvailiai ir kalba tik kvailių kalba: ,,Lč?!- priėjo kitas kvailys, vardu Mozakajus, – bubal kalasadagada?“. Pradėdami žaidimą vaikai ,,išsivaskina‘‘. Kaip tai daroma, nelabai aišku, bet ir nebūtina detaliai aprašyti, juk vaikai viską žino ir taip. Todėl skaitydamas knygą suaugęs žmogus greitai supranta, kad ji – ne jam. Knygos adresatas – Indrės amžiaus vaikai, kuriems pasaulis skleidžiasi kaip stebuklas, kai kiekviena diena žadina norą pažinti, suprasti, pajusti ir, žinoma, keliauti patiriant kuo daugiau nuotykių ir išbandymų.