Rugpjūčio 4-ąją, Troškūnuose vyko oficialios savivaldybės biudžetinės įstaigos – Anykščių socialinės globos namų naujo filialo atidarymo iškilmės. Šventėje dalyvavo rajono vadovai, rajono tarybos nariai bei globos namų partneriai, patalpas šventino Troškūnų parapijos klebonas Saulius Filipavičius.
Troškūnų filialas – jau trečiasis Anykščių socialinės globos namų padalinys: Svėdasuose veikia senelių globos namai, o Burbiškyje – grupinio gyvenimo namai.
Troškūnų filiale iš viso yra 40 lovų: 30 vietų skirta ilgalaikei senelių socialinei globai, 6 vietos – trumpalaikei ir 4 vietos laikino atokvėpio paslaugoms. Pirmieji penki seneliai Troškūnuose jau apsigyveno. Troškūnų filiale dirbs per 30 darbuotojų.
Anykščių socialinės globos namų direktorė Jolita Gečienė šventės pradžioje priminė, kad pastatas, kuriame įsikūrė seneliai, yra istorinis – jame veikė Troškūnų rajono partijos komitetas, paskui profesinė mokykla, o pastaruoju metu – Anykščių rajono ligoninės slaugos padalinys. 2015 metais pastatas buvo rekonstruotas.
J.Gečienė dėstė, jog socialinės globos namų Troškūnų filialo įkūrimo iniciatorė, koordinatorė ir idėjos autorė buvo Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Veneta Veršulytė. „Visada žinojau, kad į geras rankas patenka šita idėja“, – pagyrimu J.Gečienei atsilygino V.Veršulytė.
Atidaryme kalbėjęs Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius džiaugėsi, kad ligoninės slaugos padalinio pertvarkymas į socialinės globos namų padalinį nesulaukė jokios priešinimosi. „Projektas unikalus. Anykščiuose nebuvo tokio projekto, kuris nesukeltų jokio pasipriešinimo“, – kalbėjo meras. Vėliau kalbėjęs buvęs Anykščių rajono savivaldybės meras, rajono tarybos opozicijos lyderis Kęstutis Tubis sakė, kad „projektai, kurie yra apgalvoti, žmonių pasipriešinimo nesulaukia.“ K.Tubis kalbėjo, kad „jeigu nebūtų to vaiduoklio priekyje, čia būtų gera gyventi.“ Eksmeras omenyje turėjo griūvantį buvusios profesinės mokyklos bendrabutį ir mostelėjo ranka į tą pusę, kurioje stūkso buvusio bendrabučio griuvenos. Tačiau tie, kurie nelabai nutuokė, ką K.Tubis turi galvoje taip kalbėdamas, pastebėjo tiktai eksmero mostą pirmoje eilėje sėdėjusio ligoninės direktoriaus Dalio Vaigino pusėn…
Plačiau – „Anykštoje”.
tiek valdžios nematė Troškūniečiai per 4 metus. Įdomu kiek kas ir kuom prisidėjo ,kad atsirastų ši įstaiga. Kai kam turėtų būti gėda ,kad nustekeno seną ligoninę ir dar priedo naują beveik.
jeigu būtų gėda, tai nebūtų lindęs po bauros politiniu skvernu į savivaldybę, o iš ten, būdamas jau užtarnauto poilsio įskaitoje, atgal į ligoninės direktoriaus kėdę, nustumiant žmogų, kuris išdrįsdavo pasakyti savivaldybei tiesą į akis ir parašyti raštą, primenantį steigėjo pareigas.
Nepatogus buvo tokiai savų sąjungai.
kokie jauni seneliai nuotraukose
Vietoje paskutinių dviejų sakinių turėtų būti kažkuris vienas…
gal ir dėl to politinės nuomonės formavimo užsakovai pasirūpino, taigi kas parašyta laikraštyje, dabar kalba žmonių lūpose! Spauda-objektyvi visuomenės informavimo priemonė.
Tai puiku dabar daug vienišų senelių sėkmės darbuotojams.
devuliau negi ce visi busimi situ nameliu giventojai pagal abrozdelius nepanasu kat biedni
Vaiginui čia vietos atsirastų, jei ką.:)
Leonai, bet Alesionkai – pirmiau
Veršulytes ? Tikrai ? Seniai buvo žinoma.
ar leido pašaliniams bent per tvorą stebėti tą kviestinį atidarymą? Juk kurią val. jis bus niekur nebuvo skelbiama. Manyčiau, kad „laisvas įėjimas”. bendruomenės dalyvavimas tokius renginius tik praturtintų.
nėra ko ten trintis iš griuvėsių išlindusiems, dar bezdžionių raupais ar covidu apkrėsite mylimus valdovus ir jų svitą.
Apie kokią bendruomenė čia kalbame nei bendruomenės nei seniūno nei kažkokiu tai tariamų seniunaiciu iš Troškūnų bendruomenės nėra irju niekas nei žino nei matė O ir kaip gi Maria kad nei susirinkimų būna nei prasitaria su troskunieciai kaip kolchozo pirmininką atsiuntė iš Širvintų rajono kuris netnezino nei vieno kaimo ir aplamAi su gyventojais nebendrauja ir jų nepažįsta ir nenori pažinti ABSOLiutus Nulis iš tokio seniūno jo paklausi to negausi
Niekus rašai.
Bus ką su vakcinomis, žiauriai,kai pagalvoji koks likimas senelių.
Oi kiek čia daug visur senelių ir kokie visi gražūs. Jei jie čia visi Troškūnuose įsikurs, tai vietų ten nebeliks kitiems.
Siaubinga pabaiga rasinelio
rašytoja kuria intrigą :),
o kurie čia, iš publikuojamų nuotraukų, įsikūrę gyventi seneliai?
Atsakymas į „Cekavai”: tai gal tas STT išvestas, nušalintas, ir dabar tebeteisiamas buvęs meras? Taikydamasis į Troškūnų senelių namus, gal galvoja išsisukti iš cypės? Matyt, dėl to ir atvažiavo apsižiūrėti iš Karvio, kuris prie Maišiagalos.
niekus rašai. parodyk nors vieną politiką nubaustą teisme.