Praeitą savaitę Anykščių savivaldybėje vykusiame viešojo maitinimo įmonių atstovų ir Anykščių rajono vadovų susitikime, verslininkai skundėsi žmogiškųjų išteklių stoka.
Patalpinus žinią apie susitikimą internetiame naujienų portale www.anyksta.lt, pasipylė komentarai kaltinantys verslininkus, kad jie neva nemoka pakankamų atlyginimų ar nesiskaito su darbuotojais. Pasak komentatorių, dabar veikia „lazda turi du galus“ principas. Anykščius užplūdo lajų tako lankytojai, tačiau Anykščių kavinės nepajėgios įsisavinti pinigų srautų- kavinės nepajėgios pamaitinti visų norinčiųjų ir dalis jų valgyti išvažiuoja į kaimyninius rajonus.
Kaip siūlytų spręsti šią problemą, antradienio „Anykštoje“ rubrikoje „Komentarai“ savo nuomonę išsakė ir buvęs Anykščių vicemeras Donatas KRIKŠTAPONIS.
„Sudėtinga atsakyti. Kai buvau vicemeras, kaip tik kuravau turizmo sritį, daug dirbau dėl lajų tako projekto. Lajų takas Anykščių regioninio parko ir Anykščių savivaldybės darbo rezultatas. Manau, kad su Saugomų teritorijų tarnyba savivaldybei reikia palaikyti kuo geresnius santykius, nes tai naudinga patiems anykštėnams, bendradarbiaujant su tarnyba galima įgyvendinti ne vieną projektą.
Toks staigus turistų srauto padidėjimas Anykščiuose nebuvo apskaičiuotas ir planuotas. Turizmo srityje labai juntamas sezoniškumas – pavasarį ir vasarą turistų srautai būna daug didesni, nei žiemą, o tai ir apsunkina verslininkų darbą. Labai užjaučiu ir verslininkus, nes jiems reikia sukomplektuoti darbuotojų kolektyvus, o po to, kai sumažėja lankytojų, darbo vietą pasidaro sunku išlaikyti. Juk ir darbuotojai turi turėti darbo garantijas, juk jiems reikia planuoti gyvenimą, išlaikyti šeimas. O ir turistai, suprantama, gali būti nepatenkinti, kai jiems reikia ilgai laukti – juk Anykščiuose yra labai daug ką pamatyti, jiems svarbus laikas.
Manau, kad šis turistų bumas paskatins į Anykščius ateiti verslininkus, o jau dirbančius plėstis. Žinau, kad ne vienas verslininkas domisi galimybėmis Anykščiuose imtis maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų verslo, kiek žinau Anykščių SPA ketina plėstis, reiškia paskaičiavo, kad atsipirks.
Ką daryti? Gal reikėtų ieškoti galimybių vasarą, kai yra bumas, bendradarbiauti su Anykščių technologijų mokykla, gal mokyklos mokiniai galėtų atlikti praktiką kavinėse, o gal, taip išreklamavus Anykščius, vasarai darbo kavinėse ims ieškotis patys studentai, kurie dabar važiuoja į Palangą ar Nidą? Tačiau šioje situacijoje tiek tarp darbuotojų, tiek tarp verslininkų reikia abipusio lankstumo“.