Jau 2019 m. priimant į universitetus ir kolegijas bus atsižvelgiama ne tik į stojančiųjų brandos egzaminų rezultatus, bet ir į metinių pažymių vidurkį.
„2019 m. stojantieji į universitetus ar kolegijas turės būti išlaikę lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos, matematikos brandos egzaminus taip, kad jų įvertinimų aritmetinis vidurkis būtų ne mažesnis negu 40. Stojant į kolegijas, šių trijų valstybinių brandos egzaminų įvertinimų vidurkis turės būti ne mažesnis negu 25. Išimtis – menų studijos, į jas stojantiems vidurkis bus skaičiuojamas tik iš dviejų valstybinių brandos egzaminų – lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos“- laukiančius pasikeitimus stojant į aukštąsias mokyklas bei kolegijas pristatė švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas.
„Anykšta“ teiravosi, ką apie būsimąją tvarką mano Anykščių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Vida Dičiūnaitė.
„Kaip ir kiekviename reiškinyje, yra pliusų ir minusų. Tikėtina, kad visų mokslo metų ugdymo(-si) įvertinimas paskatins mokinius didesnei mokymosi motyvacijai, tegu ir ,,pyragėlio botagėlio“ principu. Tačiau neramina tai, kad vertinimas yra gana subjektyvus procesas, nes nelengva sukurti visiškai objektyvius, visų vienodai pamatuojamus vertinimo kriterijus. Be to, negali teigti, kad nei mokyklos, nei mokytojai išvengs vertinimo subjektyvumo, adekvatumo mokinio žinioms ir gebėjimams, juk mokyklos bus suinteresuotos geresniais rezultatais, tad ar dirbtinai nepadidins pažymių(balų), arba, atvirkščiai, ar nebus įduotas įrankis, kaip ,,sutramdyti“ nepaklusnų, savo skirtingą nuomonę reiškiantį mokinį .Manau, kad turėtų keistis ir požiūris į ugdymo pasiekimų vertinimą, nesitenkinant vien skaičiais. Juk svarbiausia, kad mokinys, baigęs mokyklą, išeitų kaip brandi, savarankiška, pilietiška, vertybines nuostatas susiformavusi asmenybė“ – sakė vedėja Vida Dičiūnaitė.