Anykščiuose, pastate, kuriame šiuo metu veikia prekybos centras „Maxima“, 1964 metais buvo atidaryta Anykščių universalinė parduotuvė.
Kviečiame pasižvalgyti po tuometinę parduotuvę.
Anykščiuose, pastate, kuriame šiuo metu veikia prekybos centras „Maxima“, 1964 metais buvo atidaryta Anykščių universalinė parduotuvė.
Kviečiame pasižvalgyti po tuometinę parduotuvę.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Anykščių skyriaus pirmininko Kęstučio Tubio pavaduotoju šeštadienį, gruodžio 14-ąją, išrinktas Anykščių rajono mero K.Tubio...
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija iki sausio 26 dienos pratęsė privalomąjį nurodymą nugriauti arba gavus Anykščių rajono savivaldybės leidimą...
Gerai išmanyti Lietuvos Respublikos įstatymus, Vyriausybės nutarimus ir kitus teisės aktus, reglamentuojančius vietos savivaldą, viešąjį administravimą, dokumentų rengimą, Lietuvos turizmo...
Nuo 2021 metų Anykščių rajone vietinė rinkliava taikoma asmenims, pasinaudojusiems apgyvendinimo paslaugomis Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje. Rinkliavos dydis – 1...
© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje
Tik nevarykit ant anų laikų. Nė vienas nuogas, basas ar alkanas nebuvo, jei netingėjo. Nebuvo bomžų prie parduotuvių, visi turėjo darbus ir kur gyvent. Visus galėjai rasti ten, kur priregistruoti (deklaruota gyvenama vieta, kaip dabar sakoma). O dabar pabandykit visus rast pagal deklaruotą gyvenamą vietą. Viskas anais laikais gerai buvo, išskyrus politiką. O dabar mūsų politikai ar neprivilegijuotas luomas? Tai kuo skyriamės nuo anų laikų. Anksčiau politikai valdė ir nurodinėjo, kaip turime gyventi, ir dabar tas pats. O kokia bedarbystė? Anais laikais, jei išėjei iš darbo, per mėnesį privalėjai būtinai įsidarbinti. Vyresni žino, kaip būdavo. Ir darbų buvo pakankamai. Įmonės bendrabučius suteikdavo, kolūkiuose irgi duodavo kur gyvent. Tik nesakykit, kad taip nebuvo. Kiek Anykščiuose likę bendrabučių? Taip, jie dabar labai apverktinos būklės, tačiau tada jie buvo naujai statyti. Ar ne taip? Kažkas rašė, kad algų pragyventi neužtekdavo ir reikėdavo kažką užsiauginti. O dabar auga tinginių ir šiltnaminių vaikų karta. Buvo anaiss laikais ir gerų dalykų, tikrai buvo ir nereikia sakyti, kad viskas buvo labai blogai. Koažkam gal dabar labai gerai, tačiau tikrai ne visiems, oi ne visiems. Eilinam dažnai būna labai ne kažkas…
Vadovautis ta pačia logika, galima sakyti, kad ir prie Hitlerio nebuvo jau viskas taip blogai.
Net pažiūrėjus į tą nuotrauką ir purviną vaizdą nupurto.
Pamenu, su veilakais atvaziuodavau univermagan, kai budava labai salta, i nieks nesjuokdava. Kojam silta i gerai. Da pas Zakarkeni uzbegdavam pa bakaliuku
senatvinis Anykštai, tuoj ir Hitlerio bei Stalino konclagerius prisimins su nostalgija )))
Na tokiu berasciu svietas dae nera mates.
Petrai jūs studentai ir mokiniai važiuodavo ne rinkti bulvių o patinginiauti ir su mergom lauliavoti, nes bulvės nerinkot o užkasdavot, po jūsų rinkimų kolūkiečiai prisirinkdavo tikriau prisikasdavo pilnus aruodus ir užsiaugindavo savo reikmėms ne vieną kiaulytę, o be to ir mokslai studijos buvo uždyka
Pritariu zoseiir priedo visi sveiki buvo nes dirbo visi, ne persiryje, dabar pažiūrėkit į jaunus žmones visi invalidai, o ir gyditoja išsilavinę nevisi išsilavinęs tas kuris dirba nuo pašaukimo ir kyšių neįma, o dabar gyditoja ir visai kiti prie kompu skaito darbų, seniau rankom dirbdavo ir nereikėdavo jokių treniruoklių šimtus tonų žmonės yra pernešę o gal ir tūkstančius pvz krovikai
Bet rašyti lietuviškai vis vien neišmokot, vienos klaidos 🙂
A tava koks raikalus. Mazu mokytajis busi?
Kodėl visi dirbo? Ne visi dirbo. Pavyzdžiui kolūkiečiai, jeigu būtų normaliai dirbę, tai nebūtų reikėję mums mokinukams, studendam važiuoti į kolchozus rinkti bulvių.
Kad šypsenų netrūko tai faktas, nes buvo visuotinis nepriteklius, deficitas. Vaikams mama parnešdavo limonado butelį ar šlapenkos ir būdavo išsišiepę iki ausų. Dabar visi persisotinę, patys nebežino ko nori ir visi nelaimingi, susiraukę
Baisu prisiminti tuos laikus, nes be jokio išsilavinimo moterėlės buvo „karalienės”. Šlykštu net pagalvoti!
Buvo ir be išsilavinimo, nuvo6 prekybos mokyklą baigusios, buvo prekių žinovės, baigusios technikumyd, buvo ir su aukstuoj, vudikiu buvo. Tikrai ne visos buvo be išsilavinimo.
Ta be išsilavinimo gali būti labiau išprususi, nei ta, kuri su aukštuoju
Būdavo lygis gerame skyriuje dirbt ir jaustis visiems reikalinga.
Prestižinis darbas buvo
Dabar nebe tas
Čia tipo lygis, išnešinėti per kitas duris, arba pardavinėti iš po prekystalio? Čia ne lygis, o sovietinis korupcijos dugnas.
Apie kokias bl…t šypsenas kalbat? Apie susireikšminusias pardavėjams, kurios jautėsi oligarchėmis, kai norėjai nusipirkti šampūno, jauteisi kaltas kad trukdai jų laisvalaikį. Ačiū dievui kad tie šudini sovietiniai laikai pasibaigė amžiams.
Čia taip lansbergis pasakojo,nes tu laikų ponulis kiek suprantu nepameni
Debile tu debile, kai prisimenu tuos laikus net nupurto. Jeigu ne lietuvių darbštumas ir suktumas (kas tik galėjo vogė ir kombinavo) žmonės būtų badavę. Gaudavau 60 rublių atlyginimą, po darbo ir prieš darbą dirbdavome savo ūkelyje, laikėme kiaules ir karvę, antraip mūsų 5 asmenų šeima būtų neišgyvenusi
Dabar tauta iš konteinerių valgo ,kur nusirito Europos saulė
Tinginiai ir įstatymai dykaduoniams palankūs.
Nereikia nusilatravoti, tada nereikės stovėti prie konteinerio.
NE VISI VOGĖ. DAR PRIKLAUSĖ NUO SĄŽINĖS.
Pamena. Visur geresni daiktai per pažintis ir kyšius. Nebuvo tiek pagaminta, kad kokybė būtų kaip vengrų, čekoslovakų.
Toks žodis baltas buvo…..
Baltas
Blatas…….
Seniau buvo tik kelios parduotuvės; univermagas, ūkinių prekių, viena maisto prekių, baldų, atskira alkoholio, mėsos parduotuvė ir beveik viskas. Dabar pačiuose Anykščiuose parduotuvių daug, prekių visokių ir nereikia ieškoti „gerų dėdžių”, kad gautum geresnę prekę. Man dabar žymiai geriau, negu anksčiau. Yra žmonių, kurie sovietinius laikus mini su nostalgija, o man jiems nėra jokios nostalgijos ir nenorėčiau tokios biednystės kokia buvo sovietmečiu, kurią mačiau savo akimis.
Tai, kad niekas ir nepasikeite, prekiu gal ir daugiau atsirado, bet viskas nuo tu laiku kai buvo korumpuota tai ir dabar liko korumpuota, nori kazko geriau, duok kysi, daktarai gydo geriau su kysiu, nori, kad projektas kazkoks praeitu, reikia kysi duoti, nori, kad sunus ar kazkas i kazkoki darba patektu su geresnemis salygomis reikia pazinciu, cia kaip buvo viskas persmirdusiai korumpuota, taip viskas ir liko.
Buvo tada tik viena vaistine ,kur dabar “ jums jara” krautuve ,vadinasi buvom sveiki ,o dabar ? 17 Ar 18 vaistinių ! Negi tokioj gerovės šaly mes tokie ligoniai ?
Reikia visoms pardavėjoms padaryt susitukima. Kaip gerai būtų
Davai, kas organizuoja !!!
nieko sau 🙂 Šiais laikais visi nori plonėti, o jūs- nusitukinti (nu ar susitukinti, kaip teigiat)
Buvo visiškas ubagynas. Viskas tik partijos viršūnėlėms. Gyvenom už geležinės sienos. Ir tik neaiškinkit, kad visi buvom lygūs. Jei nebūtumėm 50 metų okupuoti tai gyventume oriai visomis prasmėmis. Okupantai iš rytų pavertė mus dvasios ubagais. O žmogaus atmintis yra trumpa.
O gyvenimas geras ? Bankai spaudžia jaunus ,o pensininkai ? Pasmerkti myriop .Ar tai geresnis gyvenimas ?Jei Daug prie konteinerių. ? Ir su maisto bankais ?
Tamsiais sovietiniais laikais, kur vatnikais užaugom, jauniems specialistams duodavo bendrabutį ir butą be eilės, už ką reikėdavo valstybei atidirbt. Šiais laikais duoda daugiau ir valstybei atidirbt nereikia, tik ne visiems. Štai šventosios šeimos anūkas, naujosios baudžiavos laikais iš Lietuvos demokratijos tėvo paveldėjęs europinių vertybių partiją, pretendentas į Baltuosius rūmus ir balkonėlį – kaip gi jis ten gyvena, kaip jam sekasi, vaikus išslapsčius nuo kariuomenės, su grėsmėmis nacionaliniam saugumui kovoti?
Geriau, nei Brazausko našlė?
Nei Brazausko našle .Ta tik viesbutuka ,o šitas visą Lietuva gavo !
Gražiai jos rengėsi, imdavo pavydas, kokių gražių ir brangių rūbų jos turėdavo.
Kaip įdomu prisiminti. Būdavo prestižiniai skyriai
Univermago pardavėjos buvo apsirengusios kaip karalienės, visos turėjo mašinas ir importinėm prekėm apstatytus butus… ir visi norėjo su jom draugysčių, nes per pažintis galėjo gauti deficitų.
Buvo viskas žmogui,dabar okupantai amerikonau pavertė teritorija į poligoną su vergais
Ir dėl to algos tapo didesnės nei Baltarusijoje. Jei gyvenimo lygis priklauso nuo JAV kariuomenės, tai sutinku, kad kiekviename kaime būti po JAV tanką.
Po pamokų būdavo kur užeiti pasižiūrėti į pardavėjas, kokių gražiosb būdavo
Deficitu galėjai gauti jei ką nors pazindavai
Tarybiniais laikais nebuvo apribojimų alkoholio prakybai. Kokios dabar šypsenos, jei iki 10 val. neparduoda? Tada buvo liaudies valdžia.
Norėčiau kad ir dabar būti universalinė ir šilelis kino teatras
Kiek kartų per savaitę eini į dabartinį kino teatrą? Kokį paskutinį filmą matei? Ar šiais metais jau brangiau nei 5 EUR?
Ir pardavėjas atcimenu .kasdien užeidavom eidami iš mokyklos .
Zmones silti ,draugiski ,kaimuose dainos, kulturkej-sokiai vaikam bureliai nemokami,naturalus maistas,bendrabutis,kooperatiniai,valdiski butai,kolektyviniai soda-dabar visi paskoliniai ,bet su bemvais ubagynas grynas
ką veikei mokykloj?