
Valstybinė miškų urėdija (VMU) ir šalies mokyklos penktadienį minės tarptautinę miškų dieną, kurios metu įprastus mokyklų skambučių garsus pakeis paukščių giesmės.
„Praėjusiais metais miškininkams bendraujant su mokyklų bendruomenėmis gimė unikali iniciatyva – pakviesti visas Lietuvos mokyklas paminėti Tarptautinę miškų dieną, moksleivius kviečiant į pamokas su skambančiais paukščių balsais. Projektas susilaukė didelio ugdymo įstaigų susidomėjimo, kuris lėmė, kad paukščių melodijos į pamokas bei pertraukas kvies ir šiemet“, – sako VMU Žmonių ir kultūros skyriaus vadovė Izolda Baltutė.
Pasak VMU, šis projektas skatina sužadinti klausos pojūčius ir atkreipti dėmesį į mus supančią gamtą, miškus ir juose gyvenančių „giesmininkų įvairovę bei grožį“.
„Šis įdomus ir prasmingas projektas ne tik puoselėja meilę gamtai, bet ir stiprina ryšį tarp mokyklos bendruomenės bei aplinkosaugos specialistų. „Ulba čiulba mokykla“ – tai lyg patvirtinimas, kad mokiniai tampa tikrais gamtos mylėtojais“, – teigė neformaliojo švietimo „Jaunieji daujotukai“ būrelio vadovė Esmiralda Butrimaitė.
Tarptautinė miškų diena paskelbta kovo 21 dieną Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rezoliucija 2012 metais.
Kiekvienais metais įvairiais renginiais minima ir didinama visų rūšių miškų bei medžių, esančių už miško ribų, svarba dabartinėms ir ateities kartoms.