Užsienio reikalų ministerija kreipėsi į Migracijos departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos, prašydama patenkinti žinomos Baltarusijos žurnalistės Nataljos Radinos prašymą suteikti jai politinį prieglobstį Lietuvoje.
Užsienio reikalų ministerija kreipėsi į Migracijos departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos, prašydama patenkinti žinomos Baltarusijos žurnalistės Nataljos Radinos prašymą suteikti jai politinį prieglobstį Lietuvoje.
Migracijos departamento prašoma žurnalistės prašymą išnagrinėti kuo greičiau.
Valdantįjį Baltarusijos režimą kritikuojančio naujienų portalo charter97.org redaktorė N. Radina po 2010 metų gruodžio 19 dienos įvykių Minske patyrė valdžios struktūrų represijas. Ji yra viena iš kaltinamųjų byloje dėl masinių riaušių, kilusių protestuojant dėl prezidento rinkimų rezultatų.
N. Radina nuo 2010 m. gruodžio 20 d. iki 2011 m. sausio 28 d. išbuvo KGB tardymo izoliatoriuje, po to buvo paleista, paėmus jos rašytinį pasižadėjimą neišvykti.
Pasak N. Radinos, ji, draugų padedama, sugebėjo išvykti iš Baltarusijos. Balandžio 1 dieną žurnalistė be dokumentų jau buvo Maskvoje. Jie liko Valstybės saugumo komitete. Atgauti dokumentus N. Radinai pavyko tik padedant Jungtinių Tautų (JT) Aukščiausiojo Pabėgėlių komisariato valdybai Rusijoje.
Po to, kai JT pripažino N. Radinos pabėgėlio statusą, pirmoji valstybė, kuri suteikė jai paramą, buvo Nyderlandai. Liepos 28 dieną, sutvarkiusi visus reikalingus dokumentus, ji išskrido iš Maskvos į Amsterdamą. Būdama dėkinga Nyderlandams už išgelbėjimą, po trijų dienų žurnalistė išvyko į Lietuvą, kur buvo užregistruotas tinklapis „charter97.org”
„Čia dirba mano kolektyvas ir deramai vykdyti savo, kaip redaktorės, funkcijas šiandien aš galiu tik Vilniuje. Rugpjūčio 4 dieną aš paprašiau Lietuvos politinio prieglobsčio”, – pranešė N. Radina.
„Chartija 97 yra Baltarusijos demokratinių permainų šauklys, nuoseklios veiklos kuriant pilietinę visuomenę pavyzdys. N. Radinai turi būti kuo greičiau suteiktas politinis prieglobstis. Lietuvos parama Baltarusijos pilietinei visuomenei yra nuosekli ir stipri, tačiau apmaudus atsitikimas su Alesiu Beliackiu įpareigoja mus dar labiau šią paramą sustiprinti”, – teigia užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.
Interneto tinklalapis charter97.org po prezidento rinkimų Baltarusijoje buvo užregistruotas Lietuvoje, nes tinklalapio biuras Baltarusijoje buvo uždarytas, konfiskuota kompiuterinė įranga. Į Vilnių persikėlė ir dalis jo bendradarbių, kuriems sudarytos teisinės sąlygos gyventi ir dirbti Lietuvoje.
Vilniuje birželio mėnesį buvo įkurti Vieningos Baltarusijos namai, vienijantys Baltarusijos nevyriausybines organizacijas, akademikus ir intelektualus, kurie nori tęsti savo veiklą egzilyje.
Baltarusijoje 2004 m. uždarytas Europos humanitarinis universitetas politinio, organizacinio ir finansinio Lietuvos Vyriausybės, Europos Komisijos, kitų Europos šalių, visuomeninių JAV fondų ir organizacijų palaikymo dėka 2005 m. atnaujino savo veiklą Vilniuje.
Egzilyje Vilniuje veikia ir tarptautinės nevyriausybinės organizacijos Žmogaus teisių namai Baltarusijos padalinys.