Įvertinus miestų, pretenduojančių tapti 2022-ųjų metų Europos kultūros sostine paraiškas, Anykščiams iš tolimesnės kovos dėl šio titulo teko pasitraukti. Priminsime, kad dalyvavimui konkurse reikalingos rajono kultūros strategijos ir paraiškos rengimui iš rajono biudžeto išleista 13 000 eurų.
„Anykšta“ žinomų anykštėnų teiravosi, kaip jie sutiko žinią, kad Anykščiai nebus Europos kultūros sostine ir domėjosi, ar, jų manymu, apskritai reikėjo šiame konkurse dalyvauti. O gal metas kurti planus, kokia gi dar kitokia Anykščiai galėtų būti sostine? Mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius yra iškėlęs mintį, kad Anykščiai galėtų tapti Europos rašytojų memorialinių muzieju sostine…
BRONĖ LUKAITIENĖ, asociacijos Anykščių kultūros draugijos „Meno atodanga” pirmininkė:
– Ar jums atrodė, kad Anykščiai bus Europos kultūros sostine? (juokiasi). Anykščiai nors ir yra kultūros miestas, jis per mažas, kad laimėtų tokiame konkurse. Kai didieji miestai dalyvavimui konkurse jungiasi ir vienija jėgas, neįmanoma pakovoti su savo meninėm pajėgom ir idėjom. Apimtys yra ne tos ir galimybės. Svajoti galima, kartais svajonės išsipildo. Skaičiau naujai parengtą rajono kultūros strategiją, tačiau ten neradau nieko naujo.Prieš kiek metų buvo parengta rajono kultūros strategija, tai joje labai daug kas kartojasi. Ir tada strategija buvo rengiama veltui, ne už pinigus. Už strategijas niekas Europos kultūros sostinės titulo neskiria. Skiria už rezultatą. Aš neradau Anykščių idėjos strategijoje. Matyt, kad nemokėjau skaityti.