Anykščių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjai Jurgitai Banienei pristatant Anykščių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 metų bendrojo plano pakeitimus, Anykščių rajono tarybos nariai domėjosi, koks likimas laukia pertvarkomų mokyklų darbuotojų.
Esminiai šio plano pakeitimai yra Traupio ir Viešintų skyrių likvidavimas jau nuo ateinančio rugsėjo. Debeikiuose ateinančiais mokslo metais dar veiks pradinio ugdymo skyrius.
J.Banienė informavo, kad, uždarius Kavarsko pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centroTraupio skyrių, bus atleisti 4 pedagoginiai ir 3 aplinkos tvarkymo darbuotojai. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos Viešintų daugiafunkciame centre darbo neteks vienas pedagogas ir vienas aplinkos tvarkymo darbuotojas, o Svėdasų Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos Debeikių skyriuje – vienas pedagogas ir du aplinkos tvarkymo darbuotojai.
Švietimo skyriaus vedėja J. Banienė sakė, kad pagal ištirtą pedagogų poreikį Anykščių rajone 2022 – 2023 metams reikės po vieną fizikos, matematikos, geografijos, specialiojo pedagogo, logopedo, trijų ikimokyklinio ugdymo, vieno priešmokyklinio ugdymo pedagogo, dviejų muzikos mokytojų ir trijų psichologų.
„Tikimės, kad tie žmonės, kurie neteks darbų uždaromose bei pertvarkomose mokyklose, galės aplikuoti į šias laisvas darbo vietas“, – sakė ji.
Posėdyje taip pat kalbėta apie uždaromų bei reorganizuojamų mokyklų šildymą. Anykščių rajono mero pavaduotojas D.Žiogelis sakė, kad Viešintų daugiafunkciame centre planuojama įrengti elektros šildymą, o Viešintų katilinę svarstoma uždaryti. Tiesa, uždaryti katilinę gali būti keblu, nes dalies butų gyventojams šiluma tiekiama iš katilinės.
Pasak D.Žiogelio, Debeikių skyriuje taip pat bus ieškoma galimybių sumažinti šildomą plotą.
Mokyklų naikinimą paspartino gruodžio mėnesį priimtas Vyriausybės nutarimas, pagal kurį 5-12 klasių negalima jungti. O Traupio skyriuje nebeužtenka vaikų tam, kad būtų galima suformuoti atskiras, ne jungtines klases. Viešintų skyriuje vyresnių klasių mokinių problemą išsprendė patys tėvai – šiais mokslo metais mokykloje dar galėjo mokytis ir 5-10 klasių mokiniai, tačiau vyresni mokiniai buvo išvežti į kitas mokyklas, o Viešintose liko tik pradinukai.
Kalbėdamasi su „Anykšta“, J.Banienė abejojo, ar ilgiau nei iki 2024-ųjų bus įmanoma išsaugoti Svėdasų J.Tumo-Vaižganto gimnaziją, nes nuo 2024/2025 mokslo metų įsigalios reikalavimas, kad minimalus mokinių skaičius 11-12 klasėse turi siekti 21, o dabartinis minimumas yra 12.
751236 882632There is clearly a lot to know about this. I think you produced various very good points in attributes also. 551058
Kai ukrainos valkatoms milijonu kalnai atsiranda ,o lietuvio sveikatai ir svietimui centu nesukrapsto
Sako, kad žmogaus intelektas atsispindi jo veide. Kažin, ar tai tiesa? Kaip jūs manot?
Iš vienos pusės kalbama apie regionų atgaivinimą, jaunų žmonių pritraukimą, o iš kitos pusės uždaromos mokyklos, bibliotekos, ambulatorijos, pašto skyriai. Ir liks gyvenvietės be žmonių.
taigi, kad regionui skiriamas lėšas sėkmingai ir skalsiai suvalgo rajonų centrai su ten voratinkliais susipinusiais savų politikų ir jų rėmėjų interesais. Anykščių rajono strateginės politikos įgyvendinimas taip pat baigiasi ties toliausiai nuo miesto nutolusio Niūronių k. ribomis į šiaurę, net nesiekia Elmininkų.
Tikėti valdziazmogiais negalima ,jie naikina viską
russijos okupantai nuo carizmo laikų naikindavo viską, kas buvo kitų tautų ir valstybių kultūros ženklai. Naikina ir dabar be jokio žmogiškumo bandydami okupuoti Ukrainą. Bet okupantai turės pasitraukti iš užimtų teritorijų.
Tik nereikia panioti laisvos valstybės valdžios, kuri išrenkama demokratiškų rinkimų būdu su diktatorių valdžiažmogiais.
Ką rūkai laisva ,JAV kolonija
Mes rūkome Malboro, o tu greit rūkysi tik Belamor kanal, savo gimtajam mordoro Jobiniovske.
Tik švansas gali plakti liežuviu, kad nereikia valdžios dėmesio į rajono urbanizuotas vietoves, miestelius, kaimus, kurie taptų patrauklios grįžti gyventi į ramią ir jaukią aplinką iš didmiesčių ar iš užsienių.
Darbo Lietuvoje yra ir Utenoje ir Rokiškyje, ir nuotoliniu budu vykdomo. Nuo tokių Svėdasų artimiausi keli miestai pasiekiami per 20-30 min. kelio.
Problema, kai miestelyje gatvės neapšviestos, šaligatviai netvarkomi, viešosiose erdvėse nekuriama infrastruktūra šeimų poilsiui ir laisvalaikui, kaimų kelių kokybei neskiriama pakankamo dėmesio, nekuriama vietinio maršrutinio susisiekimo ir pavėžėjimo paslaugų sistema, kuri yra vietos valdžios funkcijų ir pareigų dalis. Trūksta politinės motyvacijos ir atsakingo požiūrio į regioninę socialinę, ekonominę ir švietimo bei kultūros politiką komfirto būsenoje užsisėdėjusiems rajono politikams ir valdininlams
nesuprantu kas čia skaičiavo-ar geografas ar literatas, bet skaitant vedėjos pateiktą informaiją randame kitokius skaičius: Traupio – 4+3; Viešintų – 1+1; Debeikių 1+2. Viso:7+2+3=12.
Gal rašantys pagal nutylėjimą nevardino Traupio skyriaus 1-no iš keturių pedagogų, kuris darbą turi savivaldybėje?
Melas. Darbo neteks žymiai daugiau žmonių. Vėl valdininkai meluoja.
tai kad sako jok mokytojų trūksta,tai dabarties laikais persikelti ne problema,nebent tai pensininkai.
jak rajono palitikai narėtų prisdėt prie savo rajoni turimas vienintelės, turinčias garbingų Juozo Tumo Vaižganto vardų gimnazijos iššsaugojimo, tai padėtų visai Svedasų seniūnijai ir Svedasų miesteliui tapti šiulaikiškai sutvarkytas infrastruktūras vietovi, kurion tadu savaimi sugržtų gyventojai iš Utenas, Rokiškio, Panevežio, Kauną, Vilniaus ir gal net iš užsienio, kurie yra emigravį iš šito krašto.
Raijkia tokį patarimų perduot rajona vadovam, kad anys susmslytų ir nelaikytų Svedasų užukampiu ar ne Anykščių rajoną dalim, viskų užbraukdami tes regioninio parko ribu.
ir ką gi jie veiktų sugrįžę į Svedasus,grožėtusi sutvarkyta aplinka?Reikia kad būtų kuriamos darbo vietos bet verslas privatus valdžiažmogiai tuo negali užsiimti.Taip kad nereikia svaičioti apie sugrįžimus.Kas pastatytų gyvenamo ploto tokiam kaime(miestelyje).Vardą išsaugot,juokinga.Po kelių dešimtmečių nieks jau nežinos kas tas J.T.Vaižgantas buvo.
Oi smagiai bus uždarikit vysas mokyklas kam jos reikalingos
Reiškia aplikuotis.įsiklijuoti?
aplikúoti, kurti aplikacijas
Kodėl taip sudėtingais žodžiais kalba apie galimą darbą?gal kad anglistė?
kas tadu sigutes sabakstynu priziuras visai mera nebematysma nors ir teip neku dirba musu naudai
Cituoju:
„2022 – 2023 metams reikės po vieną fizikos, matematikos, geografijos,… vieno priešmokyklinio ugdymo pedagogo, dviejų muzikos mokytojų”.
Kažin kuri etato dalis teks minėtiems „ieškomiems” pedagogams: 0,2 ar 0,3?
Pabandykite įsidarbinti.
vaje, vaje kas tada Traupio botanikos sode aplinką tvarkys? Negi dabartinis meras su savo patarėjomis nesugalvos įsteigti kokių tai būtinų etatų prie seniūnijos darbuotojų tiems 3-ims mokyklos darbuotojams?