Per Anykščių rajono savivaldybės 2020 metų biudžeto projekto pristatymą savivaldybės paskleista žinia, kad Anykščiai dar kartą sieks prisijungti prie UNESCO pasaulinio literatūros miestų tinklo.
Kartą tapti šio tinklo nare Anykščių rajono savivaldybei nepavyko, tad „Anykšta” pašnekovų teiravosi, ar tikrai dar kartą būtina „brįsti į tą pačią upę” bei domėjosi, ką UNESCO pasaulinio literatūros miestų tinklas atneštų eiliniam Anykščių rajono gyventojui.
Audronė PAJARSKIENĖ, Anykščių rajono savivaldybės vyriausioji specialistė, laikinai einanti Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėjos pareigas:
– Nemanyčiau, kad tai būtų telefoninio pokalbio komentaras. Mums dar kartą reikia sugrįžti prie esminio principo – tai yra procesas. Tai – ne barankos nusipirkimas. Visą laiką tai, ką mes darome, visas veiklas, kurias įgyvendiname, kryptis būtent ir yra siekis tapti UNESCO pasaulinio literatūros miestų tinklo nariais. Aš nesutikčiau trumpai komentuoti tokio esminio ir mūsų Anykščiams tokio svarbaus, principinio pasirinkimo, kokiu keliu mes einame.
Kovo 11-ąją oragnizuojame tarptautinį forumą „Jungtys”, į kurį atvažiuoja mūsų partneriai iš Latvijos, Estijos. Kviečiames ekspertus, kurie kalbėtų kam reikalingi tokie pasirinkimai.Tai yra išskirtinumas ir tikrai aš šito telefonu nekomentuosiu, nes tai daug svarbesnis ir reikšmingesnis dalykas, nei trumpas atsakymas.
Aš matau, kad yra principinis nesusiklabėjimas dėl to, kad jungtis UNESCO pasaulinio literatūros miestų tinklą. Mes bendradarbiaujame su Tartu, Praha, Vroclovu, Krokuva.Mes kartu diskutuojame, juos įtraukiame į savo partnerystės ryšius. Čia nėra klaidų, tai yra kelias, kuriuo tu eini. Iš lėto viskas jungiasi ir dėliojasi į tokį kontekstą.
Oficialaus kvietimo tapti UNESCO pasaulinio literatūros miestų tinklo nariais kol kas dar nėra. Mes žinome kryptį ir ta kryptimi dirbame. Užpildyti paraišką, išversti ją į anglų kalbą, aišku, nemažas darbas, bet darbas visą laiką vyksta. Čia nėra taip, kad parašei projektą, gavai pinigų. Čia kiti dalykai, tai nematuojama pinigais.