![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2016/10/47956_62326_regular_valdas.jpg)
Trumpesnės atostogos, ilgesni viršvalandžiai, „nulio valandų“ darbo sutartys, lankstesnis darbo valandų skaičiavimas, naujos darbo tarybos ir kitos naujovės Seime, balsuojant dėl Darbo kodekso, prieštaravimų beveik nesulaukė – birželio 21 d. 65 Seimo nariai iš 91 balsavusiojo pritarė naujajam Darbo kodeksui.
Tačiau prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo prieštaringai vertinamą Darbo kodeksą. Vis dėlto rugsėjo viduryje Seimas nusprendė nepritarti prezidentės veto ir priėmė jos grąžintą įstatymą be pakeitimų.
Naujasis Darbo kodeksas įsigalios 2017 m. sausio 1 d. „Anykšta“ klausė pašnekovų, ką jie mano apie naująjį Darbo kodeksą?
Valdas TRINKŪNAS, verslininkas, UAB „Raminora“ vadovas:
– Kol kas nesu labai giliai išanalizavęs naujojo Darbo kodekso bei jo pataisų, kaip tik esu suplanavęs dalyvauti mokymuose apie tai. Reikia žiūrėti, kokie bus poįstatyminiai aktai, reikia tai išanalizuoti. O jeigu kalbėti apie tai, kad pasikeitus Darbo kodeksui darbdaviai ims ir pradės atleidinėti žmonės, tai to tikrai nebus.
Aš, kaip verslininkas, susiduriu su kita problema – arba darbo jėgos trūkumu, arba žmonių nenoru dirbti ir noru visokių pašalpų. Išvažiavę dirbti į užsienį, žmonės sutinka dirbti ir po 16 valandų, kad tik užsidirbtų, aš nesakau, kad tai pavyzdys ir reikia įteisinti tokią darbo dieną, bet, kai žmonės verkia, jog trūksta pinigų, vienintelis būdas jų gauti – dirbti. Kažkodėl užsienyje dirbti viršvalandžius nieko tokio, o savoj šalį bet koks papildomas darbas jau yra blogai.