Dalis anykštėnų pageidautų, kad į Anykščių Antano Baranausko aikštę būtų sugrąžintas čia maždaug prieš 30 metų stovėjęs laikrodis. Viešojoje erdvėje diskutuojama ir apie tai, kad laikrodis mieste galėtų būti įrengtas ir kurioje nors kitoje vietoje.
„Anykšta” pašnekovų teiravosi, ar jie taip pat jaučia nostalgiją miesto laikrodžiui bei domėjosi, ar, jų manymu, Anykščiams reikia naujo laikrodžio.
Antanas VERBICKAS, Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio – Žukausko memorialinio muziejaus direktorius:
– Apie buvusį miesto laikrodį visai negalvoju. Tada, kai jis dar stovėjo Antano Baranausko aikštėje, buvo pretekstas pasišaipyti – tai su fontanu problemos, tai laikrodis neveikia. Tada atrodė neišsprendžiamos problemos.
Žmonėms atisrado proga apie laikrodį padiskutuoti ir tiek. Čia juk ne koks referendumas. Galvoju, kad mieste yra daugiau tvarkytinų vietų ir problemų, kurios labiau reikalautų svarstymų ir sprendimų. O aikštėje stovintis paminklas Laisvei yra simobolinis ženklas ir visai nesvarbu, kas jį kaip vertina. Čia jau viskas išspręsta.
Skaičiau, kad kažkuriame Latvijos mieste verslininkai nutarė, kad miestui reikia laikrodžio. Jie laikrodį miestui padovanojo ir pastatė. Pasaulyje kartais atsiranda tokių inkiciatyvų.
Valandas, jei kažkam to reikia, galėtų parodyti prie kultūros centro įrengtas lauko ekranas. Pastatysi laikrodį prie autobusų stoties – taip, jūs eisite važiuoti autobusu, jį matysite, o kitas žmogus į šią upės pusę gal nei sykio per mėnesį nepereina. Pastatysi prie bažnyčios – vėl…
Laikrodis miestui pliusą pridėtų, bet ar jis atliktų savo funkciją? Dabar jei reikia sužinoti valandas, žmonės į telefoną pasižiūri.