Antradienio „Anykštoje“ rubrikoje „Komentarai“ nuomonę apie Sveikatos apsaugos ministerijos poziciją uždarinėti vis daugiau skyrių mažesnėse ligoninėse ir ar tokia ministerijos pozicija neprisideda prie vis spartesnio mažų rajonų nykimo, išsakė ir Anykščių rajono Tarybos narys Arūnas Liogė.
„Su specialistų senėjimu nieko nepadarysi – ir mes senstam, ir mus keis jaunesni. Žymiai didesnė problema – valstybės požiūris. Kai perėjom į rinkos ekonomiką visų pirma vertinam ne žmogų, o skaičiuojam lovadienius, pinigus ir kitus dalykus. Manau, kad sveikatos apsaugos politika ir jos vykdymas yra neteisingi. Uždarinėti mažas ligonines, kai visur šaukiama, kad turim eiti į decentralizaciją, suteikti daugiau galių vietinei valdžiai, išeina, kad tik deklaruojam. Sakyčiau, kad kai kurių ligoninės skyrių uždarymas neigiamai paveiks Anykščių rajono gyventojus. Einam ne ta linkme. Žiūrėkim – kiek atėjo investicijų, sutvarkyta infrastruktūra. Pats asmeniškai susidūriau su Anykščių ligoninės reanimacijos skyriumi, esu įsitikinęs, kad jis būtinas. Jie gelbsti mūsų pačius artimiausius žmones. Ir nesvarbu, ar juose gydytojas jaunas, ar senas. Visada buvo suteikiama savalaikė medicininė pagalba. Pavyzdžiui, viena giminaitė dirba Santariškėse ir ji labai skeptiškai žiūrėjo į rajonų ligonines, sakė, kad reikia važiuoti gydytis į Vilnių, bet kai pamatė Anykščių ligoninę iš vidaus – ji taip kalbėti nustojo.
Visų pirma reikia žiūrėti į valstybės politiką. Niekaip nesuprantu, jei dirbantis žmogus moka ligonių kasoms, jis priverstas registruoti pas šeimos gydytoją, bet jei, neduok Dieve, man atsitiks problema kur kitoj vietoj (tarkim Vilniuje), turėsiu sumokėti. Nesuprantu, ko reikia, kad valstybės politika būtų aiški ir sustyguota. Jei dirbu, moku ligonių kasoms, tai ir turėčiau turėti galimybę atsitikus bėdai kreiptis ten, kur man pasidarė blogai. Nesuprantu. Žmogus šioje sistemoje pats jaučiasi nesaugus“.