2021 metais Lietuvoje didėjo minimali alga, pensijos, buvo mokami didesni vaiko pinigai. Nepaisant Vyriausybės pastangų gerinti žmonių gerovę, per šiuos metus drastiškai augo paslaugų kainos, metinė infliacija pakilo beveik iki 10 proc..
Nuo ateinančių metų 10 proc. brangs elektra, 36 proc.- dujos, o nuo 2022 metų taip pat padidintas būtinasis stažas, kurį būtina sukaupti, norint gauti senatvės pensiją – jis sieks 32 metus ir 6 mėnesius.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, ar 2021 metais jie pajuto gerėjančias gyvenimo sąlygas, taip pat domėjosi, kokias perspekytvas jie mato ateinančiais metais. Juk šalies valdžia ir vėl žada gerinti žmonių gyvenimus, tik ar visų tų pažadų nesudegins įsisukanti augančių kainų pasiutpolkė?
Leonas ALESIONKA, buvęs Anykščių rajono meras:
– Mano pensija nuo to laiko, kai valdžioje buvo Skvernelis, kiekvienais metais didėdavo. Šiuo metu mano pensija siekia 767 Eur. Tikrai nebadauju, susimoku komunalinius mokesčius, į automobilius įsipilu dyzelino.
Kainų augimą pajutau jau po pusmečio, kai mes įsivedėme eurą. Tos kainos, kurios buvo litais, staiga tapo eurais. Kažkada, kai aš laimėjau „Teleloto“ loterijoje milijoną litų, už bilietą mokėjau vieną litą. Po to, kai buvo įvestas euras, iš pradžių už bilietus mokėjau centus, o dabar bilietas kainuoja 2 Eur. Retai naudojuosi taksi, bet kartais tenka. Už taksi anksčiau mokėdavau 7 litus, o dabar už tą patį nuvažiuotą atstumą moku 7 Eur.
Viskas brangsta, bet aš neraudosiu, kad esu vargšelis ir neprašysiu sušelpti (juokiasi). Man pakanka pensijos, bet pasakyti, kad gyvenu klestėdamas taip, kaip anksčiau, gaudamas algą – taip nėra.
Paskutiniu metu mūsų valstybė vykdo tokią užsienio politiką, kuri kenkia mūsų ekonomikai. Vien su Kinija sukonfliktavus, mūsų ekonomika praras „žiaurius“ pinigus. Sukonfliktavę su Baltarusija, mes kasmet prarasime apie 180 mln. Eur. Pažaidėme tik dėl to, kad įtiktume Amerikai ir Briuseliui?
Manau, kad dėl tokios valdžios politikos žmonės ims kitais metais maištauti. Blogės gyvenimas Lietuvoje.
Nuomone, valstybės valdymas lygintinas su šachmatų žaidimu, nedera komentuoti dalyku jei nedalyvauji šios dėliones schemoje. Atsitraukimas ir praradimai laiko mastelyje menki, protingai toli ir į prieki žiūrintis strategas šlovę gauna gerokai vėliau. Tad „žaidimo” partiją stebėkime kantrybėje. Patyrusiam „kariui” nedera panikuoti ,na jei taip nutinka ,nevertėtu savo nuomones trimituoti neturint galimybes keisti taisyklių.
Nu jo. Konservams būtų labai patogu, kad niekas nereikštų jų politikai nepritariančios nuomonės. Jeigu visi būtų taip gerbė valdžią, nebūtų buvę Sąjūdžio, o valdytų dabar mus Putinas.
Komentaras iš serijos „debilė ekonomistė”. Visiška šizofrenija- schemų, masteliai, strategas, neturint galimybės ir pn. žodžių asorti.
Silnaprotyste isigijo musu Tauta nuo laisves-visose gyvenimo srityse-tapome zaraza zmonijos europoj.
Europos Sąjungoje skurdo riba yra 800 eurų mėnesiui. Taigi, Alesionkos pensija,767 euro mėnesiui, iki ES skurdo ribos niekaip nedatraukia… Va taip yra! Taip klestime eurosojūze. 🙂
Jeigu imsi Luksemburgą, tai 95 procentai Norvegų lyginant su Luksemburgu, žemiau skurdo ribos. Baisu kaip norvėgai gyveną, ir dar nepriklauso Europos sąjungai.
Viskas pasakyta labai teisingai, tik reikia pridurti kas iš to kad pakelia tas pensijas o kainos dar daugiau gal net trigubai išauga ir kad kaip šiemet veikia valdžia tai siegiai kenkia savo šaliai
Gerb. Jonai, nuo tada, kai tapome laisvi, visos vyriausybės keldavo pensijas, soc.išmokas, min.algą ir t.t. Tačiau niekada pensijų didinimas Lietuvoje nepralenkė kainų augimo. Nepralenkė ir infliacijos šuolių. Šokdami pagal Vašingtono ir Briuselio dūdeles mes praradome artimą ir didžiulę Rusijos rinką. Nei Taivanio sala, nei visa Kinija, nei JAV ar arabai nėra artimesni atstumais mūsų eksporto prekėms.
Bandymas sukurstyti ir įvykdyti Minske perversmą pagal Kijevo „Maidano” scenarijų žlugo. Vakarietiškas dalgis atsitrenkė į baltarusišką akmenį. Baltarusijos valdžia ir slaptosios spec. tarnybos viešai paskelbė, kad tas perversmas buvo rengiamas Lenkijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Nepaneigėme. Akivaizdu, kad mums už tą kiaulystę keršijama. Jau skauda. Bet tai tik pradžia. Tačiau nepamirškime, kaip ir kiek skaudžiai kirto mūsų ekonomikai Covid 19 epidemija. Kaip koks karas! Visoms šalims kirto. Kai kurioms dar skaudžiau. Šitų nuostolių mes dar nesusiskaičiavome. Jų dar nemažai bus. Tai ne tik kasdien prarandamos gyvybės – tai stojanti ekonomika. Nuostoliai biudžetui didžiuliai, o juos dar padidina nesavarankiška mūsų užsienio politika, kuri ir kenkia mūsų ekonomikai. Laikas keistis.
Leonas 30 metų miegojo ir tik dabar įsijungė Rusijos televiziją. Jei būtų įsijungęs prieš 30 metų, tai būtų sužinojęs kad jis pats, kaip vienas iš Sąjūdžio įkūrėjų yra fašistas, ekstremistas ir teroristas. Dėl to kad 30 metų miegojo, dabar skleidžia sapaliones apie ČŽV ir Gosdepo samokslo teorijas. Dar jeigu turėtum ekonominį išsilavinimą, žinotum kad reikia pardavinėti tiems kas turi pinigų. Rusija sudaro 1 procentą pasaulio BVP, o Nato šalys 50 proc. pasaulio BVP.
Na ir kas tas BVP? Ne jis mūsų prekes perka. O ir Rusija ne viena – ji BRIKS narė. O jame perkančių maistą ir kitas prekes gyventojų keleriopai daugiau, negu NATO narėse.
Žmogus sugeba kalbėti tikslai ir aiškiai. Jaučiasi, kad yra smegenynėje pilkų ląstelių. Galima nesutikti su idėjomis, bet reikia gerbti už mąstymą.