Nuo 2018 m. rugsėjo 10 d. 10 val. pradedama registracija į profesionalios medžioklės plotuose vyksiančias medžiokles. Tai padaryti galima tik elektroniniu būdu iš specialiai šiam tikslui sukurtos interneto svetainės https://medziokle.vivmu.lt. Interneto tinklalapyje bus galima registruotis į planuojamas medžiokles, taip pat sužinoti apie Valstybinių miškų urėdijos valdomus profesionaliosios medžioklės plotus, rasti tuose plotuose planuojamų medžioklių grafikus, dalyvių skaičių, medžioklės tvarką ir būdą.
„Registracija į visas medžiokles visuose profesionaliosios medžioklės plotuose vyks centralizuotai siekiant užtikrinti maksimalų skaidrumą ir objektyvumą. Sistema registruos dalyvius automatiškai pirmumo principu – kas užsiregistruos pirmas, tas ir dalyvaus. Apie sėkmingą registraciją kiekvienas bus informuotas elektroniniu laišku, o per dvi savaites po registracijos su kiekvienu medžioklės užsakovu susisieksime ir pasirašysime sutartis“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pavaduotojas miškininkystei Valdas Vaičiūnas.
Medžioklės plotai tvarkomi ir naudojami atsižvelgiant į medžiojamųjų gyvūnų gyvenamosios aplinkos sąlygas ir apsaugą, o taip pat siekiant racionaliai valdyti medžiojamųjų gyvūnų populiacijas.
„Profesionaliosios medžioklės plotuose siekiame įtvirtinti ir puoselėti geriausias garbingos ir atsakingos medžioklės tradicijas“, – sako V. Vaičiūnas.
Valstybinių miškų urėdija prižiūri ir medžiokles organizuoja 25 profesionaliosios medžioklės plotuose šešiolikoje regioninių padalinių: Alytaus, Anykščių, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kretingos, Marijampolės, Pakruojo, Panevėžio, Raseinių, Rokiškio, Šiaulių, Šilutės, Trakų ir Ukmergės. Profesionaliosios medžioklės plotai užima daugiau kaip 150 tūkst. hektarų bendrą plotą. Didžiausi medžioklės plotai driekiasi Panevėžio, Ukmergės, Marijampolės, Joniškio rajonuose.
Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.
Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.