![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2024/04/Prof.-T.-Ladiga-koncert.-E.-Maslakova-L.-Drasutis-dest.-A.-Liutkute-Povilaitiene-koncert.-R.-Blaskyte-muziejaus-dir.-A.-Verbickas.jpg)
Balandžio 6-ąją Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos salėje, įvyko pirmasis Tarptautinis Onos Zabielaitės-Karvelienės jaunųjų vokalistų konkursas. Jį organizuoti leido lygiai prieš keturis mėnesius pasirašyta A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus bendradarbiavimo sutartis su šiuo universitetu, suteikusi Anykščiams naujų kultūrinės plėtros galimybių.
Tarptautinis renginys skirtas populiarinti prieš šimtmetį Anykščius garsinusią operos solistės ir muzikos pedagogės O. Zabielaitės-Karvelienės (1899–1955) asmenybę. Jos vardas sutelkė dviejose aukštosiose šalies muzikinio ugdymo įstaigose – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje bei Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje Kaune – augančius jaunuosius talentus. Šiuo metu studijuoja dainininkų karta, lygiai šimtmečiu jaunesnė už Europos scenose pasižymėjusią anykštėnę.
Dvylika gabiausių studentų, pasiryžusių varžytis pirmajame konkurse, parengė po tris muzikinius kūrinius: lietuvių liaudies dainą arba originalią lietuvių kompozitoriaus dainą, XVIII–XXI amžiaus kompozitoriaus ariją iš operos bei laisvai pasirinktą religinės tematikos kūrinį. Konkurse dalyvavo ne tik lietuviai būsimieji solistai, bet ir Lietuvoje studijuojantys jaunuoliai iš Kinijos bei Latvijos.
Varžovų pasirodymą vertino komisija, kuriai vadovavo šiuo metu Lietuvoje reziduojantis muzikas iš Milano (Italija) Cristianas Frattima. Ji išrinko penkis konkurso laureatus bei paskelbė dar du diplomantus.
Pirmoji vieta buvo skirta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ketvirtakursiui 23 metų Linui Drąsučiui. Jaunuolis iškart buvo pavadintas O. Zabielaitės-Karvelienės operinio dainavimo tradicijos proanūkiu: jį ugdo dėstytoja Aušra Liutkutė-Povilaitienė, kurią jaunystėje išugdė Irena Mikštaitė – buvusi O. Zabielaitės-Karvelienės studentė.
Apžvelgdamas konkurso dalyvių pasirodymą, vertinimo komisijos pirmininkas C. Frattima sakė, kad jų dainavimas žymiai skiriasi nuo XX a. pirmosios pusės dainavimo tradicijos, kuriai atstovavo O. Zabielaitė-Karvelienė. „Anuomet pirmiausiai buvo akcentuojamas tekstas ir muzikalumas, dainuota vienu balso registru. Dabar įsivyravo taip vadinamoji amerikietiškoji dainavimo tradicija, kai solistas konkurencinėje aplinkoje stengiasi išsiskirti sportiškumu, techniniais gebėjimais valdyti kelis balso registrus, todėl vokalo lyriškumas jau pasitraukė į antrą planą,“ – permainas vokalo pasaulyje aiškino puikiai lietuviškai kalbantis muzikas iš Italijos.
Geriausi jaunieji vokalistai šį šeštadienį, balandžio 13-ąją, susirinks į Anykščius, kur 16 val. Koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre ne tik priims jiems skirtus prizus ir rėmėjų dovanas, bet ir surengs baigiamąjį koncertą, atlikdami pačius gražiausius konkurso programos muzikinius kūrinius.
A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija
Eilinis konkursėlis su eiliniais dainorėliais – jokio proveržio.
Tikrai jokio proveržio, po dažnu Anykštos straipsniu neigiami pikti komentarai