
Po praėjusį savaitgalį vilkų įvykdytų masinių avių skerdynių viename Lietuvos ūkių, jau ir šalies politikai konstatuoja, kad ūkininkams vilkų daroma žala privalo būti ne tik tinkamai atlyginta, bet taip pat reikia siekti peržiūrėti nustatytas vilkų sumedžiojimo kvotas, kurios nebeatitinka šių dienų realijų. Žmonės bijo išleisti savo vaikus vakare į kiemą, nes vilkų priviso tiek, kad jie suka ratus ne tik aplink ūkininkų gyvulius, bet ir aplink kaimus ar vienkiemius. Šia tema „ANYKŠTA“ TV kalbino Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus valdybos pirmininką, medžioklės žinovą Rimantą Pečkų.Pašnekovą kalbino portalo anyksta.lt redaktorius Robertas Aleksiejūnas.
Kiek vilkai Anykščių rajono ūkininkams jau spėjo pridaryi žalos šiais metais?
Vilkai, kaip ir ankstesniais metais, ūkiniinkams pridarė daug žalos.Šiemet registruota 19 vilkų išpuolių prieš naminius gyvulius.Papjauta apie 50 galvijų.Daugiausiai tai yra avys, tačiau vilkai yra papjovę ir keletą veršelių. Tai rodo, kad ūkininkams padaryta didelė piniginė žala, o vilkų populiacija Anykščių rajone tik didėja.
Portalo anyksta.lt skaitytojai svarsto, ar masinis miškų kirtimas ir vilkų klaidžiojimas po gyventojų kiemus turi koks nors ryšį?
Nemanyčiau.Manau, kad viena ir pagrindinė priežastis – vilkų yra per daug.Prieš dvejus metus Lietuvoje buvo toks atvejis, kai buvo rasti du po automobilių ratais pakliuvę vilkai. Tai dar vienas pavyzdys, kad vilkų gamtoje yra perteklius.
Ar vilkai gali būti pavojingi žmogui?
Nemanyčiau, kad vilkų reikėtų bijoti žmonėms.Čia prie tokių nuogąstavimų galbūt daugiau prisidėjusi pasaka apie Raudonkepuraitę.Vilkai, bet kokie kiti laukiniai gyvūnai vengia akistatos su žmogumi.Praeitais metais vasarą šalia Viešintų, rugpjūčio mėnėsį, vidury dienos žmogui dirbantis kombainu, beje pats medžiotojas, pamatė vilką sėlinantgį prie stirnos.Vilkai tampa drąsesni.Bet supraskime ir tą dalyką – jiems reikia ėsti.
Plačiau – šio šeštadienio laikraštyje „Anykšta“.