Išgirdus pavadinimą ,,Katinų ložė“ kyla klausimas, kas tai? Ar tai slapta katinų, siekiančių įveikti šunis, grupuotė? O gal tai organizacija, ginanti katinų teises? Nenorėdama burti iš kavos tirščių Gabija MATIJAŠKAITĖ pakalbino Anykščių viešojoje bibliotekoje veikiančios ložės vadovę, J. Biliūno gimnazijos II klasės moksleivę Urtę Stankaitytę (ložėje – Domicelę).
– ,,Katinų ložė“, kas tai per organizacija?
– „Katinų ložė“ – tai nedidelis klubas, kuriame renkasi jaunimas, mėgstantis skaityti įvairią literatūrą.
– Kodėl ložė katinų? (O ne žuvų ar paukščių?)
– Pirmiausia tai buvo tiesiog „Knygų klubas“. Vėliau aš ir buvusi vadovė Marcelė pavadinimą pakeitėme į „Katinų ložę“, nes mes renkamės bibliotekoje esančioje Katinų svetainėje.
– Kokia atsiradimo istorija?
– Buvo sykį Anykščiuose, J. Biliūno mokykloje, trys Ožiaragiai: Marcelė, G. ir M. Marcelė buvo kiek išblyškusi, G. kiek per žemas, o M. truputį per storas, bet kartu jie sudarė Dieviškąją Trejybę. O dieviška yra kurti, tad kitaip ir negalėjo nutikti, vos tik susiėjo visi į vieną krūvą, įkūrė garbingąją ,,Katinų ložę“. Pasikvietė S. ir K. ir skaitė, skaitė, skaitė…
G., net ir labai žemas būdamas, daug svajojo, tad išvyko į Angliją studijuoti judančių paveiksliukų meno. Ten daug lyja, saulė nesirodo pro debesį, todėl G. kiek išblyško.
M. už dalį ūgio nusipirko batus ir, Dievas težino, kur su tais batais nuvyko.
S. ir K. nusprendė, kad jie nemėgsta skaityti, tad Marcelė liko viena, bet neilgam. Greit prisijungė Domicelė, G., L., M., ir K.
Bet gerai ten Marcelę maitino, ji priaugo svorio ir išvyko į sostinę ložės ieškoti…. O K. ir M. nusprendė, kad jų knygos netraukia taip stipriai.
Bet Domicelė likusi be Marcelės, K., ir M., į ložę pasikvietė I. ir kitą K. ir toliau laimingai tęsia nuostabią Katinų ložės veiklą. Pabaiga.
– Koks ,,Katinų ložės“ tikslas?
– Konkretaus tikslo nėra, nebent tik tai, kad perskaitytumėm kuo įvairesnių žanrų istorijas ir linksmai praleistume laiką su bendraminčiais. Susitikę mes dalinamės mintimis apie perskaitytas knygas. Ir šiaip knygų skaitymas išeina į naudą: mažiau įveliama klaidų, atsiranda daugiau kūrybinių minčių ir keičiasi požiūris į pasaulį.
– Ar priimtumėte naujus narius, jei jie norėtų prisijungti?
– Taip, žinoma. Visada malonu išvysti naują veidą.