
Vyriausybė trečiadienį nepritarė dar praėjusios kadencijos Seime pateiktam siūlymui leisti gaminantiems vartotojams dalintis pagaminta pertekline elektra su artimais giminaičiais.
Energetikos ministerija žada iki šių metų pabaigos parengti pakeitimus, numatančius dalijimosi elektra tvarkos pokyčius leidžiant ja dalintis ir su artimaisiais. Tokios pataisos įsigaliotų ne vėliau kaip iki 2026 metų liepos 17-osios.
„Bus numatyta asmenų, įgijusių aktyviojo vartotojo statusą, pagamintos elektros energijos dalijimosi tvarka, kuri galios elektros energija dalijantis ir su artimaisiais giminaičiais“, – teigiama Energetikos ministerijos parengtoje Vyriausybės išvadoje.
Dabar numatyta, kad nuosavoje elektrinėje pagaminta elektra skirta tik jos savininko, o ne kitų vartotojų, net jeigu jie yra artimi giminaičiai, reikmėms.
Ministrų kabineto išvados paprašė Seimas, svarstantis grupės parlamentarų inicijuojamas Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisas.
Anot pataisas Seime pristačiusio liberalo Viktoro Pranckiečio, šiuo metu gaminantys vartotojai gali kaupti ir kompensuoti savo pagamintą elektrą, tačiau negali ja pasidalinti su artimais giminaičiais.
Anksčiau jis BNS yra sakęs, kad kaime įrengti saulės jėgaines žmonėms ne visada užtenka lėšų, todėl jų galėtų pritraukti iš giminaičių, gyvenančių miestuose, kuriems duotų pagamintos elektros.
Juk Ignitis nesuvartota energija kasmet pasisavina
Labai teisingai.
Fašistai baimė prarado.
Jei užsiaugini bulvių – tai gali maišą duoti giminaičiui ar kaimynui. Jei pasistatai saulės elektrinę kur vasarą šildo tik boilerį ir kondiškė veikia bei gaunasi elektros perteklius – tai negali elektros dalintis…nes saulė pasirodo valdiška…valdžia gali neleisti.
Pasidžiaukit kol galit,kai Lietuva iš atsinaujinančių išteklių pasigamins daugiau nei 100% valstybei reikalingos energijos – valdžios akys vėl nukryps į žmonių saulės elektrines – tik tada jau tam,kad jas apmokestinti. Po kelių metų bus abonentinis saulės elektrinės mokestis – valdžia nedulkinus žmonių juk nebus.