Šeštadienį Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių bibliotekoje vyko susitikimas su Kauno arkivyskupijos vyskupu augziliaru Kęstučiu Kėvalu, kurį organizavo Anykščių dekanato šeimos centras. Prieš tai vyskupas aukojo šv. Mišias Anykščių šv. Mato evangelisto bažnyčioje. Į biblioteką vyskupą atlydėjo Anykščių šv. Mato bažnyčios kunigai Petras Baniulis ir Nerijus Papirtis.
Vyskupą į Anykščius pakvietė Anykščių dekanato šeimos centro vadovė Valda Žemaitytė-Šnirienė. „Mūsų šeimos centras ruošia jaunuolius santuokai, – sakė vadovė. – Aš vyskupo mintis ir įžvalgas ne kartą girdėjau per Marijos radiją, šv. Mišias, skaičiau spaudoje ir jos man paliko didžiulį įspūdį. Džiaugiuosi, kad vyskupas sutiko atvykti į Anykščius, nors susitikimo su anykštėnais išvakarėse grįžo iš užsienio“.
Kaune 1972 m. gimęs K. Kėvalas įstojo į Kauno kunigų seminariją, bakalauro bei magistro studijas tęsė Šv. Marijos seminarijoje ir universitete Baltomorėje (JAV) ir 2002 metais pradėjo dėstyti Vytauto didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakultete.
Vėl buvo išvykęs į JAV rašyti doktorato darbo, o sugrįžęs tęsė darbą Vytauto Didžiojo universitete.
2008 m. jis apgynė teologijos daktaro disertaciją. K. Kėvalas dirbo Marijos radijo Lietuvoje programų direktoriumi, o 2012 m. lapkričio mėnesį įšventintas vyskupu.
Susitikimo pradžioje vyskupas K. Kėvalas kalbėjo apie gyvenimo kokybę ir prasmę, šeimą ir santuoką. „Įprasta kalbėti, kad šeima yra pagrindinė visuomenės ląstelė ir iš tiesų žmogus visavertiškai gali atsiskleisti šeimoje“, – pastebėjo vyskupas. Pasak jo, net 50 procentų susituokusių šeimų Lietuvoje skiriasi, o gimstamumas tesiekia 1,3, o kad visuomenė atsistatytų reikia, jog būtų bent 2,1, tuo tarpu musulmoniškų kraštų šeimose gimsta po 7 – 8 vaikus. Kai buvo atlikta abiturientų apklausa apie vertybes, absoliuti dauguma į pirmą vietą iškėlė šeimą. Tuo tarpu mokyklose net nėra šia tema pamokų, šiek tiek tai paliečiama per biologijos ir tikybos pamokas. O kalbėti apie tai, kaip sutvirtinti šeimą, liko bažnyčiai…
Vyskupas 10 punktų išdėstė savo mintis apie gebėjimą augti ir gyventi meilėje, kalbėjo apie tai, apie ką reikėtų susimąstyti, kaip dviem žmonėms atrasti meilės kalbą ir rėmėsi šv. apaštalo Pauliaus „Himnu meilei“.
Pasak jo, meilė kantri, ir tai reiškia, kad ir sutuoktinis turi teisę gyvent toks, koks yra, o ne toks, kokio tikėjosi jo antroji pusė. Priimti kitoniškumą yra kantrumas… “Meilė rodytina geranoriškumu, laimingas gali tapti per savęs dovanojimą.”, – kalbėjo vyskupas.
Vyskupas siūlė išgyti nuo pavydo, nes pavydas yra kančia. „Tikrą laimę brandina kito sėkmės. Ar dažnai džiaugiatės artimo sėkmėm?“, – klausė ganytojas, pateikdamas pavyzdį, kad pavydėti galima net gaivaus oro, vandens… Vyskupo nuomone, šeimą tvirtina meilumas, švelnumas, nešališkas dosnumas, atlaidumas, pasiaukojimas, kalbėjimasis, o pavydas, puikavimasis, didžiavimasis žlugdo.
Iš vyskupo K. Kėvalo pasakojimo buvo galima daug ko pasimokyti, kaip šeimoje geriau suprasti vienas kitą, išvengti konfliktų, išsaugoti pamatines šeimos vertybes.
Gaila, tačiau susitikime su vyskupu vyravo garbaus amžiaus publika. Tačiau juk pasitaiko, kad skiriasi ir senoliai, tad susitikimas ir jiems labai naudingas, juolab girdėtą išmintingą žodį galės perduoti vaikams ir anūkams.