Prieš aštuonerius metus įsteigtos Anykščių miesto vietos veiklos grupės (AMVVG) parengtai Anykščių miesto 2016–2020 metų vietos plėtros strategijai skirta daugiau nei pusė milijono eurų. Už Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas įgyvendinta 12 projektų iš numatytų 24-ių. Dėl to, kad AMVVG nesugebėjo rasti pareiškėjų, Anykščių nepasiekė maždaug 222 tūkst. Eur vietos plėtros strategijai numatytų lėšų.
„Anykšta“ teiravosi Anykščių politikų, ar jiems žinoma, kad AMVVG neįsisavino pusės strategijai įgyvendinti skirtų lėšų, domėjosi, ką jie yra girdėję apie įgyvendintus projektus, jų metu anykštėnams sukurtą naudą.
Regina PATALAUSKIENĖ, Anykščių rajono tarybos narė (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“):
-Anykščių miesto vietos plėtros strategija apima 2016-2020 metus, o aš Anykščių rajono taryboje esu nuo 2021 metų. Galbūt apie šią strategiją anksčiau ir buvo kalbama, ji svarstoma, bet esamu metu bent jau aš nepamenu, kad apie strategiją būtų buvę kokių nors kalbų.
Kodėl AMVVG neįsisavino maždaug 222 tūkst. Eur, reikia žiūrėti į priežastis. Priežasčių gali būti daug: galbūt gerai neiškomunikuota, kad galima teikti paraiškas, galbūt ir patys pareiškėjai nepanoro teikti projektų, nes yra didžiulės projektų patikros, daug įsipareigojimų keleriems metams.
Tai, kad apie įgyvendintus Anykščių miesto vietos veiklos grupės projektus mažai kas yra girdėję, yra komunikacijos problema. O kai žmonės nežino, tada kyla visokių įtarimų. Ta nežinomybė sukelia visokių interpretacijų, ir ne visada gerų.
Žinoma, kad Anykščiams reikia dalyvauti ir kitame miesto vietos plėtros strategijos etape. Jei neatsiranda pareiškėjų, norinčių įgyvendinti projektus, reikia jų ieškoti, ties tuo klausimu reikia dirbti. Iš kai kurių pareiškėjų man tenka girdėti nusiskundimų, kad projektams trūksta paramos ar ji yra nepakankama. Vadinasi, tų pareiškėjų informacija apie galimybes įgyvendinti Anykščių miesto plėtros strategiją, gauti projektams finansavimą nepasiekia.
Komunikuoti reikia ne internete, reikia tai daryti bendraujant su žmonėmis. Informacija internete ne visada pasiekia žmones.
8082 336186hello!,I like your writing so much! share we communicate extra approximately your post on AOL? I require an expert in this space to solve my dilemma. Perhaps that is you! Looking ahead to see you. 182310
Gal nemaišykim musių su kotletais? AMVVG yra visuomeninė organizacija, turinti savo administraciją. Kitas klausimas kokios partijos atstovai sudaro AMVVG valdyba, kas juos delegavo. O čia ir prasideda visas įdomumas, google nieko apie tai nežino. Feisbukas nuo 2022 metų gegužės neatnaujinamas, infoanykščiai.lt tuščias puslapis. Na jei tikėti šios dienos nykščių informacija tai tą organizacija laikosi ant Kristinos Beinorytės ir Gabrielės Griauzdaitės-Patumsienės pečių. Ir kurios jaučiasi neteisingai puolamos dėl veiklos stokos. Aš tik vieno nesuprantu, jei tu neori visuomenei be atlygio dirbti, tai kokio velnio eini į tokias organizacijas. O gal vis dėlto tiekiesi kažkokių tai dividendų?
Reikėtų garsiai ponios politikės paklausti kaip ji padėjėjos Seimo nariui pareigas supranta? Kaip su vietos verslu ir rinkėjais komunikuoja, kad anykštėnai nebijotų teikti paraiškų paramai ir su politikų pagalba kurtų pridėtinę vertę.
Ar politikė tik prisšliedama prie tų, kas asmeninę naudą palieka plūduriuoja pasrovui tai prie žaliųjų valstiečių ir jų politikos, tai prie p. Skvernelio politikos ir jo sekėjų.
Tarybos narė, kuri galėjo viską žinoti, kuri galėjo vykdyti programos vykdymo stebėseną, kuri galėjo iš administracijos vadovių gauti info apie tai, sedėjo posėdžiuose ir murgsojo. Turbūt ir toliau veržiasi į tarybą, kad ten nieko neveiktų o paskui vėl rankomis skėsčiotų?
Parazituojantys Anykščių rajono tarybos nariai – baisi problema. Jokių idėjų, jokių iniciatyvų, tik pilasi demagogija ir nieko kokybiškai nedaroma.
Tai kodėl Beinorytės firma daro jums rinkimus?