Pastaruoju metu Anykščiuose daug diskusijų sukelia miesto, miestelių erdvėse, kapinėse kertami medžiai. Besiskelbdami „žaliąja viršūne“, gamtai neabejingų anykštėnų nuomone, Anykščiai anaiptol tokie nėra.
Teiraujamės: ar iš tiesų rajone medžių iškertama per daug? Galbūt atvirkščiai – jų reikėtų pašalinti daugiau?
Ar gera iniciatyva rengti peticiją, kad savivaldybė skirtų daugiau lėšų miesto želdiniams prižiūrėti?
Kristina RUDOKAITĖ, ekskursijų vadovė:
„Kiek medžių mieste šalinama, nelabai domiuosi. Bet aš už tai, kad jei medžiai yra, jie ir liktų. Jei jie išaugo, buvo, nekliuvo niekam daugelį metų, tai nemanau, kad klius ir dabar. Aš – už išsaugojimą.
Žalumos Anykščiuose yra, tik ji ne visada prižiūrima. Norėtųsi, kad žaliosios erdvės būtų geriau tvarkomos.
Palaikyčiau iniciatyvą, kad būtų skirta daugiau lėšų želdynams, nes pastebėjau, kad miesto pakraščių šienavimai vyksta vos ne vieną kartą per vasarą, prieš miesto šventę. Pušyno mikrorajone žolės neretai būna jau gerokai paaugusios, šaligatviai neprižiūrimi. O turistų būna jau nuo pavasario, vasaros pradžios.“
ne piniguose ir jų paskirstime esmė. Savivaldybė iki šiol neturi pasitvirtinusi saugomų medžių registro, o želdynų ir medžių priežiūros aprasšo nuostatai nevykdomi.
Visa tai priklauso nuo politinės valdžios galvų nuostatos į supančią aplinką ir žmonių veiklos suderinamumo su gamta kultūros.
Gal ukininkai menkavercius medzius ir krumus issikirstu ir taip apsirupintu ziemai kuru , o pavasari atsidekodami pasodintu vietoj iskirstu medelius.
Ką reikia baigti,kad būtum patentuota ekskursijų vadovė.
Nieko nebaigti o nusipirkti patenta nera turistu lieka niekam nereikalinga ekskursiju vadove o del mieste gyvenanciu jai nei silta nei salta.
Keistas samprotavimas. Viskas tik turistams. Gal reikia tvarkytis ir dėl mieste gyvenančių .
veza pynyngus, daug pynyngo