
Dalis Anykščių miesto gyventojų, nesulaukę kol atvyks komunalinio šienpjoviai, patys ėmė šienauti Anykščių viešąsias erdves ir šiuo darbu net džiaugiasi.
UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ direktorius Kazys Šapoka teigia, kad ir metai – neeiliniai, žolė auga labai greitai.
Gyventojai aplenkia komunalininkus
Anykščių rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Žydrė Zlatkuvienė, „Anykštos“ feisbuko paskyroje prisijungusi prie diskusijos apie Anykščių miesto tvarkymą, parašė, kad gyventojai jau patys ėmėsi tvarkyti miesto viešąsias erdves.
„Juk ir žolę parke patys pradėjom pjaut. Ir visai smagu. Niekas kitas nepadarys geriau už mus pačius“, – rašė ji.
„Anykštai“ susisiekus su Ž.Zlatkuviene, ji pasakojo, kad vadinamoje „Šveicarkėje“ esantį parkelį komunalininkai prižiūri, tačiau gyventojai kartais, užuot laukę komunalininkų, darbo imasi patys. „Kai mes neapsikenčiame, susirenkame ir patys nusišienaujame. Kai žolė būna žmogaus ūgio… Kažkaip tai…“, – kalbėjo Anykščių rajono savivaldybės specialistė.
Parkelyje, kuris įsikūręs netoli siaurojo geležinkelio, pasak Ž.Zlatkuvienės, mėgsta rinktis alkoholį vartojantys asmenys, tačiau tvarka esą juos iš šios vietos išbaidanti.
„Kai mes nupjauname žolę, tada jie nesirenka, nes tada būna matomi.Tuomet galima paskambinti į policiją ir pranešti, kad ten kažkas girtauja“ , – sakė ji.
Pašnekovė pasakojo, kad po to, kai parkelį nušienavo patys gyventojai, ji vėliau matė, kad toje vietoje žolę pjovė ir komunalininkai. „Visą laiką būna. Čia jau nebe pirmas kartas“, – sakė Ž.Zlatkuvienė.
Pjauna jau antrą kartą
UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ direktorius K.Šapoka „Anykštai“ sakė, kad bendrovės darbuotojai stengiasi, jog visos Anykščių miesto viešosios erdvės būtų prižiūrėtos normaliai.
„Viešąsias erdves miesto centre šienaujame kas dvi savaites. Tai A.Baranausko aikštė, Vienuolio paminklo teritorija, Vyskupo skveras, erdvės šalia Anykščių kultūros centro, Anykščių koplyčios. Gyvenamuosiuose rajonuose vieną kartą žolę jau nupjovėme, o šiuo metu „sukame jau antrą ratą“. Visos viešosios erdvės šiuo metu yra praktiškai nušienautos“ , – sakė K.Šapoka.
Šiemet daug drėgmės
K.Šapokai papasakojus apie parkelį „Šveicarkėje“, kuriame, anot gyventojų, žolė siekia net žmogaus ūgį, jis sakė, kad ten „viskas yra nušienauta“.
„Nežinau, kiek jie ten šienavo, bet prie geležinkelio, aplink parduotuvę, Švyturio skverelis, Gegužės, Vairuotojų, Valaukio gatvės – visos jos yra nušienautos“ ,- aiškino jis.
UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ direktorius K.Šapoka dėstė, kad šiemet žolė gan sparčiai auga. „Supraskime tokį dalyką – pagal drėgmės kiekį metai yra neeiliniai. Tas žolės augimas yra didelis. Šiai dienai, manau, mes labai normaliai tvarkomės“, – tęsė K.Šapoka.
Skusti žolės iki žemės nežada
K.Šapoka sakė, kad gyventojai neturėtų tikėtis ypatingos viešųjų erdvių priežiūros.
„Nebus taip, kad visi plotai bus nuskusti iki žemės. Nebus taip, kadangi nėra tam finansinių galimybių“, – sakė K.Šapoka.
Pasiteiravus, ar pakanka viešąsias erdves šienaujančių darbininkų, K.Šapoka sakė: „Pajėgumai yra pakankami. Nušienauti spėjame“.
Kada pjauti žolę, nurodo savivaldybė
Anykščių vicemeras Dainius Žiogelis, paklaustas, kiek komunalininkams savivaldybė moka už žolės pjovimą viešosiose miesto vietose, sakė, kad jiems mokama už atliktą darbą.
„Už nupjautą hektarą mokama nuo 200 iki 400 Eur. Šis įkainis priklauso nuo daugelio dalykų – ar žolė pjaunama traktoriumi, ar rankomis“, – sakė jis.
Pasak D.Žiogelio, Anykščių mieste yra šienaujama apie 45 ha viešųjų erdvių. Anot jo, kai vyrauja sausra, žolę pakanka pjauti du kartus, o įprastai ji šienaujama maždaug keturis kartus per sezoną.
„Nėra reglamentuota, kiek kartų komunalininkai turi šienauti žolę. Vieniems labai patinka žolė ir jie norėtų, kad ji visiškai nebūtų pjaunama, kiti norėtų, kad šienaujama būtų kas tris dienas. Mes užsakome, kada reikia šienauti žolę, nes mes turime pinigus“, – aiškino jis.
Beje, anot D.Žiogelio, pernai atlikus inventorizaciją viešųjų erdvių plotai Anykščių mieste išaugo. „Daug naujų gatvių atsirado, žmonės reiklesni pasidarė. Anksčiau žolės taip tikrai niekas nepjaudavo“, – pastebėjo D.Žiogelis.
Tvarką mieste aptaria nuotoliniu būdu
Tuo metu šį antradienį Anykščių rajono savivaldybėje vyko nuotolinis pasitarimas dėl Anykščių miesto tvarkymo.
Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis „Anykštai“ sakė, kad savivaldybėje įsivesta nauja tvarka: antradieniais bus aptariamos miesto tvarkymo problemos. Šiuose pasitarimuose dalyvaus savivaldybės specialistai bei Anykščių miestą prižiūrinčios tarnybos.
D.Žiogelis sakė, kad miesto tvarkymo problemos yra „tradicinės“. „Auga žolė – vieną nupjovė, kitą jau trečią kartą reikia pjauti. Takai, šaligatviai, ženklai, šviestuvai…Kas nulūžę, kas susidėvėję“, – vardijo D.Žiogelis.
Vicemeras sakė, kad šį pirmadienį buvo surengta ekskursija, kurios metu apžiūrėtas Anykščių miestas. Už miesto tvarką atsakingi asmenys nuo miesto centro patraukė link SPA Vilnius Anykščiai.