Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gavo pranešimą apie nelaimę Alytuje 19:27. Pranešta, kad aerodrome nukrito lėktuvas, žuvo žmogus. Lietuvos radijui patvirtinta, kad žuvęs žmogus buvęs finansų viceministras ir licenzijuotas pilotas akrobatas, sporto meistras Vytautas Galvonas. V.Galvonas – Anykščių rajono Tarybos narys, Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos prezidentas. Nelaimė įvyko lėktuvui atliekant akrobatinį triuką. Jis nukrito aerodromo teritorijoje, ant pievos.
Dviviečiu JAK- 55 lėktuvu skrido vienas pilotas V.Galvonas. Specialistai teigia, kad atliekant akrobatinį triuką V.Galvono pilotuojamas lėktuvas ilgai neišėjo iš suktuko. Pranešama, kad lakūnas žuvo iš karto. Anykštėno bičiulis, partijos „Tvarka ir teisingumas” lyderis, lakūnas Rolandas Paksas televizijai komentuodamas tragediją atmetė žmogiškojo faktoriaus įtaką. „Gal su technika, gal su lėktuvu.” – spėjo R.Paksas. „Labai mėgo skraidyti, gyveno skraidymu./…/Turėjo sugebėjimų susikaupti visose situacijose.” – apie V.Galvoną televizijai kalbėjo R.Paksas.
Paskutinę birželio savaitę Alytaus aerodrome vyko aukščiausios kategorijos akrobatinio skraidymo pilotų stovykla, skirta pasirengimui Europos ir pasaulio čempionatams.
„Tikrai ne techninės problemos. Buvo atliekama gana paprasta figūra – suktukas, tačiau neužteko aukščio „išeiti“ iš suktuko“, – LRT sakė Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas.
„Gali būti, kad nelaimė įvyko dėl lėktuvo gedimo. Kaip alytusplius.lt portalui pasakojo nelaimę matę liudininkai, dar prieš pakylant užgęso lėktuvo variklis. Anot jų, pilotas trumpai palaukė, užsivedė variklį ir pradėjo kilti. Jis buvo pakilęs neaukštai, virš miškelio, kai skrydį stebintiems žmonėms pasirodė, kad pilotas lyg tai bando daryti suktuką ir staiga lėktuvas smigo žemyn.” – rašo portalas alytusplius.lt.
„Labai atidžiai klausai. Esu ne Lietuvoje, esu Bukarešte, esu išvykęs, rytoj turiu skristi į Krokuvos aviašou. Akrobatinio skraidymo pasaulyje visi esame pažįstami. Jis buvo pakviestas kaip kandidatas į Lietuvos sovietinę buvusią kandidatu į rinktinę, bet paskui padarė didelę pertrauką. Pradėjo aktyviau skraidyti, vėl domėtis vėliau, kai tapo Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos prezidentu“, – portalui „Delfi” sakė J. Kairys. „Klausiamas, kas dažniausiai lemia aviacijos katastrofas, J. Kairys teigė, kad tai dažniausiai žmogiškosios klaidos. „Daugiausia žmogiškas faktorius. Būna techninė klaida, bet įsivelia žmogiški faktoriai: ar tai lakūnų pilotavimo klaidos, ar dar kažkas. Statistika yra tokia, o kaip bus čia, nenoriu nieko sakyti, nes aš nežinau“, – teigė J. Kairys. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dėl politiko, buvusio Seimo nario ir finansų viceministro Vytauto Galvono žūties reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai, artimiesiems, draugams ir kolegoms.” – rašo „Delfi”.
V.Galvonas gimė 1958 metų balandžio 8 dieną, Anykščiuose.
1976 m. baigė Anykščių 2-ąją vidurinę mokyklą. 1976–1981 m. studijavo Vilniaus universiteto Fizikos fakultete, įgijo radiofiziko išsilavinimą.
1981 m. V. Galvonas dirbo Vilniaus 35-osios vidurinės mokyklos fizikos ir darbų mokytoju. 1981–1989 m. jis buvo Vilniaus universiteto Skaičiavimo centro inžinierius elektronikas, 1984–1992 m. – Vilniaus autoremonto gamyklos automatizuotų gamybos valdymo sistemų skyriaus elektroninių skaičiavimo mašinų viršininkas. 1989–1992 m. jis taip pat dirbo Vilniaus universiteto Sporto centro sportinio eksperimento automatizavimo skyriaus projekto vadovu.
1992–1993 m. V. Galvonas buvo uždarosios akcinės bendrovės „Esmi” parduotuvės „Astra” direktorius, 1993 m. – akcinės bendrovės „Ogmios centras” prekybos direktorius, 1993–1997 m. – uždarosios akcinės bendrovės „Ogmios Astra” generalinis direktorius, 1997–2003 m. – ne pelno įmonės „Šiaurės miestelis” direktorius.
2003 m. V. Galvonas buvo išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės 2003–2007 m. kadencijos tarybos nariu. Jis atsisakė šio mandato dėl užimtų pareigų Prezidentūroje.
2003–2004 m. jis dirbo Lietuvos Respublikos Prezidento Rolando Pakso patarėju informacinių technologijų ir telekomunikacijų klausimais.
2004–2008 m. V. Galvonas buvo Lietuvos Respublikos Seimo narys, iškeltas Liberalų demokratų partijos ir išrinktas vienmandatėje Anykščių-Kupiškio rinkimų apygardoje. Jis buvo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas, Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisijos narys, „Tvarka ir teisingumas” (liberalų demokratų) frakcijos seniūno pavaduotojas.
V. Galvonas dalyvavo 2008 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose ir buvo 2008–2012 m. kadencijos Lietuvos Respublikos Seimo narys, išrinktas partijos „Tvarka ir teisingumas” sąraše. Jis buvo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys, Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisijos narys, frakcijos „Tvarka ir teisingumas” narys.
Jis dalyvavo 2012 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose kaip partijos „Tvarka ir teisingumas” remiamas kandidatas šios partijos sąraše ir vienmandatėje Anykščių-Kupiškio rinkimų apygardoje, bet nebuvo išrinktas.
Paskirtas 2013 m. sausio 21 d., 2013–2014 m. V. Galvonas dirbo Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos viceministru.
2015 m. jis dalyvavo Anykščių rajono savivaldybės tarybos rinkimuose kaip partijos „Tvarka ir teisingumas” kandidatas ir buvo išrinktas 2015–2019 m. kadencijos Tarybos nariu, iki gyvenimo pabaigos ėjo Anykščių rajono savivaldybės tarybos nario pareigas.
V. Galvonas buvo Lietuvos liberalų demokratų partijos, po jos pertvarkymo – partijos „Tvarka ir teisingumas” narys, nuo 2015 m. balandžio iki gyvenimo pabaigos – šios partijos Anykščių rajono skyriaus pirmininkas.
V. Galvonas buvo sportininkas aviatorius ir lengvaatletis.
Jis buvo akrobatinio skraidymo sportiniais lėktuvais Lietuvos rinktinės narys (1981–1986 m.), jam suteiktas sporto meistro vardas (1985 m.). Jis tapo akrobatinio skraidymo sportiniais lėktuvais varžybų „Žmogus – paukštis” Lietuvos čempionu (1998 ir 2001 m.), buvo Respublikos akrobatinio skraidymo A kategorijos vicečempionas (2004 ir 2005 m.) ir B kategorijos vicečempionas (2005 m.).
V. Galvonas buvo Europos akrobatinio skraidymo XIII čempionato Panevėžyje direktorius (2002 m.). Nuo 2014 m. kovo iki gyvenimo pabaigos jis buvo Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos prezidentas.
Jis taip pat buvo ilgų nuotolių bėgikas mėgėjas. IV Pasaulio parlamentarų maratono ir pusės maratono čempionate Krokuvoje (Lenkija, 2006 m.) V. Galvonas tapo pusės maratono (21,095 km) pasaulio čempionu. V Pasaulio parlamentarų pusės maratono bėgimo čempionate Krokuvoje (2008 m.) asmeninėje įskaitoje jis laimėjo 2-ąją vietą, komandinėje įskaitoje buvo tarp nugalėtojų.
2004–2013 m. V. Galvonas buvo Pasaulio anykštėnų bendrijos valdybos narys. Jis buvo Bendrijos akcijų ir sumanymų rėmėjas, Anykščių Šv. Mato parapijos kultūrinių iniciatyvų rėmėjas. Jam buvo suteiktas Pasaulio anykštėnų bendrijos Garbės nario vardas (2010 m.).
Laisvalaikį skyrė filantropijai, akrobatiniam skraidymui sportiniais lėktuvais, filatelijai, numizmatikai, leisdavo laiką gamtoje su šeima, žvejodavo.
Buvo vedęs, žmona Laima Rita Galvonienė (g. 1961 m.) – vadybininkė. Vaikai: Miglė Marija Galvonaitė (g. 1994 m.) ir Julius Vytautas Galvonas (g. 1998 m.). (biografija iš anykstenai.lt).
469676 239191Im glad to become a visitor in this pure web site, regards for this rare information! 806670